Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A balliberális ELIT miért...

A balliberális ELIT miért listázza a jobboldaliakat? Jól van ez így? Ásni kell az árkokat?

Figyelt kérdés

Schilling Árpád; a szélsőliberális rendező nem részletezett okból a hatvan éves életkor alatti, a Fidesszel szimpatizáló magyar művészeket vette célba. Az akcióra Szalóki Ági hívta fel a figyelmet keddi Facebook-bejegyzésében; az előadónő rá is kérdezett Schillingnél, hogy guillotine, golyó, esetleg kötél általi halál lesz a sorsa, amire a listázó azt a választ adta, hogy csupán statisztikát készít.


Ha a célzott gyűjtés valóban statisztika, akkor feltételezhető, hogy a Schilling-félék értelmezésében az ikonjuk, a kommunista tömeggyilkos hazaáruló Lukács György által elrendelt kivégzések is csupán humánügyi racionalizálások voltak?


Idevaló az a közmondás, miszerint "A rabló kiált leghangosabban tolvajt?"


2019. dec. 18. 12:49
 11/91 Micimacko67 ***** válasza:
77%
9-es ha már listázás..numerus claususról hallottál? Vagy arról a történelem óráról hiányoztál?
2019. dec. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/91 anonim ***** válasza:
8%

#11, ha akarsz valami mondani, hát mondd, ne kérdezősködj! Tudom az is olyan genetikai dolog, de lépj túl rajta!

Kun béláról hallottál?

2019. dec. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/91 Micimacko67 ***** válasza:
65%

Nem bírjátok ki zsidózás nélkül?

Persze ti csak fotel antiszemiták vagytok...

2019. dec. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/91 anonim ***** válasza:
21%
Arról volt szó, hogy a mostanában ballibnek nevezett oldal miért listáz? Ha a válasz neked "zsidózás", hát arról nem tehetek.
2019. dec. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/91 Micimacko67 ***** válasza:
73%

Mostanában....a ballib oldal...

Ezért soroltam fel példákat jobboldal ezt megelőző listázásairól..erre jössz Kun Bélával...

De nem menjünk ilyen messzire vissza az időben!

Mi a véleményed a Figyelőben megjelent lustáról? Helyes és törvényes volt? Politikailag elfogadható?

2019. dec. 19. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/91 anonim ***** válasza:
12%

1. A Figyelőnek ez a listája tényleg ártatlan játék: erre önkéntesen lehet felkerülni úgy, hogy tudták, hogy nyilvánosságra hozzák.


2. Kubatov-lista márpedig létezett, létezik, és folyamatosan frissül, bővül, pontosul, és nagyon durva sztori volt. Annak idején ez alapján rajzolták át az egyéni választókerületeket úgy, hogy a lehető legjobban a Fidesznek kedvezzen. Ezáltal sok mandátumhoz jutottak, jutnak.


Nem tudom, melyik újság volt, amelyik listát közölt a "Soros ügynökökről" - ha jól idézem. Erre felkerülni nem önkéntesen lehetett, és nem is tájékoztatták előre az embereket.

Ez még a kopogtató cédula gyűjtésének idejében kezdődött, fideszesek felkeresték szinte az összes lakást házat, és kérték a kopogtató cédulát, és emellett osztályozva jegyzetelték az emberek reakcióit névvel és címmel, stb. együtt. Más forrásból tudták, hogy hányan laknak ott és kik, így egész pontos képet nyertek még akkor is, ha olykor családon belül megoszlanak a politikai vélemények.

Később is mindig akadt valami, amivel lehetett frissíteni.


Saját szememmel láttam, amikor egy ismerős házaspárt láttam Fidesz kitelepülésen migráns-ügyben aláírást gyűjtöttek névvel e-maillal, telefonszámmal, és megadták az emberek, mert azt hitték, hogy ezzel majd megoldódik valami, vagy nem tudom, mit hittek, a lényeg, hogy miután elmentek, láttam, hogy az egyik ismerősöm folyton firkant egyet az íven. Megnéztem, és láttam, hogy jé, azt x-eli be, hogy az aláíró kéri, hogy tartsák a kapcsolatot, ami nem igaz, ott dumáltam velük, egytől se kérdezték meg, hogy akarja-e, és egy se mondta, hogy szeretné. Tehát olyan listára kerültek fel, amire nem akartak: tiltakozó listára akartak, és levelező listára is kerültek.


Érdekes hogy erről a kettőről nem hallottál, eléggé szűrten jutnak el hozzád az infók.


Már nem emlékszem, hogy melyik fidesz-közeli lap, tett egy felhívást arra is, hogy a diákok jelentsék nekik a baloldali/liberális tanáraikat. Gondolom, nem azért, hogy olvasatlanul töröljék.


Nyilván a művészekről is van valamilyen lista, legyen az fejben vagy papíron, pozitív, vagy negatív: mindig egy szűk csoportot hívnak meg, és egy másik csoportot meg soha.

Működik tehát a TTT: tiltott, tűrt, támogatott művészek "listája", a politikai alapú megkülönböztetés. Az még teljesen okés, hogy a Fidesz a bulijára a saját haverját hívja, de a közpénzből nem garázdálkodhatna elvileg kedve szerint.

2019. dec. 24. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/91 anonim ***** válasza:
100%

#16, ha így van, ne hozd szóba:

"Már nem emlékszem, hogy melyik fidesz-közeli lap, tett egy felhívást arra is,":)

2019. dec. 24. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/91 anonim ***** válasza:
100%

Mi ebben a mosolyogni való? Nem egészen értem. Ha már nem emlékszel, hogy mit reggeliztél 2011, június 26.-án, akkor az azt jelenti, hogy nem is reggeliztél?! :D


Egyébként tartott vagy két másodpercig megtalálni, csak eddig nem gondoltam, hogy kell, mert abból indultam ki, hogy az esetet azért ismeritek.


[link]


Ez a lista nem az a lista, amit fent linkelt valaki.

2019. dec. 25. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/91 anonim ***** válasza:
14%

A kérdésed maga egy hazugság. Nem a balliberális ELIT készít listát, hanem egy ember.


És más dolog egy közszereplőnek egy olyan listára felkerülni aki nyiltan színt vall a politikai állásfoglalására, legyen az bármilyen oldal, főleg úgy, hogy csak statisztikai céllal készül a lista.


Tudod, pl. mennyiszer is szerepelnek a köztévében, mennyi közpénzt kapnak támogatás, vagy fellépésért. Magyarán a Fidesz mennyire tömi a művészeit azért, hogy népszerűsítsék őket.


Tudod, ez is statisztika, és semmi üldöztetés nincs benne. Ellenben a Fidesz, csinál ilyen listát a baloldaliakról, és azok nem annyira szerepelhetnek a köztévében, nem annyira kapnak támogatást, nem léphetnek fel annyira egyes helyeken, nem kapnak felkérést... Ilyen értelemben ez nagyon is érdekes.


Tehát az egész arról szól, hogy bizonyítsa, a Fidesz tolja a kárdári TTT-t Tűrt, tiltott, támogatott művészkategóriát. (Nyilván a tiltottat a köz- és fideszes lakájmédiából, a fideszes önkormányzatoki és állami rendezvényekről, fideszes vezetésű intézményekről kell érteni.)

2020. jún. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/91 anonim ***** válasza:
10%
annyira bírom, hogy az önmagát felkentnek és felsőbbrendűnek tűnő valójában 8 általánost végzett ostoba balhordának mindenre csak annyi a válasza, hogy "deafidesz!!""
2020. jún. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!