Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Várható-e pozitív változás a...

Várható-e pozitív változás a gyermekvállalási kedv és demográfia területén az új "Az élet ajándék" videó hatására, vagy pedig a politikának máshogyan kellene ösztönöznie a fiatalokat a gyerekáldás kapcsán?

Figyelt kérdés

A napokban fölkerült az internetre egy új videó, aminek az a neve, "Az élet ajándék". Ebben a rövid kisfilmben egy fiatal lány és fiú útját mutatja be a gyermekáldás területén. Szerintem megható lett és hatásos.


https://www.youtube.com/watch?v=jIduUPyaku4


A kérdés viszont az, hogy várható-e jelentős változás a demográfia kapcsán ennek a videónak a hatására? Sok fiatallal beszéltem és ők azt mondták, hogy a kormánynak ahelyett, hogy adó Forint milliókat költ kampány filmekre és plakátokra, inkább ezt a pénzt fordíthatná az egészségügyre és oktatásra, hogy egyáltalán, lehetőség legyen az embereknek gyereket vállalni és tisztességesen felnevelni. Olyan fiatal is volt, aki szerint régen rossz, ha erőltető videó kampánnyal kell az emberek torkán lenyomni, gyereket vállalni jó. Más azt mondta, hogy az egész politikai hozzáállás rossz, az erőltetéssel csak az ellenkező hatást érik el. Volt olyan ismerősöm is, aki azt mondta, őt motiválja a videó, azonban kizártnak tartja hogy Magyarországon vállaljon gyereket.


Hogyan kellene viszonyulnia a politikának a gyermekvállalás és demográfia ügyéhez? Várható-e pozitív hatás ennek a videónak a hatására?


2019. dec. 23. 12:18
 1/10 anonim ***** válasza:
"Az élet ajándék" meg hasonló videóknak akkora hatása lesz a gyerekvállalásra, mint egy Tankcsapda számnak az ital és fű fogyására, nagyjából semmi. :D
2019. dec. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
Belőlem annyi hatást váltott ki a videó, hogy felállt rá a farkam.:D
2019. dec. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Most már jöhetne egy állami program is, aminek az Élet Forrása a neve. Ilyen még sehol nem volt.
2019. dec. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
2019. dec. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem a politikának kellene beleszólnia, mert nem mehet megrendelésre a b*s - bár vicces az Vityás kép -, hanem a társadalomban lévő emberek egymáshoz való viszonyán kellene elgondolkodni, és nagyon alaposan változtatni dolgokon. Egy utálatos társadalomban vállalni kölyköt egyenlő a büntetéssel... Nemcsak önbüntetés, hanem az utódot is büntetik vele.
2019. dec. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nemcsak Magyarország, az egész világ a rossz irànyba ment el sajnos. Ebbe a vilàgba nem vállalnék gyereket. Èn sem szívesen élek benne. Ezelőtt 20-30 évvel még sokkal jobb világot èltünk, más volt az értèkrend, az emberek gondolkodása, minden. Most itt butaság lenne Fideszezni, meg Orbánozni, mert nem erről van szó egyáltalán. A világ ment el nagyon rossz irányba.
2019. dec. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Engem se érdekel a gyerek nemzés egyáltalán. Nincs is barátnőm jelenleg. Ha meló után hazamegyek nekem első a PS4 és a Nintendo. Ha még egy gyerek is ott nyüzsögne a fejemen azt hiszem valamelyikünk az ablakon túlon végezné.. Lehet én vagy a gyerek..:)
2019. dec. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem ez túlságosan is erőltetett. A videón sem látunk őszinte örömet, csak hogy mennyi áldozattal és lemondással jár ez az egész. Én elhiszem, sőt biztos vagyok benne, hogy az ember saját gyereke egy csoda, őszinte ajándék, de ez belülről (vagy neveltetésből, tapasztalatból, vallásból stb) jövő dolog, nem pedig olyan, amit a kormány vagy egyes csoportok a reklámok áltak belénk tudna sulykolni.
2019. dec. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Osztonoznie? Sajat hazra/lakasra soha nem lesz penzunk hiaba dolgozzuk huszon evesen halalra magunkat. Alberlet megint kiesett sehova nem lehet menni gyerekkel... milyen gyermekvallalas? Lassan kedek beletorodni hogy se sajat haz se gyermekem nem lesz sajnos. Pedig ez minden vagyam.
2019. dec. 31. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 MolotovPunk ***** válasza:

Sajnos nem sok pozitív változást tapasztalok.Viszont milyen érdekes,hogy az (átkos) Gyurcsány korszakban több gyerek született,mint mostanság...


[link]


[link]


Hogyan kellene viszonyulnia a politikának a gyermekvállalás és demográfia ügyéhez? Élhető nyugati béreket kéne adni.Esetleg úgy.

2020. jan. 17. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!