Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy ugyan csökkent az államadósság aránya, de maga az adósság csak nőtt?

Figyelt kérdés

Amiért nő a gazdaság ugyanaz az adósság arányaiban csökkenni fog az összvagyonhoz képest. Ez tisztasor szerintem. De lehet e erre azt mondani, hogy "csökkentettem az adósságomat"? A valóságban ugye még nőtt is az államadósság nominálisan.


Vagy ez csak felesleges szőrszálhasogatás és nincs közgazdasági jelentősége? Mi a véleményetek?



2019. dec. 25. 16:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
49%
Egyértelmű jele a Fidesz dilettáns kormányzásának és az államcsődnek, ami már évek óta tart.
2019. dec. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
38%

Természetesen ez a kérdésed is felesleges. A többiek kedvéért azért leírom. Ti melyiket választanátok?

1. Havi 150 ezer Ft fietés, és 500 ezer Ft adósság.

2. Havi 500 ezer Ft fizetés, és 1 millió Ft adósság.

Ezért nem szokták a nominális értéket nézni, kivéve azok, akik azon vergődnek, hogy bebizonyítsák, hogy minden rossz. Éhezünk, fázunk, félünk...

2019. dec. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
11%
Az államadósság visszafizetését! Ez az egyetlen módja, hogy 100 év múlva elérjük Ausztria mai fejlettségét és onnantól el tudunk kezdeni felzárkózni. Ehhez persze az kell, hogy ha végre győz az ellenzék meghúzzuk kicsit a nadrágszíjat, 100%-os SZJA-t és ÁFÁ-t vezezzesünk be és megszüntessük a szociális juttatásokat. Mindenkinek áldozatot kell most hoznia a fejlődésért, mert ami most van nem tartható tovább!
2019. dec. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
54%
Valahol ereszt a lufi... Valószínűleg tudatosan.
2019. dec. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
73%
Inkább az lenne az érdekes hogy ez devizában hogyan oszlik meg. tudtommal forint aránya növekszik, ami azért jó mert így eltudják inflálni, vagyis egyre kevesebbet fog érni az idő folyamán, vagyis a terhe egyre kisebb lesz.
2019. dec. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

"Természetesen ez a kérdésed is felesleges. A többiek kedvéért azért leírom. Ti melyiket választanátok?


1. Havi 150 ezer Ft fietés, és 500 ezer Ft adósság.


2. Havi 500 ezer Ft fizetés, és 1 millió Ft adósság.


Ezért nem szokták a nominális értéket nézni, kivéve azok, akik azon vergődnek, hogy bebizonyítsák, hogy minden rossz. Éhezünk, fázunk, félünk..."


Te egyáltalán elolvastad a kérdés alatti részletezést, ahol már az első sorban azt mondom, hogy tisztasor amiről te beszélsz?


Én arról beszélek, hogy az adósságarány és az adósság csökkenése külön fogalmak, viszont a politikai megszólalásokban egybeforrtak. Ez azt a látszatot kelti, mintha a mindenkori kormány nem venne fel folyamatosan hiteleket, pedig igenis ezt teszi. Ha nem tenné, akkor arányaiban és nominálisan is gyorsabban csökkenne az államadósság.


Példádnál maradva: régen 150 ezret kerestem és 500 ezres adósságom volt.

Mondhatom azt, hogy csökkent az adósságom, csak mert mostmár 500 ezret keresek?

2019. dec. 25. 17:06
 7/14 anonim ***** válasza:
Szemfényvesztés a GDP arányos államadósság, mindenki tudja(a fideszes hívőkön kívül). Hisz maga a GDP is csak "fideszes varázslat", mert milyen eredmény marad ha kivesszük belőle a manyup ellopását, az uniós pénzeket, a letelepedési kövény mutyit, a külföldre elmenekültek által hazautalt pénzt és mindazt ami ellopásra került a NER vitézek által, mert ez mind benne van a GDP-ben! Kiderül, hogy zuhanórepült az a GDP nem nőtt, hoppá.
2019. dec. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Az nem szokott érdekelni, hogy ki hogyan tud hazudni. Ilyen kérdéseket magam is meg tudok ítélni.
2019. dec. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

#6 Tökéletes választ kaptál a kérdésedre Kolompár Achillesztől, mi nem világos benne hogy megismétled?

De akkor dedósabban: nem felesleges szőrszálhasogatás, van közgazdasági jelentősége, de ettől még lehet rá mondani, hogy "csökkentettem az adósságomat". Pontosan amiatt amit a válaszban megkaptál, mert könnyebben és gyorsabban ki tudod fizetni a nagyobb adósságot is ha több a pénzed, jövedelmed.

Ahogyan más is írta, ami lényeges, hogy milyen arányban van benne a devizaadósság, mert az állam bevétele nem a devizában, hanem forintban keletkezik, az ország lakosságának arra van hatása. Ha az itt élők jobban élnek, többet keresnek - akkor többet is adóznak belőle forintban. A deviza árfolyamát viszont nem ez szabja meg és akkor is nőhet a deviza-forint árfolyam, ezzel az államadósság, ha egyébként az ország állapota jobb lett.

A hitel visszafizetése pedig nem minden áron lehetséges. Nem mondhatod azt hogy semmiféle hitelt nem veszel fel - mert akkor nem tudsz fejlődni és nem lesz amivel a következő törlesztéshez megteremtsd a forrásokat - megint hitelt kell felvenned hozzá. Pontosan ez ment a ballib kormányzatok alatt, hogy a gazdaság fejlesztése elmaradt és a megszorítások meg a csökkentés, eladás volt az egyetlen amire képesek voltak. Ezért romlott a gazdaság állapota, nőtt az infláció és kellett újabb meg újabb hitel 1994 után is meg 2002 után is.

Ez olyan, mintha a kövér embernél úgy akarnál azonnali és drasztikus testsúly csökkenést elérni, hogy levágod a lábát.

2019. dec. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

A Fidesz elég sok adósságot vett fel, és 2010-ben az IMF hitelnél is eléggé ellentmondásosan viselkedtek. Nevezetesen arra gondolok, hogy az MSZP igényelt egy halom hitelt, hogy legyen devizatartaléka, hogy stabilizálja a forintot. A készenléti hitel kamata nagyon olcsó volt a világpiaci hitelhez képest, míg a lehívott és elköltött hitelkamat jóval drágább. Persze volt, hogy az MSZP is költött belőle, de a Fidesz rendesen elköltötte az egészet. Statisztikában ez úgy mutatkozott meg, hogy az MSZP verte adósságba az államot, és a Fidesz kormány, amikor ténylegesen felvette és eltapsolta az IMF hitelt, akkor meg gazdasági fellendülésként jelentkezett, hiszen a pénz ténylegesen bekerült az államkasszába.


Tehették volna azt is, hogy azt mondják, hogy köszönjük, nem nyúlunk ahhoz a készenléti hitelkerethez, és már nincs is rá szükségünk, úgyhogy kisebb lett volna az államadósság, de hát a Fidesz szeret költeni, hiszen akkor tud lopni is.

2020. jan. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!