Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aki nem akar sem Fideszt, sem...

Aki nem akar sem Fideszt, sem liberalizmust, annak még mindig a Jobbik az egyetlen ésszerű választás?

Figyelt kérdés
Sokan démonizálják a Jobbikot,de ellenségem ellensége a barátom alapon szerintem még mindig a legjobb választás lenne.

2019. dec. 31. 04:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
22%
a lyobbik dobrev klára talpát szokta nyalni
2019. dec. 31. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
70%
Az ellenségem ellensége a barátom és a kisebbik rossz hozzáállások miatt tartunk még mindig ott, hogy Gyurcsány vagy Orbán. Jobbikra akkor szavazz szerintem, ha te sem tudod, hogy milyen politikai irányt akarsz látni, mert ők is így vannak vele.
2019. dec. 31. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
54%

És konkrétan mi a baj a liberalizmussal? Csak mert annyira nyomják, de végül kiderül mindig, hogy félreértelmezik annak jelentését, és egy démonizált képtől irtóznak csak.


Én történetesen balliberális vagyok, vagyis pl. a szabadkereskedelem (hogy ez így összetett szóban mit jelent, nézz utána, mert nem biztos, hogy azt, amit elsőre hiszel) bizonyos részét elutasítom, fontosnak tartom viszont azt, hogy minden ember egyenlő, és joga van bármilyen világnézetre, de világnézetét, szexuális indentitásának megélésére, vallásra stb. de azt nem kényszerítheti másra... Fontosnak tartom a kapitalizmust, de ezzel együtt kapitalista kritikus vagyok, tehát a magántulajdon szentsége, az egyéni vállalkozás szabadsága, stb. fontos, de a társadalmi felelelősségvállalás szintúgy és a társadalmi felelősségvállalást nem csak a jelen társadalomra értem, hanem a jövő generációkra is, így a bolygó kizsigerelése, a környezetszennyezés nem igazán játszik. Ezért is vagyok többek között kapitalizmus terén kritikus, ami hangsúlyozom, nem kommunizmust jelent.

2019. dec. 31. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

#3

Te Sátán szógája!

2019. dec. 31. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
36%

Nekem is rengeteg fentartásom van a Jobbikkal szemben, kisregényt tudnék írni mi a bajom velük. Mégis úgy vagyok vele, hogy ránézek az ellenzékre a hányinger kerülget, de talán a Jobbik az egyedüli üde színfolt az egész bagázsban. 2018-ban úgy szétverték, hogy csoda, hogy egyáltalán létezik... Jakab Pétert követem, látok benne fantáziát, habár nem ideologizálnak, nem ígérik, hogy ők aztán most megmentik a világot(klímakatasztrófa) , nem veszik fel a harcot kitalált ellenségek ellen (Soros) nem tűzik zászlajukra a nem létező cél elérését ( Egyesült Európai államok) pont ezért nem népszerűek. Viszont felszólalnak a korrupció ellen, a vidék a szegények és fiatalok mellé állnak rengeteg ügyben, és hajlandóak együtt működni azzal is, amivel nem értenek egyet, erre a Fidesz nem képes. Nekem ez szimpatikus.

A balliberális eszme számomra nem a sátán maga, én sem vagyok konzervatív beállítottságú, de ami Magyarországon működik ilyen színvonalon amit pl a 444 jelenít meg, hát kösz nem.

Ezek ellenére is azt mondom, hogy a szövetség híve vagyok, egy Jobbik-momentum-lmp koalíció jobb lenne mint a jelenlegi kormány.

2019. dec. 31. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Alain Delon ***** válasza:
49%
Semmi sem jó választás, mert mind a saját pogácsáját sütögeti. A szavazó csak balek, akit úgy ugráltatnak, ahogy akarják.
2019. dec. 31. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
16%
Mi hazánk most már.
2019. dec. 31. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%

3:

A balliberalizmus önellentmondás, ugyanis a baloldaliság korlátozása a gazdasági versenyre közvetve az emberi jogokat is korlátozza. Ezért is önellentmondás az LMP politikája, mert egyébként ők 90 óta az egyetlen tényleg balliberális párt, akiket a Fideszesek ballibeznek, azok gazdaságpolitikai síkon jobbra állnak a Fidesztől.

2019. dec. 31. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
34%

annyira imádom az ilyen figurákat, mint a hármas hozzászóló

megmagyarázza, hogy a liberalizmus tök más, mint amivel "démonizálják"

senki sem démonizálta, csak megvan az emberek véleménye a magukat liberálisnak nevező pártokról

2019. dec. 31. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%

Miért szavaznál a jobbikra?

Megtagadták a saját múltjukat, kirúgták a saját tagjaikat, politikusaikat, akik a korábbi elveket akarták megtartani. Összeálltak a ballibekkel, gyurcsánynak kampányoltak. Segítettek a dk-s, momentumos jelölteknek győzni.

Ezzel az erővel szavazhatnál azokra is, ugyanaz lesz a vége.

Legalább ne próbáld becsapni magad és másokat! Ha gyurcsányékat akarod hatalomba juttatni, akkor szavazz rájuk és ne tégy úgy mintha nem értenéd nagyon is jól hogy ez lesz ha a jobbikra szavazol!

2019. dec. 31. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!