Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hol van a tökéletes Magyarország?

Hol van a tökéletes Magyarország?

Figyelt kérdés

Az volt az ígéret, hogyha 10 évig hagyjuk, hogy Orbánék kormányozzanak (márpedig hagytuk, és 10 éve kétharmaduk van), akkor 2020-ra itt minden szuper lesz. (Széchenyi terv 2020)


Minden virágozni fog, gyönyörű kórházak, elfogynak a várólisták, az oktatás az egekben lesz, nem lesz nélkülözés, csak nyugati szintű demokrácia és jóléti állam.


Erre mi van most? Valaki vagy sorosbérenc, vagy fasista náci, esetleg naiv jájjönamigránsorbánmegvéd, barátságok, családi kapcsolatok mennek tönkre amiatt, mert az egyik szerint Orbán, másik szerint Gyurcsány a "szar", a nettó minimálbér már a lengyeltől és a szlováktól is elmarad, a gazdasági válság idején 275-280 körüli euroból most a virágzó Magyarország 332-es eurója lett... Soroljam még?


Mi van ezzel az ígéretükkel? Origo meg azon pattog, hogy még mindig nincs ingyen a tömegközlekedés a 14 éven aluliaknak Budapesten... Könyörgöm, 3 hónap telt el az öt évből, és ezt eleve a ciklus végére ígérte.


De nemzetünk vezetőinek már tíz éve lehetőségük van bizonyítani, és nem sikerült. Mikor nyílik már végre ki a magyarok szeme? Fáj, hogy az országot direkt hajszolják az összeomlásba. Szeretem Magyarországot, de így nem akarok ide adózni, és így záros határidőn belül el szeretnék innen költözni (jelenleg másodéves egyetemista vagyok mérnökinformatikus szakon). Tehát a megélhetéssel sem itt, sem máshol nem lesz gond, de egy ilyen toxikus társadalmi légkörből... Köszönöm, de nem kérek! Van még remény, hogy ez egy európai, kellemes légkörű társadalom lesz?


2020. jan. 1. 15:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
Amit leírtál az mind igaz, csak azt nem értem, hogy akkor a végére miért biggyeszted be, hogy "szeretem Magyarországot". Mit szeretsz rajta? Ez is csak egy megfelelési kényszer szerintem, rád van erőltetve, hogy hazaszeretőnek kell lenni. Én simán kimondom, hogy ki nem állhatom ezt az országot és a magyarok általános hozzáállását a világhoz. Tisztelet a kivételnek.
2020. jan. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Szeretem Magyarországban, a Balatont, jó benne fürdeni. Szép várak vannak benne. A Győrt Veszprémmel összekötő főútvonal a Bakonyban, pláne nyáron, nagyon szép. Vannak itt szép dolgok. Vannak magyar emberek is, akiket szeretek, barátok, családtagok.


Valóban, a magyar társadalomtól, úgy összességében, hányingerem van. Hányingerem van attól, hogy átmegyek szabályosan egy zebrán, ahol nincs jelzőlámpa, és az inkább nem is jellemezném, hogy milyen taxis, vagy egyéb autós (tipikus még ilyenkor a fehér furgon) elkezdi nekem a középső ujját mutogatni, és minősíthetetlenül beszélni. Egy dolog a sok közül.


Viszont március 15-én már nem véletlenül nem tűzöm ki a kokárdát.

2020. jan. 1. 15:34
 3/15 anonim ***** válasza:
86%

Ti valami mesevilágban éltetek eddig, de most komolyan? Orbán 2014-ben hivatalosan is bejelentette, hogy Magyarország hátat fordít a nyugatnak és onnantól kezdve a törökök, kínaiak és oroszok útját járjuk. Ha az addigi nyugatellenes uszítás nem lett volna elég, a 2014-es választás után mindent elismert.

Szóval honnan szeditek ezt az egész kellemes légkörű, európai társadalmi hülyeséget?

2020. jan. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
35%

#1

Tökéletesen egyetértek. Ezt már én is kérdezgetem egy ideje.

2020. jan. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
83%
Na jó de ezek természeti adottságok, ami szép azt természetesen minden normális ember szereti. Kb mintha lenne egy bunkó paraszt nő, akinek gyönyörű haja van, de őt se fogom azért szeretni, mert szerencsés genetikát örökölve szép a haja.
2020. jan. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
hat nem ebben a vilagban az biztos. en mar leleptem, mert egyszeruen minden remenyem elveszett, hogy valaha is normalis kezekbe keruljon az orszag, es elheto, jo hellye valjon.
2020. jan. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Jó, említek nem természeti adottságot is. Budapest-Érd-Székesfehérvár, illetve Budapest-Győr-Sopron viszonylaton jó a vasúti közlekedés. Bár kár, hogy utóbbin a buszosat kinyírták. Tök jó, hogy Kelenföldről Érdre 9 perc alatt elvisz a zónázó, és évente kb. 10-15 alkalommal megteszem ezt az utat, és sosem késett a vonat 1-2 percnél többet.


Mondjuk kár, hogy észak felé már rosszabb a közlekedési infrastruktúra, az ország egészéről meg már inkább ne is beszéljünk, pl. Debrecen-Mátészalka.


Jó, ha így összességében, az elmúlt 20-50 év emberi munkáit nézzük az országban, és mindent pró-kontra összeadunk... Akkor oké, nem, nem szeretem Magyarországot.

2020. jan. 1. 15:42
 8/15 anonim ***** válasza:
35%

Én azt mondom, hogy akinek nem tetszik Magyarország, az menjen el onnan, akinek pedig tetszik, az maradjon.

Így mindenki azt kapja, amit akar.

2020. jan. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen szépen felújítanak valami időről időre, csak utána meg szarnak az egészre a kedves illetékesek és a tisztelt utasok egyaránt. A kelenföldi pályaudvart mikor is újították fel? Azt hiszem pár éve, de már undorító mocskos az összes peron.
2020. jan. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
82%
A mesékben.
2020. jan. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!