Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit ért el eddig az új Magyars...

Mit ért el eddig az új Magyarság Kutató Intézet?

Figyelt kérdés
Csakmert ugye az MTA - val az volt a bajuk, hogy nem csináltak semmit és csak vitték a pénzt. Mit sikerült az új tudósoknak elérni, min dolgoznak tulajdonképpen?

#Budapest #történelem #MTA #pénzelés #Magyarság Kutató Intézet #tudományos intézet
2020. jan. 2. 21:20
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Kérdező, ha tényleg része a szakértelmednek a genetika, akkor enélkül a kérdés nélkül is pontosan kellett tudnod, hogy pl. a genezisnép elmélet NEM is magyarok elmélete volt.

Pontosan tudnod kell, hogy nagyobb része a kutatásnak a külföldi kutatások vizsgálata. Ezért is fontos a jogi szakértő főnök.

2020. jan. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

"Kérdező, ha tényleg része a szakértelmednek a genetika, akkor enélkül a kérdés nélkül is pontosan kellett tudnod, hogy pl. a genezisnép elmélet NEM is magyarok elmélete volt."


Ennek semmi köze a genetikához. Genetikai alapokon nem is született ilyen elmélet. Az elmélet miszerint a magyar a genezisnép, ergo az eredeti őscivilizávió nyelvi alapokon született és abból a feltevésből indult ki, hogy igazából nem a magyarban van tömérdek jövevényszó, hanem minden más nép nyelve a magyartól vett át, akiktől a jelenlegi álláspont szerint jövevényszavaink "lennének". És ezt nem egy külföldi mondta, ezt az elméletet az oldalukon olvastam, amikor megkérdezték az illető kollegától, hogy szerinte finnugor, vagy türk e a magyar nyelv. Konkrétan nem válaszolt, ahogy ez szokás hasonló helyzetekben, de lényegében azt súgallta, hogy mindkettő a magyartól származik.


Amit a külföldi kapcsolatokról mondtál pedig úgy butaság, ahogy van. Az MTA is működött együtt külföldi tudósokkal, mégsem kellett ezért egy ügyvédet igazgatónak rakni. Lényegében egy olyan ember vétózhatja és befolyásolhatja itt a tudományos eredményeket, akinek fingja sincs a témáról, de a bürokrácia kiskapuihoz ügyvédként viszont ért, nem gyanús ez egy kicsit? A másik vezető pedig egy volt jobbikos, maskarás, aki egy a Hihetetlen Magazinba illő elméletekkel elórukkoló szubkultúrális társulást vezetett.


Ha ehez hozzánézed a miniszterelnök messzemenő kijelentéseit az utóbbi időben, nagyon világos lesz, hogy itt nem tudományos munka zajlik. Mondhatni, hogy az eredmények hamarabb meglesznek, mint a kutatások. A főmuki előre megmondja, hogy mit kell bizonyítani, a dolgozók meg kitermelik az eredményt, például olyan szubjektíven nem nézhető eszközökkel, mint az archeogenetika egy keveréknép esetében. Végülis ők nem fognak hazudni, mindössze az igazság egy töredékét nagyítják fel és abból vonnak le messzemenő következtetéseket. A hozzá nem értő szemnek pedig nem fog feltűnni a ferdítés. Minden a tálaláson múlik. Nem véletlen, hogy az autoszomális kutatásokat sosem kezelik egyedüli mérvadóként, ahogy amúgy ebben a tudományban a legtöbb dolgot nem kéne. Amit látok jelenleg, az a konszenzus hiánya, de őszintén remélem, hogy tévedek. Én csak nem szeretném, ha megint rajtunk röhögne mindenki, így is náciznak minket sokan, nem kell ide még az, hogy a 30 - as évek Németországára jellemző politikai átitatottságot kapjon a tudományos közélet. Azóta ugyanis nemigen volt olyan Európában, hogy a kormány íly módon beleszóljon abba.

2020. jan. 3. 18:56
 13/18 A kérdező kommentje:
Bocsi, de volt. A kommunisták idején... Nem mintha ez sokan változtatna, ugyanaz más köntösben.
2020. jan. 3. 19:00
 14/18 anonim ***** válasza:

Már látom, hogy kifejezetten rosszindulatú vagy, ezért tetted fel a "kérdést" is.

Nehogy azt hidd, hogy a végtelenségig vihettétek volna az idegenek pénzelését az Mta köntösében, a saját köreik nekünk külföldi kutatóként eladott embereivel együtt.

Az igazság mindig kiderül, előbb vagy utóbb.

2020. jan. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogyan működik az MTA belülről, de ha igaz is, amit mondasz (mondjuk bizonyítani kéne azért valamivel), ez akkor sem jobb, mert akkor ez még mindig ugyanaz, csak a másik irányba. Neked barátom, az eddigi hozzáállásodból pedig az jött le, hogy nem az igazságot szeretnéd, hanem a szépen csengő hazugságot, amihez szeretett kormányunk annyira ért. Úgy néz ki egyáltalán nem zavarnak a fent felsorolt áthallások. Milyen külföldieknek adták el az MTA - t és kik? Miért helyes az, hogy Európában egyedülálló módon, nálunk az állam fog diktálni a tudománynak? Kinek állna érdekében elhallgatnia az "igazságot" és miért? Üres gyanusítgatás helyett jó lenne ezekre válaszolni. A saját oldalukról támasztottam alá az állításaim, azt hittem te is megpróbálkozol hasonlóval valahogy.


Azért tettem fel a kérdést, mert reméltem, hogy nem süllyedtünk idáig és valaki kijavít, tévedtem.

2020. jan. 3. 21:10
 16/18 anonim ***** válasza:
Kérdező, biztos, hogy NEM VAGYOK A BARÁTOD.(sem)
2020. jan. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Még szép, hogy nem vagy :D látom az iróniát sem érted. Úgy néz ki érzékeny pontot érintettem.
2020. jan. 3. 23:25
 18/18 anonim ***** válasza:
62%
Az igazság :D Az igazság az hogy bárki aki BIZONYÍTÉKOKON alapuló történész sajnálkozva röhög a magyarságkutatók facebook posztjain ahol valamikyen hagymázas öskeresztény-pogány-hun-szkíta eredettörténetet igyekeznek bontogatni
2020. jan. 3. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!