Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azért nem olyan népszerű a DK...

Azért nem olyan népszerű a DK a fiatalok között, mert a fő választási programja az európai minimálnyugdíj, ami a fiataloknak semmit sem mond?

Figyelt kérdés
Hiába vloggerkedik Gyurcsány, fiataloknat minimálnyugdíj ígéretével nem lehet megnyerni.

2020. jan. 7. 12:07
 1/5 anonim ***** válasza:
49%
Az európai bérekkel is próbálja hülyíteni a prolikat, de nem mindenki veszi be. Meg elég volt látni mennyire elqrták akkor, így még nehezebb.
2020. jan. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%

Ne haragudj, én napi szinten foglalkozom politikával, de még soha nem hallottam a DK európai minimálnyugdíj ígéretéről.

Szerinted egy átlag 18-30 év közti fiatal mennyit tud erről?

2020. jan. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
80%

Európai minimálnyugdíjhoz európai minimálfizetések kellenek a keresőkéepseknek (tudod, ők termelik a nyugdíjat ki).

Ha ezt bevezetnék akkor nagyjából az összes multi elhúzni kettővel keletebbre, és még annyi nyugdíj sem lenne termelve mint most (fél ország munkanélküli)

DK-sok számára nehezen értelmezhető összefüggések ezek!

2020. jan. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem a DK népszerűbb a fiatalok körében. Orbán kormány alatt csak a szívász látják, meg hogy innen el kell menni, mert nem élhető az ország, nem lesz nyugdíjuk se, nem lesz jólfizető állás, érettségivel semmit nem érnek, mindenhova szakmai tapasztalat kell, de azt meg nem tud szerezni míg nem dolgozott a szakmájában. Szóval a fiatalok zömének ez nem jön be.

A jobbiknak volt a legtöbb szimpatizánsa fiatalok körében, de azt elszúrták.

A momentumról annyira nem is hallani semmit.

A DK viszont szinte közszereplő. Gyúrcsány neve ismerős a fiataloknak és nem emlékeznek az ő korszakára. Jelen van szinte minden platformon, szerintem is nagyon szimpatikus. Jó és meggyőző beszédeket tart, akár rögtönözve is, a legtöbb politikus csak akkor beszél ha olvasni tud valamit. Szóval én azt látom hogy a DK igenis népszerű a fiatalok körében, méghozzá Gyurcsány miatt. Mint mondtam eléggé szimpatikus. Persze el kell vonatkoztatni a multjától, mintha egy teljesen új politikus mutatkozna be. Mert ha ez nincs meg úgy eléggé hiteltelen a beszéde.

2020. jan. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
86%

24 éves vagyok. Mióta az eszemet tudom vagy Orbán vagy Gyurcsány kormány volt.

Egyik sem vitte igazán előre az országot és nem szeretnék a múltban élni, szeretnék új arcoknak lehetőséget adni. Épp ezért eszemben sincs a DK-ra szavazni, pedig vannak gondolataik, amikkel egyetértek.

A nyugdíjasoknak kedvező intézkedések nem zavarnak fiatalkent, amíg nem csak nekik akarnak kedvezni. De igazából normális dolognak tartom, hogy egy élet munkája után reális, élhető összeget kapjanak. Nyilván engem nem érint, de attól még nem akarok rosszat nekik.

2020. jan. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!