Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kormány miért tömi ki...

A kormány miért tömi ki állami pénzzel a "kisboltokat"?

Figyelt kérdés

[link]



Ami történik annak piaci és demográfiai okai vannak.

A zsákfalvak hanyatlanak, mivel ott a faitaloknak nincs semmiféle perspektíva.

A jobb falvak, amik agglomerációs települések, viszont egyáltalán nem hanyatlanak.



A kisboltokat meg hagyni kell eltűnni.

Miért?

A szüleim falun élnek, viszont fejlettnek tartott falu, van ott Coop, CBA, Reál, a magyar szentháromság.A szüleim meg még sokan soha nem vásárolnak ezekben, mivel 15-kmre van város, ott van Pnny, Lidl, Tesco.Még ha az üzemanyagköltséget belekalkulálják akkor is olcsóbban jön ki.Plusz abban a városban dolgoznak.



Hagyni kell a piaci folyamatokat dolgozni.



Amit viszont támogatni lehetne azok a mozgóboltok.Sok zsákfaluban csak ilyen működik és bevált.

Ugyanis, a piacnak csak azt éri meg fenntartani.


2020. jan. 8. 13:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

"Amit viszont támogatni lehetne azok a mozgóboltok.Sok zsákfaluban csak ilyen működik és bevált.


Ugyanis, a piacnak csak azt éri meg fenntartani."


Miért kellene, ha hagyni kell a piaci folyamatokat dolgozni?

2020. jan. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért az a plusz hogy ott dolgoznak sokat tesz a latba. Nem hiszem hogy két zsömléért elugranának 15 km-re. Akik nem ott dolgoznak biztosan nem.
2020. jan. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Azért az ilyen helyen élőket sem kell a sorsukra hagyni szerintem. De biztos én látom rosszul.
2020. jan. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%

A mozgóboltokban mennyivel olcsóbbak az árak, mint a magyar élelmiszerláncokban? Semmivel! Sőt még lehet, hogy drágábbak is és választék sincs.

Én sem vásárolok ezekben a magyar tulajdonú boltokban, mert átlagon aluli a kínálat, nem friss az áru és drága is. De én nagyvárosban lakom, megtehetem, hogy válogatok. A te szüleid is megtehetik, mert van autójuk, tudnak nagyobb távot utazni. De akik ezt nem tudják megtenni?


Ezekről a településekről először a posta vonul ki, aztán az orvos, majd a bolt, az iskola, óvoda és végül a kocsma. Utána pedig teljesen kihalnak, falusi CSOK ide vagy oda.

2020. jan. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
30%

Nagyfene támogatás helyett inkább csökkentenék a piszok magas adókat és hagynák, hadd boldoguljanak ezek a boltok.


Mellesleg a Coop-ot utálom, mert drága és vacak minőségű dolgokat árulnak.

2020. jan. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
17%

talán nem kellett volna tönkretennie a szociknak a magyar falut


de ez csak egy tipp

2020. jan. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 mindentudó99 ***** válasza:
48%
A baloldal fő szavazóbázisa Budapesten van. Tojnak a vidèkre.
2020. jan. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
30%
Én még kis boltban sosem láttam pénztárgépet használni, de a dolgozókat minimálbérért vacogni télen, nyáron meg rohadni már igen.
2020. jan. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
28%
Fel kéne már számolni ezeket a jelentéktelen zsákfalvakat.
2020. jan. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó! És hová költöztetnéd az ott lakó, főleg idős embereket, akiknek alig ér valamit az ingatlanjuk?
2020. jan. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!