Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért veszik semmibe az...

Miért veszik semmibe az elmúlt tíz év emberei? Miért mutat ekkora gyűlöletet, pökhendi bőszmeséget ez a tíz êv?

Figyelt kérdés
Az elmúlt tíz év megmutatta hogy kis gázszerelőkből lehet milliárdos nagyvállalkozó. De megmutatta azt is, hogy mindig azt utáljuk ami a masiké. Lásd: Simicska Lajos. Addig ameddig Fideszes volt, mindenki támadta és utálza, amikor átállt megint csak utálják. Ez azt is jelenti, hogy irigyek/féltékenyek egymásra. Ezzel le is írtuk a magyar embereket tisztelet a kivételnek. Mert a magyar alapból egy nagyon irígy nép, és nagyon kevés kivétel van. Persze könnyű támadni aki megmondja az igazságot amit a saját szemével lát, de az elmúlt tíz év ezt mutatja. A magyar emberek elvárják hogy a politikusok többet adjanak nekik, de azt is ami senki nem lehet, hogy kezedbárányok legyenek és csakis a nêpnek adjanak. De ebből mi a hasznuk, minek egyik vagy másik oldalnak a befektett munka, ha nem térül meg nekik. Itt arról van szó, hogy az ellenzék és a kormánypárt szavazói, rühellik egymást. Megmondom őszintén, ha azt mondtam eddig hogy bárkire is szavaztam, az nem igaz. Ezzel is kikerülöm azt hogy ha megkérdezik kire szavaztál? Azt felelem senkire, és így nem köveznek meg érte. Mert ha azt mondom hogy az ellenzékre, lehet hogy a Fideszes ismerősöm más ismerőst keres magának, ha azt mondom a Fideszre akkor meg a fordított.... Ezek szerint nem vagyok szavazó, de ettől figyelemmel követhetem az eredményeket és alkothatok véleményt. Bevallom őszintén én a jelenlegi ellenzékre soha a büdös életben nem szavaznék. Az elmúlt tíz év megmutatta, hogy itteni kenyeret esznek, de másnak dolgoznak. Viszont amúgy sem lenne értelme, olyanokat hatalomra jutattni, akik összefognak egy Gyurcsánynal, akármilyen cél érdekében is. Szerintem vagy repül Gyurcsány és Orbán, vagy marad Orbán, vagy jelentkezem a miniszterelnöki posztra. De előtte elolvasok egy számítógép kezelő könyvet, egy hogyan ne trollkodj könyvet, meg egy Magyar Nyelvtan könyvet. Mielőtt oltagatna valaki, felesleges beoltom én magamat is.

2020. jan. 18. 12:39
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

Szóval ha nekem bajom van azzal, hogy bűnözők elveszik a pénzem nagy részét, és nyilvános urizálásra, undorító xenofób propagandára és a személyes hobbijukra költik, akkor velem van a baj, nem velük? Szerintem meg azokkal van a baj, akiket ezek a dolgok nem zavarnak. Majd barátságos leszek a fideszesekkel, ha nem csinálnak ilyeneket. Nem látom, hogy miért kellene rablókkal, korrupt oligarchákkal meg hasonló bűnözőkkel cuki-muki arany virágszálnak lennem. Nem kéne.


"A magyar emberek elvárják hogy a politikusok többet adjanak nekik"

Azt várom el, hogy többet adjanak VISSZA. A politikusok nem termelik meg az állami büdzsét. Hanem elveszik. Tőlem, tőled, vagy a szüleidtől ha fiatal vagy. És aztán a saját személyes hóbortjaikra költik. És ha megtagadom hogy odaadjam a pénzemet, amiből valami oligarcha egy negyedik yachtot vesz majd, akkor jön a rendőrség és elvisznek.

A politikusoknak az a munkája, hogy elvegyenek annyi pénzt amennyi feltétlenül szükséges, és abból mindenki számára hasznos szolgáltatásokat nyújtsanak, a lehető leghatékonyabb módon. Ehelyett annyi pénzt vesznek el amennyit nem szégyellnek, és elverik hülyeségekre.

Ha valaki az én pénzemmel játszik, akkor elvárnám, hogy jó legyen a munkájában. Olyan ez, mintha felvennél a brókert hogy fektesse be a pénzedet. Ő meg elveszítené az összeset, mert béna, és aztán rád küldene pár verőlegényt, hogy még több pénzt adj neki. És azt is elveszti. És neked azzal van a bajod, hogy nekem ez a rendszer nem tetszik? Nekem meg azzal van a bajom, aki szerint ez a rendszer elfogadható.


"Az elmúlt tíz év megmutatta, hogy itteni kenyeret esznek, de másnak dolgoznak."

Szóval az a bajod, hogy utálja egymást a két oldal, de az egyik oldalt hazaárulónak bélyegzed és kijelented hogy semmi esetre sem szavaznál rájuk, miközben a fennálló rendszer elleni ellenkezést "irigységnek" bélyegezted.


"Viszont amúgy sem lenne értelme, olyanokat hatalomra jutattni, akik összefognak egy Gyurcsánynal, akármilyen cél érdekében is."

A választási rendszer amit a Fidesz írt, kikényszeríti a kétpártrendszert. Vagyis az ellenzékiek vagy összefognak, vagy soha semmilyen körülmények között nem fognak elérni 30%-ot se a parlamentben. Mivel a választókörzeteket egy megosztott ellenzék esetén 100%-ban el fogja vinni a Fidesz. Olyan jó ez a moralizálás azon, hogy jó dolog-e összefogni Gyurcsánnyal, miközben teljesen figyelmen kívül hagyod az összefogás okát. Vagy összefogunk, vagy marad Orbán. Orbán maga írta meg így a választási törvényt. Hogy kikényszerítse az összefogást, aztán azzal tudjon kampányolni, hogy milyen rossz hogy összefognak. Szerintem nevetséges.


"Szerintem vagy repül Gyurcsány és Orbán, vagy marad Orbán, vagy jelentkezem a miniszterelnöki posztra."

Gyurcsány nem repül, Orbán nem repül, te pedig soha nem leszel miniszterelnök. Szóval hogyan oldjuk meg azt a problémát hogy egy rakás ... a rendszerünk a VALÓSÁGBAN? Ami nem az álmaid logikájával működik, hanem valós logikával?

2020. jan. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
43%
Erre van egy jó magyar mondás másba szálkát meglátja a gerendát nem látja magában. Az emberek a pénzért vakságot is vállalnak már. Csak ennél rosszabb ne legyen. Jöjjenek el ide megnézni mi a rosszabb.
2020. jan. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Ugyanaz a mechanizmus, ugyanaz a mechanizmus, mint mindig. A Fideszes ologarhák rosszak, de az ellenzéki oligarchák áldozatok.


- Hazaárulás: ti minket meg rasszistának bélyegeztek, ami nyugaton felér a hazaárulással. Aki itthoni kenyeret eszik, pénzt kér érte, vagyis inkább követel az államtól, de másnak dolgozik, történetesen külföldnek az haza áruló. Nem is beszélve, hogy a hazaárulókat a szavazók pénzéből fizetik ki, ami megint csak feljogosít engem, és bárkit arra, hogy megkérdezzem mi a francért fizessek nekik az adómból, ha másnak történetesen külföldnek, az EU-nak dolgoznak. Ez szerintem jogos, nagyon is jogos.


- Diktatúra: Ez talán még nagyobb sértés és rágalmazás mint az elöző, de még mindig áll az elöző pont. Az ellenzék csak fizesse és tartsa el magát a szavazói pénzéből, az hogy kevés van pedig nem az emberek, az én hibám, hanem mert nincsennek normális a nemzet és a haza mellett lévő politikusok. Mert nekik a nemzet semmit nem jelent csak a pénz és a hatalom. A szavazóik pedig a haladás nevében eldobnák a biztonságunk és a megmaradásunk és csakis az ezek után járó és sorra következő fejlődésünket.

2020. jan. 18. 13:40
 4/9 qkker1 ***** válasza:
Mit szedsz ember, sürgősen állj le vele, mert az a maradék két agysejtedet is kinyírja!
2020. jan. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen engem is érdekelne mit szedhet!🤔🤔🤔🤔
2020. jan. 18. 14:16
 6/9 anonim ***** válasza:
81%
az zavarja az embereket, hogy egyesek a törvények felett állnak és büntetlenül foszthatják ki az országot, csak mert van másfél millió fanatikus aki a tolvajoknak tapsol
2020. jan. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
81%

mennyire jellemző a fideszesekre, hogy a saját mocskukat másra kenik,ahogy te tetted kérdező a #3ban

kicsit sem szégyelled magad?

2020. jan. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
81%
Leginkább a nyelvtan könyvet forgasd!
2020. jan. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Arra kenem akire igaz, nem arra akire nem, így normális, jó hogy én rám/magamra nem
2020. jan. 18. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!