Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért olyan rossz Magyarország...

Miért olyan rossz Magyarország, ha nem is olyan rossz?

Figyelt kérdés
Nem bírom mikor valaki azért ítél el másokat mert magyar vagy más anyanyelven beszél. A magyar emberek mindenfélék. Vannak nagyon kedvesek és vannak nagyon bunkók. De ilyenek máshol is vannak, nyilván a turistákkal meg más oda jött emberekkel sokkal kedvesebbek, de azt tapasztaltam hogy itt is a ideérkezett emberekkel kedvesebbek. Tudnák én mesélni olyan bunkóságokat azokról az országokról, amelyektől az emberek el vannak szállva hogy az a "mennyország" meg mindenki mennyire kedves és jó lelkű. Egyedül amit a magyaroknak tudok felróni az a kapzsiság. Itt a pénzben mérik a boldogságot, és azt hiszik hogyha majd több pénze lesz az embereknek, akkor mindenki kiegyensúlyozottabb és boldogabb lesz. Hát ez tévedés a gazdagok általában beképzeltebbek, a szegények pedig túl pesszimisták. Tudok olyan országokat, ahol szintén vannak trágya bérek, bár azokimdenhol vannak, és leragadott, leromlott, fejletlenebb részek is. Még is egy vagyont ott kell hagyni az orvosoknál és nincs az adókból megfelelő orvosi ellátás. Ha azt akarod hogy a gyereked jobb tudást kapjon és ne robbantsa fel valami őrült diák akkor pedig drága magániskolákba kell iratnod mert az állami trágya. Főleg ha azt akarod hogy valami nagyobb és híresebb egyetemen tanuljon mert ezért fizetni kell. Dehát máshol sem arany az élet.

2020. jan. 19. 11:06
 1/3 anonim ***** válasza:
71%

Én alapvetően nem mondom, hogy rossz, lehetne jobb persze, de rosszabb is.

Örüljünk annak és becsüljük meg azt, amink van. DE!

Amit viszont gyűlölök benne az a jelenlegi gusztustalan kormányzás, gyűlöletpropaganda, emberek hülyítése és lopás. Pontosan tudom, hogy egyes újságoknál hogyan működnek a dolgok, miket kell írniuk, ugyanis van rálátásom, de persze a pénz beszél és mégha hányingerrel is, de mindig lesz, aki fenntartja a rendszert. De mondjuk egy bizonyos IQ felett rájön az ember, hogy hogy mennek a dolgok és ettől még nem lesz automatijusan se büdöslipsi se Soros ügynöke.

2020. jan. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Országrész függő, Békés megyében már 150 nettó álomfizetés, mindenki menekül aki csak tud. Budapesten ingatlanlufit leszámítva úgy nézz ki jólét van.
2020. jan. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

"Egyedül amit a magyaroknak tudok felróni az a kapzsiság."


Hát azért, nekem nem tetszik az ami felé tart a jelenlegi társadalmunk, hogy mindent átsző a politika. Túláradó negativizmus, az egymás gyűlölése, mindent politikai kérdéssé tétele.

2020. jan. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!