Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem életveszélyes az, hogy...

Nem életveszélyes az, hogy Magyarország nyugati reputációja soha nem volt olyan rossz mint ma?

Figyelt kérdés

Kivételesen most nem csak én mondom ezt, de maga Orbán Viktor is. (Bár szerinte az igazság miatt bántják.) (Lásd a linkelt cikk utolsó előtti pontját!) Állítólag Trianont is az okozta, hogy rossz volt az ország nyugati megítélése.


[link]


2019. márc. 23. 18:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%
Nem az. Nyugatnak az tetszett idáig, hogy úgy táncoltunk, ahogy ők fütyültek. A mi kárunkra éltek olyan jól.
2019. márc. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
51%
Most, hogy Orbán Viktor is kimondta ezt a tényt a saját szájával ezt sem lehet tovább tagadni, kíváncsi vagyok hogy fog szólni ennek a fényében a módosított fideszes mantra. Gondolom most nem fognak őrjöngeni a Fidesz lemondásáért, mert ezt a szégyent sem! a patásgyurcsány hozta a magyarságra. Tiszta ciki ma fideszfannak lenni, megalázó az egész amit itt ki kell magyarázkodniuk újra és újra. :D
2019. márc. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem meg már jó néhány éve ugyan olyan rossz, csak most kezd kicsit nagyobb nyilvánosságot kapni. Alapvetően nem életveszélyes, csak az ország mozgástere szűkül be jelentősen a nemzetközi színtéren.
2019. márc. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
67%

Nem kell semmi mást tenni, mint megvárni a májusi EU parlamenti választásokat.

Az majd egyértelmű felmérése lesz annak, hogy az EMBEREK hogyan gondolkodnak egyes országokban. Nem a most leköszönő politikusaik, hanem maguk a választók.

Ha egy országban ugyanazokat választják meg akik eddig voltak tőlük az EU parlamentben, akkro egyetértenek azok politikájával, intézkedéseivel - ha másokat, akkor meg nem értettek velük egyet.

Minden országban a választóknak maguknak kell dönteni és nem mástól függővé tenni, hogy mit is akarnak. Nekünk sem azt kell nézni, hogy mások hogy vélekednek rólunk, hanem hogy mi mit akarunk a saját országunkban. Ha ez nem fog egyezni azzal ami másoknak tetszik, akkor sem.

2019. márc. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%

Miért lenne életveszélyes? Érdekes módon jönnek a beruházások most is amikor rossz a hírnevünk. Pénz beszél kutya ugat.

Fel kéne már fogni, hogy a politika nem arról szól, hogy lefekszünk mindenkinek hanem arról, hogy van egy víziónk amit megpróbálunk véghez vinni. Orbán víziója elég világos, azon lehet vitatkozni, hogy mennyire megvalósítható de azon nem, hogy a jelenlegi helyzetnél jobb lenne, ezzel szemben én nyugatról ezt a világos jövőképet nem látom. (Integráció, szolidaritás mindenek felett elméletben nagyon jó csak épp nem hangzik annak amikor mások fogyasztottak és a "szegény rokonokat" is be akarnak vonni a fizetésbe (gyarmatok/demokrácia import de most mi is fizessük a migráció költségeit))

Az EU következő költségvetését még várjuk meg de mivel a pénzek jelentős része fejlettségi szint alapján megy illetve azért nem a Fidesz az egyetlen párt aki nem repdes az örömtől, hogy a kifizetéseket jogállami kritériumokhoz kössék valahogy nehezen hiszem, hogy olyan komolyan megvágnának. (nyilván a Brexit illetve a kisebb lemaradás miatt kevesebbet fogunk kapni de ez bármelyik kormánnyal benne lenne a pakliban)


Ha tippelni kéne hogy ezekben a nyugati országokban lévő politikai erők vagy épp a Fidesz fog hosszabb távon vezető szerepet betölteni a saját országában te mire tippelnél? Ha meg így nézzük akkor miért izgulunk? Már a tavaszi választások során meggyengülhetnek a bírálóink és megerősödhetnek azok akik EU-t kritizálják és meg szeretnék újítani.

2019. márc. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
5. válaszoló: Bocs, de én továbbra sem hiszek a Nyugat hanyatlásában. Ezen már a 80-as években is csak röhögtünk. És nem hiszek abban a Nagy Orbáni Vízióban sem. Orbán semmi mást nem akar, csak minél több pénzt saját magának. A többi mese hozzá, amit én nem veszek be.
2019. márc. 23. 21:44
 7/11 anonim ***** válasza:
23%

"Tiszta ciki ma fideszfannak lenni, megalázó az egész amit itt ki kell magyarázkodniuk újra és újra. :D"


Én inkább úgy látom, valamelyik (bármelyik) ellenzéki párt szimptizánsának lenni borzasztó ciki manapság.

2019. márc. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Butaságokat írsz, de mindegy. Akkor gondold át azt, amit éppen ti szoktatok hangoztatni (mint ez az "Orbán semmi mást nem akar, csak minél több pénzt saját magának").

Tegyük fel, hogy igazad van és Orbán, meg Mészáros annyira gazdagok, jól élnek. Neked jó lett ettől?

Miért gondolod, hogy attól, mert más országokban van sok gazdag ember, pörög a GDP, egyebek, attól az emberek élete, maga a mindennapi élet biztosan jól megy?

Ha itt nem hiszed el, hogy a pénz, az államháztartási adatok azt jelentik, hogy minden rendben van - akkor miből gondolod, hogy máshol viszont igen?

2019. márc. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
8: Hát például abból gondolom, hogy a nyugati országokban jobb az élet, hogy éltem ott több helyen hosszabb-rövidebb ideig. De nem is mennék bele tovább ebbe a süket vitába, hogy élhetetlen Bécs (pl. Lázár János emlékezetes videója szerint), hogy hozzánk menekülnek a szerencsétlen hollandok, meg hogy rettegnek a svédek.
2019. márc. 23. 22:30
 10/11 anonim ***** válasza:
#7 nálatok, komcsiknál ez így van. De kevesen vagytok, viszont sajnos túl nagy befolyással. '89-ben kellett volna levadászni titeket, amikor még lehetett.
2019. márc. 24. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!