Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az ellenzék tényleg ilyen...

Az ellenzék tényleg ilyen magyarellenes és keresztényellenes, vagy ezt csak a Fidesz fújja fel? Hová vezet ez az ellenzék számára?

Figyelt kérdés

Ha csak racionálisan nézzük, ilyen óriási öngólokat nem szabadna lőni. Itt vannak ezek a megnyilvánulások, amiket egyes ellenzéki politikusok csinálnak. Románt támogatnak a magyar helyett, patkányoknak, Brüsszelt meg Strasbourgot az ország megbüntetésére szólítják fel, és itt van ez a minapi dk-s politikus nyilatkozata.

Utólag ezekre lehet azt mondani, hogy félreértették az emberek, de ezeket a dolgokat szerintem elég nehéz félreérteni, ez már csak kétségbeesett tűzoltási kísérletnek tűnik. A Fidesz ezerkarú polipja pedig úgy várja ezeket a dolgokat, mint pók a legyet a háló közepén, hogy aztán befonhassa és felfalja.


Ha tehát csak racionálisan

nézzük, ott van egy ellenzék, amely egy számukra ilyen nehéz időszakban népszerű szeretne lenni. Nekik politikailag vajon miért érdekük az efféle szélsőséges megnyilvánulások? Hiszen ha valakik, hát ők tényleg tudhatnák, hogy a Fidesz minden rezdülésüket sasszemekkel figyeli, és mégis ilyen magas labdákat adnak a kormánynak, és akkora öngólokat rúgnak, hogy még a háló is porzik tőle.

Nem értem én ezt, hogyha minél nagyobb népszerűségre szeretnének szert tenni, akkor vajon miért adnak ekkora támadási felületet a kormánynak? A Fidesz vegykonyhájában ahogyan említettem, szupermikroszkópokkal figyelik az ellenzék minden lélegzetvételét, és mégis ilyen dolgok történnek. Értem, hogy a Fidesz rájátszik erre az egészre és felfújja, de hogyha nem hagynának támadási felületet, akkor mindezt nem tehetné meg a Fidesz, illetve ilyen nagy felhajtás nem lenne belőle.

Vajon mire jó ez a számomra érthetetlen viselkedés? Nem az lenne az érdekük, hogy növeljék a népszerűségüket? Így viszont soha nem fognak választásokat nyerni. Van egy réteg, amelynek ez kell, és talán még jó esetben pár százalékkal lehet növelni a támogatottságukat. De ilyen megnyilvánulásokkal jó eséllyel ez sem fog menni.

Itt adódik az a kérdés is, hogy vajon az egész ellenzék ilyen, és most kibújt a szög a zsákból, vagy csak van néhány szélsőséges ember köztük, mint a Jobbikban néhány náci?

Miért jó ez nekik? Szerintem igaz lehet az a vélemény, hogy a Fidesz hatalmának a legfőbb biztosítéka maga az ellenzék. Ezek az események sorra ezt bizonyítják. Kinek mi erről a véleménye?


2020. febr. 1. 10:01
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
"patkányoznak" - ezt akartam írni
2020. febr. 1. 10:02
 2/27 anonim ***** válasza:
41%
Tényleg ilyenek. Csak elég itt szétnézni.
2020. febr. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
46%
Gyurcsány trollsereg indul 3...2..1
2020. febr. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
69%

Önmagában véve az ellenzék egy kalap sz@rt nem ér

De attól még nem magyarellenes és keresztényellenes

Mint ahogy azok az emberek sem hazaárulók és nem soros bérencek csak azért mert nem értenek egyet a jelenlegi kormány politikájával és ideológiáival

És ha már itt tartunk

Miből következik az hogy az ellenzék nem keresztény?

És miben nyilvánul az meg hogy a Fidesz az?

A Borkai úr cselekedeteiben?

Vagy Orbán úr cselekedeteiben?

Valóban, többezreket kilakoltatni és szétlopni az országot nagyon keresztény jellemre vall

Az oktatást és az egészségügyet ne is említsem

2020. febr. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
65%
Nem politizálok, de nekem ettől lesz pont egyre szimpatikusabb az ellenzék. Ehhez hozzá tesz a fidesz agresszív ellenlépései is.
2020. febr. 1. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
42%
Kár hogy minden értelmes ember kb pont lesz@rja a kereszténységet. Meg kb ezt az egész visszamaradott kis középkori országot is.
2020. febr. 1. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
36%
Nem kell túlcifrázni. Főként magyarellenesek, a magnyilvánulásaikon is látszik.
2020. febr. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
78%
A Fidesz magyarellenes, ha a magyar szót hagyományos értelemben használjuk, és nem úgy, mint a Fidedz, aki kizárólag a saját táborára érti.
2020. febr. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
65%
Tényleg.
2020. febr. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Az valóban jogos kérdés, hogy miben nyilvánul meg a Fidesz keresztény mivolta. Én egy ellenzéki politikus helyében ezt a kérdést tenném fel nekik, ezek helyett az öngólok helyett.

Mondjuk politikában a kereszténység olyan, mint Krisztus nevében hadsereget toborozni.

2020. febr. 1. 10:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!