Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egy állítólagos diktatúrában...

Egy állítólagos diktatúrában és összeomlott gazdaságban, hogyan növekedhet az ellenzéki politikusok vagyona 100 milliós tételekben?

Figyelt kérdés
2020. febr. 1. 18:09
 1/10 anonim ***** válasza:
59%
Mi az összefüggés a felsoroltak között?
2020. febr. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Úgy, hogy nem bántják egymást igazából. Amikor a fidesz hatalomra került először, akkor hatalmas elszámoltatást ígért. Hányan is kerültek mondjuk börtönbe? Páran megjelentek bíróságon, aztán az összes ügyet szépen elsikálták. Ugyan ez történne, ha az ellenzék hatalomra kerülne. Néhány fideszes elzarándolkolna egy random tárgyalásra, ahol nem történne semmi. Nem gondolod, hogy precendenst akar bármelyik oldal is teremteni abból, hogy itt képviselők börtönbe kerülnek.


Tessék, hírTVs, tehát kormánypárti cikk arról, hogy történt semmi:


[link]

2020. febr. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
#3 Tehát akkor még sincs diktatúra?
2020. febr. 1. 18:34
 4/10 anonim ***** válasza:
29%

Diktatúra a wiki szerint:


"A diktatúra vagy parancsuralom, önkényuralom olyan kormányzási forma, ahol az állami főhatalom (a kormányzati hatalom) forrása nem a népakarat."


Egy diktatúrában még simán lehet ellenzék... :D

2020. febr. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy ellopják a dolgozó néptől.
2020. febr. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A diktatúra, a gazdasági összeomlás vs. vagyongyarapodás viszonya, összefüggései inkább egy afrikai ország életét, történelmét vizsgálva követhető nagyon számon.
2020. febr. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

3 vagyok, mint látod nem állítottam, hogy ez az, de az, hogy ellenzéki képviselők 100 milliókat halmoznak fel nekem nem a jól működő rendszer definíciója. Mégis miért tehetik meg? Miért nézi a kormány, ahogy egyesek azt a minimális hatalmukat is lopásra hasnzálják?


Amúgy intézekésekben szerintem vannak diktatórikus elemek. Pl ilyen a CEU elüldözése. Ne érts félre, mérnök vagyok és nekem minden a haszontalan amit ott tanítottak, de szerintem a saját pénzén mindenki olyan hülyeséget tanul, amilyet csak akar.


A törvénykezés menete sem mindig tetszik nekem, ahogy ilyen gumi szabályokkal erőből is áttolnak mindent, a bíróságok és Handó Tünde botrányai, a civil szervezetk vegzálása... Az teljes dilettáns Soros kampány, hogy legyen ellenségkép és a figyelő listája, amikor az ideológiailag nem kívánatos MTA tagokat listázták, majd az MTA vegzálása. Ezek egy demokráciában nem szép dolgok. Tudományt, vallást, civileket nem illik piszkálni.


A másik oldalon persze ott van, hogy tényleg megválasztják őket. Még az ukránok buszoztatása és egyéb botrányok nélkül is megválasztanák őket, tehát nem olyan, mint egy arab diktátor, aki katonai támogatással tartja fenn a hatalmát. Orbánt támogatják/jobb híján elfogadják elegen, de attól még a bégetés helyett látni kell, hogy tartalmaz diktatórikus elemeket amit csinál. Akkor is, ha most ebben a pillanatban nem lehet azt mondani, hogy orosz, vagy kínai szinten lennénk. Azért mert egy rendszer nem diktatúra, attól még nem jó.


Én nem tartom magam liberálisnak, vagy bármilyen oldalinak. Én egy normális kormányt, vagy pártot szeretnék. Szavaznék ezért jobbra vagy balra is ésszerű keretek között, de mostanában nem sok esélyem van.

2020. febr. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

#5


Igen egy diktatúrában biztos bele lehet ülni a miniszterelnök székébe, folyamatosan az arcába kiabálni, pocskondiázni és emellett nem munkatáborba kikötni hanem pénzesedni.


Valamiért nem látok Tordai féle bohócokat Putyin körül.

2020. febr. 1. 19:09
 9/10 anonim ***** válasza:

Van az a "vicc".


Főnök büszkén mutatja be az új Lamborghini-jét.

- Látod ezt Lacikám? Ha továbbra is keményen hajtasz, mindig vállalod a túlórát, és sosem mész táppénzre, se szabadságra, akkor jövőre veszek mégegyet.

2020. febr. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Te vagy az Laca?
2020. febr. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!