Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az ellenzék miért nem talált...

Az ellenzék miért nem talált Gyurcsany Ferencnél komolyabb kihívót? Ugye Vona egy puhány ember volt, Jakabot meg nem lehet komolyan venni azután, hogy beleült a miniszterelnőki székbe mint egy 5 éves gyerek.

Figyelt kérdés
2020. febr. 10. 21:23
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
48%

És ti miért vagytok benne ennyire biztosak, hogy a DK vagy a Jobbik jelölhetne az összellenzéki miniszterelnök-jelöltjét?

Szerintem 4 lehetőség van:

- Momentum jelölhet

- Előválasztás

- Beállnak egy minden párt számára vállalható ember mögé

- esetleg DK miniszterelnök-jelölt


Momentum jelölhet: szerintem ennek van a legnagyobb esélye. Miért is? Mivel az önkormányzati választásokon nagyon alul prezentáltan kaptak helyeket az önkormányzatokban. Ezt kompenzálhatnák a miniszterelnök-jelölt pozícióval. Továbbá nem is mutatták meg a foguk fehérjét, mint a Gyurcsány-házaspár.. ugye bár.


Előválasztás: talán ez lenne a legkorrektebb lehetőség, sok esetben be is jött az ellenzéknek Budapesten.


Beállni egy vállalható ember mögé: ha az ellenzék talál egy minden pártnak vállalható embert, akkor szerintem ennek is megvan az esélye. Van egy olyan jelölt, aki még nem kormányzott, érintetlen, esetleg még pártsemleges is.


DK-s miniszterelnök-jelölt: szerintem ennek is van esélye, de nem annyi. Ha Dobrev Klárát akarják felépíteni, bizony nem vagyok olyan biztos benne, hogy ő mögé fog beállni az ellenzék. Önkormányzatokban is erősen jelen vannak, nem mint a Momentum.


Jobbik jelöltről nem is beszélek, erősen lecsúszott a párt.


Aztán lehet az 5%-os MSZP fog valakit jelölni miniszterelnök-jelöltnek, nem csodálkoznék.. :D


De bizony fontos lesz a válaszott személy, mert szerintem rengeteg szavazat fog ezen múlni, főleg, hogy azért lassan de folyamatosan zajlik a szavazóbázis lecserélődése, ahogy újabb fiatalok szavazati jogot kapnak.

2020. febr. 11. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Alex Fly ***** válasza:
@11: kihagytál még egy lehetőséget: nem a pártok adják a miniszterelnököt, hanem pártonkívüli szakértőt jelölnek. Erre is volt már példa...
2020. febr. 12. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

#4, #11-nek:


- Momentum jelölhet


- Előválasztás


- Beállnak egy minden párt számára vállalható ember mögé


- esetleg DK miniszterelnök-jelölt


1.) Momentum jelölhet?


És miért nem a Jobbik, a DK, vagy .....


2.) Legvalószínűbb.


3.) Ilyen nincs. XD


4.) Esetleg? Érdekes. És a Momentum miért nem volt "esetleg"-es?

2020. febr. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!