Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Forint romlása az ingatlan...

A Forint romlása az ingatlan árakat csökkenteni fogja?

Figyelt kérdés
Vagy még mindig van elég külföldi,akinek megéri az eurót Ft-ra váltani és így lakásokat venni?
2020. febr. 13. 08:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
A forint gyengülése áremelkedéshez vezet. Az ingatlanpiacon is. Mivel nem egy elszigetelt ország vagyunk, sok mindent importálunk külföldről. Közöttük építőanyagokat, festéket, csempéket is. Mivel a forint nem ér annyit, mint pár hónapja, egy éve, euróban viszont ugyanannyit kell adnunk érte, ezért azoknak az ára fel fog menni. Építkezni drágább lesz. Minden drágább lesz, ami külföldről jön. ez fel fogja pörgetni az inflációt, ami további áremelkedésekhez vezet. a külföldieknek még könnyebb lesz Magyarországon befektetni, akár ingatlanba is, hiszen eddig 1000 euróért kaptak 33000 ft-ot, most már 340-es árfolyam mellett 34000 ft-ot fognak kapni. A túl gyenge forint pont növelni fogja az árakat.
2020. febr. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

De a használt,régi lakások esetében ez mennyire számít?


A fizetőképes kereslet viszont csökkenni fog,mert az emberek fizetése nem emelkedik,a Ft viszont romlik.

Gondolom ez a hitelfelvételnél is jelentkezni fog.

2020. febr. 13. 08:53
 3/18 anonim ***** válasza:
29%

"az emberek fizetése nem emelkedik"


Attól, hogy a tied nem emelkedik másoké igen. Az Audi dolgozók például idén 12%-os minimum 60 ezer forintos alapbéremelést kérnek.

2020. febr. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Én laikus vagyok.


De én külföldiként a következőt látnád.

Ha pl vettem egy lakást Pesten egy éve 100.000 Euróért, ami akkor kb. 31.5 millió forint volt és az most pont ugyanennyi forintért tudnám eladni (ez jelenleg kb. valid). Csak éppen engem a pénz Euróban érdekel és ez ma már csak csak durván 93 ezer Eurót ér, ergo ha most eladom 7%-ot puktam. A jelenlegi kilátások szerint a tendencia folytatódik, és semmi jele, hogy hosszú távon megfordulna, így most próbálnék szabadulni a lakástól mielőtt többet buknék.

2020. febr. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Milyen logika ez?

A Forint gyengülése miképpen tehetne valamit olcsóbbá?

Nyilvánvalóan minden csak drágább lehet.

2020. febr. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
0%

Hányszor kell még leírni, hogy a magyar lakásárak még mindig alacsonynak számítanak???


Nem a lakás a drága, te vagy kérdező a csóró.

Nem lesz semmi kipukkanás meg válság.

2020. febr. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Google-n keress utánna. Nem jelentős M.O.-n a külföldiek ingatlanvásárlása.

Rövidtávon ingatlanár emelkedésre tippelek.

Okok: Negatív reálkamat.

Pl. Van 50 millió megtakarításod. Mibe teszed?

Bankok kb. 0%kamat.

A hivatalosan infláció az elmult tavaly 3%

Állampapír prémium vagy plusz talán ennél egy hajszálnyival többet jövedelmez

Németországban pl. 1% alatti az infláció. Elhiszi valaki?

Érzésem szerint semmiféle korreláció nincs ( szigorúan Németországban ) az hivatalos adat

és a lakás, lakbér, élelmiszer, energia, szolgáltatások, gépjárművek, ..... áremelkedése között.

Magyarországon?

Aki úgy ézi vágtató ifláció ( 10% feleti ) van az országban, szembesül azzal, hogy évente elveszíti megtakarítása értékének több mint 5%-át.

Nyugodtan dolgozni abban a tudatban, hogy amit egész évben félretesz mondjuk 3 milliót, annyival csökken megtakarítása értéke?

Megpróbál védekezni. Vehet részvényt, kötvényt, aranyat, földet,....., ingatlant.

Sokan ez utóbbit fogják választani.

Hosszabb távon, ha fogyni fog az ország lakossága elméletileg összeomolhat az ingatlanpiac.

Én is áresésre számítottam 10 éve a demográfiai adatok miatt Németországban.

Igazam lett?

Nagyon nem.

Percek alatt hoztak több millió bevándorlót ( Több mint 200.000 magyar állampolgár él itt )

Nem csökkent, hanem nőtt az ország lakossága.

Középtávra is nehéz jósolni.

2020. febr. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

"Nem a lakás a drága, te vagy kérdező a csóró.


Nem lesz semmi kipukkanás meg válság."


Nem,hanem túl sok adót fizetünk,amiből olyan ingyenpénzekre telik,mint a CSOK.

2020. febr. 13. 11:00
 9/18 anonim ***** válasza:

Vagy még mindig van elég külföldi,akinek megéri az eurót Ft-ra váltani és így lakásokat venni?

Kicsit szar a logika nem? Minél magasabb az euró árfolyama, annál kevesebb eurót kell forintra váltani a külföldinek, ugyanazon lakásra, ugyanazon eladási áron. Nem?

2020. febr. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

"Én is áresésre számítottam 10 éve a demográfiai adatok miatt Németországban."


Mesterségesen felverték az adófizetők pénzéből az ingatlanpiacot.

Ha kormányváltás lesz,és eltörlik a CSOK-ot,akkor bizony a fizetőképes kereslet is csökkenni fog.

2020. febr. 13. 11:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!