Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van benne igazság, hogy a...

Árokpart kérdése:

Van benne igazság, hogy a mostani kormány teljesítményét már nem a Gyurcsány kormány teljesítményével kellene összehasonlítani?

Figyelt kérdés
Úgy kérdezem, hogy már ennyi idő után egy legalábbis eddig ( nem tudni mi fog történni a világban )egy jó világgazdasági konjunktúrában 10 éve kormányon lévő kormányt már nem a rendszerváltás óta egyik legrosszabb és a válságot is kifogó kormánnyal kellene összehasonlítani, hanem sokkal inkább az első Orbán kormány mondjuk második felével. Gyurcsányékhoz képest persze, hogy fényévekre vagyunk, viszont az első Orbán kormány második felének teljesítményét még messze nem értük el szerintem. Akár oktatás (akkoriban a továbbtanulást ösztönözték mindenhol) akár egészségügyet vagy társadalmi közhangulat még szerintem ma sincs olyan optimális mint mondjuk 2001-ben ilyenkor tehát 2001 februárjában. Más is egyetért esetleg ezzel? Köszönöm!
2020. febr. 14. 21:02
 1/8 anonim ***** válasza:
33%
Semmi igazság nincs benne, ez a létező kormányok legjobbika (Pangloss mester után). Hódolat illet, nem bírálat (az Úr, Madách).
2020. febr. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
40%
Vagyis nyúljunk vissza még messzebre? A kormányt az ellenzék által kínált alternatívával szemben lehet leginkább összehasonlítani. Ez már sokszor meg is történt. Ezért marad a kormány és az ellenzék is ott, ahol van. :)
2020. febr. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Annyiból kell visszanyúlni, hogy pl. a mostani 2018 utáni Fidesz kormányt már semmi sem hátráltatja , legalábbis eddig nem hátráltatta sem a világgazdasági konjunktúrahelyzet sem már a gyurcsányi gazdasági örökség( teljesen reálisan nézve azt már 2016 vége körülre kihevertük), hogy mind gazdaságpolitika mind társadalompolitika tekintetében visszahozza azt a nyugati típusú, demokratikus, gazdasági értelemben maximálisan kiegyensúlyozott gazdaság és társadalom politikát amit 1998-2002 között képviselt. Sokan annak reményében szavaztak ilyen nagy arányban rájuk 2010-ben is, hogy annak a nyugodt , stabil politikának a folytatása fog következni. Most már megtehetné nem gátolja semmi így értettem a visszanyúlást és nem mint idő értelmében.
2020. febr. 14. 21:17
 4/8 anonim ***** válasza:

Tessék már belegondolni az ilyen ostobaságok leírásába, hogy "semmi nem hátráltatja".


Amit a szoclibek csináltak, annak messze ér az árnyéka, és van, amit nem is lehet olyan "egyszerűen" elintézni, mint a sukoró ügyet.

2020. febr. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

árokpart!

Az összehasonlítás CÉLJA a fontos. Ha azért akarod valamihez hasonlítani, hogy egy változást meghatározz, akkor kijelölhetsz bármilyen szakaszt. Nézheted hogy a kőolajválság előtthöz képest most hogy állnak az utazási szokások, üzemanyagra költött pénz vagy hogy az EU csatlakozás előtthöz képest most milyen a forint árfolyam változása havonta, esetleg milyen az ingatlanárakban a különbség város és község között, akármi.

Amiről te beszélsz az egy politikai vezetés és az általuk elért dolgok összehasonlítása valamivel. Mégis mi a fenének kellene azt a saját korábbi időszakával összehasonlítani?

Ennek a fajta összevetésnek a lényege hogy el tudd dönteni melyik politikai tömörülést szeretnél legközelebb kormányon látni. EZÉRT őket kell összehasonlítani. Mivel mindegyik oldal volt már több ciklust folyamatosan kormányon és nem is egyszer voltak kormányon, így összehasonlíthatóak. EBBŐL A CÉLBÓL csakis annak van értelme ha különböző kormányok idejét hasonlítjuk össze.

2020. febr. 14. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
Nem kell összehasonlítani. A számok mutatják az irányt. Akinek ez tetszik, szavazzon a Fideszre, akinek nem, szavazzon másra.
2020. febr. 15. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Lehet a Gyurcsány kormányéhoz hasonlítgatni mert csak annál nagyobb szégyen lesz, hogy egy kormány akinek a 2010-et követő lehetőségek és körülmények voltak adottak hová rohasztotta az országot a 2008-as válságkori állapothoz képest például.
2020. febr. 15. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Lehet a Gyurcsány kormányéhoz hasonlítgatni mert csak annál nagyobb szégyen lesz, hogy egy kormány akinek a 2010-et követő lehetőségek és körülmények voltak adottak hová rohasztotta az országot a 2008-as válságkori állapothoz képest például."

Aha.

Szóval kiragadsz egy kormányzati ciklusból egy időszakot, amikor hatalmas romlás indult be, majd sem ezzel nem foglalkozol, hogy ezt annak a kormánynak tituláld "eredményképpen" aki éppen kormányon volt, sem azt nem veszed figyelemben hogy a következő kormánynak pontosan ezzel a katasztrofális helyzettel kellett indulnia, hanem egyből a 2008-as "lehetőséghez" mérten nézed. Gratulálok! Ekkora baromságot még itt is ritkán olvasni.

Lefordítom amit írtál: Nem baj hogy gyurcsány és csapata oda juttatta az országot ami 2008 után volt, náluk az a szint, ami LEHETŐSÉG 2008-ban volt az ország előtt. Az nem gond hogy a 2002-es LEHETŐSÉGHEZ képest ez a 2008 milyen mélyen van, az számít hogy jobb, mint 2010. Az sem számít hogy 2008-ból 2010-t éppen ők állították elő. Az sem lényeg hogy 2010 valójában mit hozott, milyen AKKORI lehetőségek voltak, neked a válságból kihozott ország lehetőségei azok amiket viszonyításként kezelsz.

Akkor tegyük helyre!

2002-ben a csatlakozó 10 ország élmezőnyében voltunk, Orbánék elérték hogy növekvő legyen a gazdaság. A költségvetést tartalékkal, pozitívummal adták át. A ballibek a választást azzal nyerték meg hogy elhitették, jobban áll az ország 2002-re mint amennyit abból a fidesz az embereknek adott - de majd ők még többet adnak. 2002-t követte az uiós csatlakozás, megnyíltak a pályázati lehetőségek. 2004-ben viszont már el kellett venni a támogatott forint lakáshitelezést mert nem volt rá fedezete az országnak. 2006-ban Őszödön már beismerte gyurcsány, hogy hazudott reggel, éjjel meg este. Hogy trükkök százaival nyertek és nem csináltak semmit kormányon, csak majd megszakadtak hogy úgy tűnjön, mintha kormányoznának. 2006-ra már el kellett hazudni a gazdasági adatokat az EU elől és eltitkolni a választók elől. Még húzták kicsit, de a devizaválság pont azért okozott akkora károkat, mert már gyenge volt a gazdaság, eladósodottak voltak az emberek, cégek, állami szereplők, ráadásul devizában és nem fejlesztésekre, hanem a megélhetésekhez. Gyurcsány bele is bukott.

2010-ben azért volt 2/3-a fidesz-kdnp-nek a parlamentben mert páros lábbal rúgták ki onnan a ballibeket a választók az okozott rossz helyzet miatt. EBBŐL évekig tartott kikecmeregni, már az csoda számba ment hogy nem lett valóban államcsőd. LEHETŐSÉG 2010 után erre volt, hogy kicsit vagy nagyon megy csődbe az ország és valami halvány remény volt arra hogy sikerül kihozni a válságból. Sikerült. Világraszóló gazdasági teljesítmény volt a 2010-es helyzetből 2013-ra elérni azt a gazdasági helyzetet. EZÉRT nyertek 2014-ben is épen olyan nagy támogatottsággal. Azóta is folyamatosan javul az ország.

Szóval ha már hasonlítgatsz, akkor ne az olimpiai eredményt hasonlítsd egy baleset utáni "eredményhez" amikor az illető a műtét után éppen megtanult járni, és ne ahhoz viszonyítsd a haladást hogy a baleset előtt mire volt képes. AHHOZ kell hasonlítani ahonnan indult. Hogy majdnem meghalt.

2020. febr. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!