Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok hozzá, hogy...

Mit szóltok hozzá, hogy jelenleg Magyarország a világ 12. leggyorsabban pusztuló nemzete?

Figyelt kérdés

Tavaly még csak 16.-ok voltunk. Ennyire bejött a CSOK és a babaváró hitel, hogy még tovább csökkent a születési szám és a gyerekvállalási kedv?

A hab a tortán meg az, hogy Németországban szülnek már nagyon sokan:

[link]


2020. febr. 18. 12:13
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
37%

"Valaki egy gyereket sem tud felnevelni tisztességgel, más meg 4 gyermeket is."


És ki fogja szelektálni,hogy ki alkalmas szülő?

2020. febr. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
19%

#20 "Semmit nem változtat a lényegen az,hogy hanyadikak vagyunk világranglistán,ha fogy a magyar ugyanúgy.Ez a lényeg.Mint írtam a fogyás nem állt meg,csak a házasságok száma nőtt."

Aha. Szóval neked nem számít hogy kamu a kérdés, hogy eleve hazugsággal nyit és a többiek elhiszik és rálicitálnak. Értem.

Csak azt nem értem hogy honnan veszed hogy egyáltalán bármiben is igazat mondott?

Neked nem szóltak hogy normál felállás szerint ELŐBB van a házasság és UTÁNA jönnek a gyerekek? Hogy ha most nőtt a házasságok száma akkor az azt vetíti előre hogy nemsokára majd születni fognak a gyerekek is a házasságokban - ha több házasság van akkor több gyerek, mint korábban?

2020. febr. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 MolotovPunk ***** válasza:
60%
Honnan veszed ezt,hogy ha több házasság van,akkor automatikusan több gyerek lesz?Elmondom,hogy a két dolog nem ettől függ.Valaki nem él házasságban,sosem lesz házas,mégis van,vagy lesz gyereke házasság nélkül is.Arról nem is beszélve,hogy azok a gyerekek is egyszer felnőnek és mi a garancia arra,hogy Magyarországon maradnak?Semmi.Csak,mert a kivándorlók száma is több,mint amennyi gyerek születik évente jelenleg.
2020. febr. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 MolotovPunk ***** válasza:
0%
Térjünk vissza erre a témára úgy 1-2 év múlva,de jelenlegi tendenciát figyelembe véve gyanítom,hogy akkor már sajnos még kevesebb lesz az ország lakossága.Beleértve a kivándorlást,vagy a rossz magyar egészségügy helyzetét is.
2020. febr. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
39%

#23 Pontosan azért kellene ismerned a valóságot hogy ne beszélj ilyen butaságokat. Egyértelmű tény, hogy a házasságokban több gyerek születik mint ahol csak együtt élnek a párok. Alapvetően a legtöbb embernél maga a házasságkötés is azért történik meg mert már magasabb szintre szeretnének lépni, a párkapcsolatból családot szeretnének - vagyis gyereket.

Így egyértelmű, hogy ha több a házasság akkor több lesz a gyerek is.

És megint nem arról beszélek hogy majd 2022-ben több baba fog születni, mint 2019-ben, mert csökkenő népesség vagyunk, minden évben kevesebb azon nők száma akik képesek gyereket szülni. Annyit jelent hogy lassul ez a népességcsökkenés. Majd amikor a most megszülető 2. 3. vagy 4. gyerekek is felnőnek és nekik is már 3-4 gyerekük lesz és nem 1-2, akkor fordulhat meg a trend és lehet a csökkenésből stagnálás majd növekedés.

"A gyermekes családokon belül párkapcsolatban

gyakrabban neveltek kettő vagy annál több gyermeket

(52%), mint egyszülős családban (31%). Az élettársi

kapcsolaton alapuló családokban gyakrabban élt egy

gyermek és ritkábban kettő a házaspárokéban (47, illetve 39%)."

[link]

És nem, nem csak ebben írnak le ilyet, ez csak egy példa.

2020. febr. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 MolotovPunk ***** válasza:

[link]


És ebből mennyi él külföldön?Hány százezer?

2020. febr. 26. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
41%
Most én csak a saját példámat írom le, mert engem személy szerint nagyon frusztrál. Nem tudok önállóan se egy normális lakást, se házat venni, mert olyan szinten elszálltak magukkal az eladók, hogy egy vidéki kisvárosban 13 milliót kérnek egy felújításra szoruló Kádár-kockáért. 2011-ben a feléért meg lehetett volna venni. Volna. Most jutottam el odáig a spórolásban, hogy lehetne valami, de ez a CSOK most pont "jól" jött. Többet érne, ha kimennék külföldre.
2020. márc. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!