Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha teljesülne sok ember álma...

Árokpart kérdése:

Ha teljesülne sok ember álma ahogyan itt olvasom sok helyen és netán újra a mostani ellenzék kerülne kormányra mennyiben lenne más mint most?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy pro és kontra. Tehát mi az ami előny lenne és jobb lenne és kinek lenne a mostaninál jobb és mi az ami hátrány lenne a mostani kormányhoz képest. Kinek mi a véleménye erről.
2020. febr. 18. 13:49
 1/5 Molyember ***** válasza:
71%

Ezt senki sem tudhatja, feltételezésekkel meg hülyeség érvelni. Az a kérdés, hogy lehet-e jobb? Persze, miért ne lehetne. Lehet-e rosszabb? Persze, de erre lényegesen kevesebb az esély.

Másik kérdés, hogy egy kormányváltás esetén, a mindenhova bebetonozott fideszes vezetők megpróbálnák-e akadályozni az új kormány munkáját akár azon az áron is, hogy az emberek rosszabbul élnek? Természetesen igen. Akkor összességében jól járnánk-e egy kormányváltással? Nem valószínű, talán ha az ellenzék szerezne kétharmados többséget, és az összes fideszest eltávolítanák. Na, de látjuk, mi van akkor, ha egy párt ekkora hatalmat kap, ezért én fájó szívvel, de nem támogatnám az ellenzék ilyen mértékű hatalmát. Kár, hogy ilyen hülye nép vagyunk, élhetnénk normálisan is.

Ausztriában 400-500 eur-ért már lehet találni albérletet, és egy nem teljesen hülye ember kétezer körül megkeres. (Tudom, mert mennek el a munkatársaim, pedig jó helyen dolgozom.) Két embernek ez jobb életet jelent, mint az itthoni állapot, a harminc millióba kerülő panelkalitkákkal. Ezt csak azért írtam, mert a kérdésedre szomorú választ tudok csak adni: nem lenne nagy változás, sajnos. Bénák vagyunk.

2020. febr. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
4%

1 - Migráns betelepítés ===> államcsőd


2 - IMF hitel felvétel ===> államcsőd


3 - Gyurcsány hatalomba engedése ===> államcsőd

2020. febr. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
16%
Szar lenne. Nem kicsit, nagyon. Túl sok ész talán nem kell hozzá, hogy az ember tisztában legyen ezzel.
2020. febr. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Feltételezésekből hülye dolog kiindulni, de szerintem ugyanilyen szar lenne. Nem azért, mert az ellenzéki pártok egyenlőek a fidesszel, hanem azért, mert attól még, hogy más párt van hatalmon, az emberek gondolkodása ugyanolyan marad. Szóval marad a begyöpösödöttség, xenofóbia, olcsójánoskodás (jaj csak megszorítások ne, inkább vegyél fel hitelt ah), idegengyűlölet tapasztalatok nélkül, homofóbia stb.
2020. febr. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
54%

Migránsokat most is telepít be a kormány, akik konkrétan apróért dolgoznak.

IMF hitel helyett államkötvény, meg a letelepedési kötvény van.

2020. febr. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!