Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » NAT – tényleg megéri politikai...

NAT – tényleg megéri politikai indíttatásból felbőszíteni a népet?

Figyelt kérdés

Most hagyjuk a tartalmi kérdéseket, mint hogy ki milyennek tartja az irodalom bekerült és kivett írókat. Koncentráljunk az egyebekre, főképp az időzítésre. Miért kell egy felvételi időszak közepén kihozni egy ilyen horderejű dolgot? Aki nem értené: az idén felvételiző gyerekek már jelentkeztek gimikbe, jövő héten kezdődnek a szóbelik. Szinte minden gimiben többféle tagozat van (elég ritka az „általános tagozat”), de akik most ilyenre jelentkeztek, valószínűleg hiába, mert szeptembertől a sulik nem tudják elindítani ezeket a tagozatokat. Érthető, ha ettől a felvételizők „kissé” feszültek. Kutyafuttában kell helyi tanterveket összedobni, sejthetően az állami tankönyveket szintén összehányják szeptemberre (aki nincs képben: egy jó tankönyv készítése nem zajlik le pár hónap alatt). A tanár ismerőseim is teljesen kivannak, többen a pályamódosítást tervezgetik már.

Most komolyan, miért nem ért rá ezt a következő tanév szeptemberében bevezetni? Úgy sejtem, azért, mert a kövi választásokhoz túl közel esne úgy, és arra apellálnak, addigra elül a felháborodáshullám. Vagyis kicsinyes politikai érdekeik miatt több ezer embert szívatnak meg.

De szívesen veszek értelmes ellenérveket.



2020. febr. 19. 13:11
 1/9 anonim ***** válasza:
13%
Te bőszíted itt a népet azzal, hogy a NAT témába belekevered a felvételit.
2020. febr. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szomorúnak tartom, hogy eddig terjed az érvelőképességed, barátom. Vagy pusztán nem érted az összefüggést? Nem tudom, melyik a szomorúbb.

Értelmes válaszokat várok továbbra is a kérdésemre.

2020. febr. 19. 18:31
 3/9 anonim ***** válasza:
79%

Hogy megéri-e? Valakinek biztosan, hiszen azért hozzák. A magyar kormány hozzáállását mutatja a kultúrához az, hogy kiveszik a Nobel-díjas magyar írónkat a tantervből...

Egy biztos, aki ebbe az országba született, az szokja meg, hogy egyet gondol valami fejes és egy tollvonással máris borítanak mindent, ami addig biztos volt. Úgy hozzák az ember feje felett a hülye változtatásaikat, hogy a szerencsétlen magyar csak pislogni tud. Szerencsétlen gyerek kezdje el hamar a hozzászokást... Sokan mondják, hogy ez egy nyomorult ország, én ezzel nem értek egyet. Ez egy kiváló ország lehetne, csak szar a vezetés.

2020. febr. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, egyetértek vele. Pont azért tettem fel a kérdésem, mert szeretném hinni, hogy nem a hozzá nem értés vagy rosszindulat vezérli a döntéshozókat csupán. De sajnos a „másik” oldalról nem sikerült még érveket hallanom, pedig nyitott vagyok a termékeny vitákra, és meg is lehetne győzni észérvekkel. Azok nélkül viszont nem marad más, mint hogy ijesztő butaságot és/vagy rosszindulatot és gőgöt képzeljek az ilyen döntések mögé.
2020. febr. 20. 09:56
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Az igazság az, kedves "kérdező", hogy azért nem lehet érdemben válaszolni a "kérdésedre", mert nem kérdés. És semmilyen tény nem szerepel a kifejtésedben. Szépen felmondod az ellenzési propagandád, odateszel egy mondvacsinált problémát, de árva szót sem szólsz a NAT-ról és arról, hogy mi vele a probléma.


Ellenérveket vársz, de nem voltak érveid! Érted, hogy a válaszom éppen a te érvelőképességed hiányára világított rá? OK, a kérdés költői, mert vagy nem érted vagy nem akarod érteni. És ez tényleg szomorú.


Én meg értelmes kérdéseket várnék.

2020. febr. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Rendben, megpróbálom újra. Azzal nem értek egyet, hogy az „ellenzéki propagandát” hoztam volna fel, mivel direkt leírtam, hogy nem arról akarok vitázni, TARTALMILAG helyes-e a NAT, hanem arról, hogy miért tolják át értelmetlenül szűk határidővel.

Nekem és sok ezer most iskolát választó szülőnek, gyereknek és tanárnak okoz nem kis fejfájást az, hogy a NAT-ot nemrég hozták ki, és most szeptembertől be akarják vezetni.

Nem tudom, milyen tényeket vársz még azon kívül, hogy a szeptemberi bevezetés miatt a most felvételizőknek fogalma sincs, mire számítsanak szeptemberben (hiszen az ősszel elhangzott tájékoztatókon elhangzott informáicók, a kiírt tagozatok léte került most veszélybe a NAT rendelkezései által).

Arra szeretnék magyarázatot kapni, miért volt fontos ezt most bevezetni, miért nem ért rá 2021 szeptemberében, amikorra tényleg fel lehetett volna készülnni érdemben mindenkinek.

És igen, a fenti mondatom kérdést tartalmaz, bár a magyar helyesírás szabályai szerint nem kell kérdőjel a végére. Remélem, így már érted!

2020. febr. 20. 13:48
 7/9 A kérdező kommentje:
És a gyengébbek kedvéért: nem „ellenérveket” várok, hanem érveket arra, miért csinálják ezt, miért nem veszik figyelembe azt, hogy ezzel az intézkedéssel sok-sok embernek tesznek keresztbe.
2020. febr. 20. 13:53
 8/9 anonim válasza:
100%

Szerintem ne foglalkozz vele, csak kötözködik, valószínűleg meg sem nézte a NAT-ot, legfeljebb cikkekből stb. tájékozódik. Meg kell nézni a törvény szövegét, és meg kell nézni a most érvényben lévő NAT óraszámait. Világosan látszik, hogy a tagozatok indításával gondban lesznek az iskolák, mert nem tudnak olyan óraszámot biztosítani 9-10. évfolyamon, mint amit ősszel meghirdettek.

Mi az, hogy ne keverje ide a felvételit? Amikor ide tartozik! Ősszel minden iskolának részletesen meg kellett hirdetnie, heti hány órában mint tanít majd a következő 4-5 évben. Rengetegen választottak így tagozatot (matek, természettudomány stb.), azt nézve, hány órát biztosít az adott - preferált - tantárgyból egy héten az iskola. Miután 9-10. évfolyamon jóformán elvették a szabadon felhasználható órakeretet az iskoláktól, nem fog tudni olyan képzést biztosítani a most felvételizőknek szeptembertől, amit megígért.

Ez fair? Ez volt a kérdés.

2020. febr. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod, 8-as!

Közben megnéztem a két petíciót (NAT ellen és mellette), és ráébredtem, hogy hiába várok értelmes válaszokat. Ijesztő, hogy egy ilyen kérdésből is képesek pusztán a félelemre és gyűlöletre apelláló kérdést csinálni a kormánypártiak. Bár nem tudom, miért lepődtem meg.

2020. febr. 20. 20:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!