Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az angolban a "must+be+ing"...

Az angolban a "must+be+ing" szerkezetet lehet olyan helyzetben is használni, amikor valamit úgy érzek, hogy belső indíttatásból meg kell tennem kizárólag a jelenben?

Figyelt kérdés

Sokszor találkoztam már ezzel a "modal V+be+ing" szerkezettel, pl. "I should be doing something".

Ugye a "must+be+ing" elsősorban azt jelenti, hogy xy biztosan csinál valamit. Pl. "She must be dreaming." = "Ő biztosan álmodik." De a must alapesetben egy belső indíttatású dolog, tehát az "I should be doing something" mintájára használhatom a must-ot is erre az esetre, ha azt mondom, belső indíttatásból akarok tenni valamit egy adott pillanatban?

Pl. ha azt akarom kifejezni, hogy nekem most, ebben a pillanatban, de tényleg csak most, nem pedig általában, gyakorolnom kell az angolt, mondhatom azt, hogy "I must be practicing English."?



2020. febr. 11. 20:55
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
Szerintem ez elég furán hangzik. Akkor már inkább úgy, hogy I must practice English
2020. febr. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
De az nem azt akarja kifejezni, hogy én alapvetően, általánosságban úgy érzem, hogy gyakorolnom kell az angolt? Ma, holnap, jövő héten, 2 év múlva stb. Az I must be practicing meg hogy csak ebben a pillanatban, nem?
2020. febr. 11. 21:24
 3/30 anonim ***** válasza:
53%
Ilyen nincs, hogy I must be practicing English. Legalábbis abban a jelentésben nem ahogyan te szeretnéd. Az I should be a helyes kifejezés erre. Gondolj bele abba, hogy az I must be dreaming mit jelent. :)
2020. febr. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Hm, érdekes, mert láttam én már olyat, hogy 'I must be going'. És a szövegkörnyezetből ítélve 100% volt, hogy azt akarta mondani, hogy 'most mennem kell', nem pedig azt, hogy 'biztosan megyek'.
2020. febr. 11. 22:03
 5/30 A kérdező kommentje:

WordHippóról vannak a mondatok:


I really must be going, but before I do there are some things you need to know.


Dr. Farley left, saying that he must be going and quickly shut the door behind him.


I know that I might seem a little bit impolite, but we really must be going.

2020. febr. 11. 22:16
 6/30 anonim ***** válasza:

Present modal continuous tense (will, shall, can, must + be + -ing verb)


Use:


• used when you are not sure if the subject will be in the middle of doing an action or is planning to take an action in the future. However, this action is possible, necessary or likely that he is or will.


Using must conveys a strong feeling of certainty; nevertheless, there is still some doubt in the speaker’s mind.


Using must conveys a strong feeling of certainty; nevertheless, there is still some doubt in the speaker’s mind.

2020. febr. 11. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:

Hát igen, de ez az Using must... megállapítás ez arról az oldalról idéztetik, amelynek címe a Modals of Certainty - de a társalgás nem erről folyik, hanem, ha lenne olyan itt, akkor a must for obligation-ról. De érdekes módon ezen az egyetemen ilyen nincs. :D Máshol van.


- Simon reared up in the water and flapped his wings.' Well, I must be running along -- I've got a nest to rebuild.

- Now I must be leaving. Good night.

- I must be starting out now.

- Good Lord, Philip, look at the time. I must be getting on my way.

- And now, if you'll excuse me, I must be getting back.

- ...gave a brief bow and went across to the door.' I must be getting back, Howard.

2020. febr. 12. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
Hát, érdekes. Ezek a mondatok is arról tanúskodnak, hogy a beszélő azt akarja mondani, hogy neki éppen most kell csinálnia valamit, belső indíttatásból. Ezek alapján akkor nem hinném, hogy akkora nagy hiba lenne, ha azt mondanám, hogy 'I must be practicing English'.
2020. febr. 12. 09:13
 9/30 anonim ***** válasza:

Sztrogoff: mutatnál olyan oldalt, ahol a must + be + doing + obligation van?

Mert én sehol se találok..

2020. febr. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
Persze az, hogy 50 évvel ezelőtt még volt olyan jelentése is, már nem biztos, hogy ma is használt.., lehet ezért nincs..
2020. febr. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!