Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz miert nem emeli a...

DominikX kérdése:

A Fidesz miert nem emeli a tanárok fizetését?

Figyelt kérdés
A tanárok még inkább képesek lennének befolyásolni a diákokat, hogy a Fideszre szavazzanak, de ebben a helyzetben csak a leghülyébb tanár pártolna a Fidesz melllett.

2020. febr. 22. 19:10
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
57%

#5 A szlovákoknál a kezdő tanárok fizetése vásárlóerő paritáson történetesen alacsonyabb mint a magyar.

[link]


Hasít a gazdaság, de ha 5%-al nő a gdp akkor a fizetéseknek mennyivel kéne nőni? 2010 óta kb. 30%-ot nőtt a gdp, ehhez képest a fizetések 50% fölött.


Tehát értem én az elégedetlenséget, meg hogy bezzeg mások többet emeltek de azért előtte lehetne tájékozódni is.

2020. febr. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
#11 mirol beszélsz? Szlovakiaban a minimálbér is magasabb, mint Magyaroszágon, szóval kevesebbet nem kereshetnek. Ráadásul a szlovák tanárok nem minimálbért kapnak.
2020. febr. 23. 19:20
 13/14 anonim ***** válasza:

"Szlovakiaban a minimálbér is magasabb, mint Magyaroszágon, szóval kevesebbet nem kereshetnek."


Attól, hogy a fizetés magasabb, nem biztos, hogy az életszínvonaluk lásd London. Ami itthon jó mérnöki fizetés az kint arra elég, hogy talán tudsz bérelni 1 szobás, konyha, nappali és fürdővel rendelkező lakást.


Bár mondjuk az a baj, hogy a cikkből nem derül ki, hogy a számítás milyen dollár árfolyammal készült.

2020. febr. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

"Hasít a gazdaság, de ha 5%-al nő a gdp akkor a fizetéseknek mennyivel kéne nőni? 2010 óta kb. 30%-ot nőtt a gdp, ehhez képest a fizetések 50% fölött.



Tehát értem én az elégedetlenséget, meg hogy bezzeg mások többet emeltek de azért előtte lehetne tájékozódni is."


Akkor ezt jelenti, hogy te szívesen lejönnél Egerbe a végzős tanárszakos hallgatóknak elmagyarázni, hogy mekkora megtiszteltetésben van részük, hogy minden eddiginél nagyobb minimálbértért dolgozhatnak?

2020. febr. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!