Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ennyire szárnyal az egészségüg...

Ennyire szárnyal az egészségügy? Vagy ez a sok nyugdíjas miatt van?

Figyelt kérdés

Bárhová akarnék menni, 2-3 hónapos időpontok vannak. Addigra elfelejtem.

Most egy tüdőszűrő kéne, de még erre az 1 perces dologra is 2 hetet kell várni és elkérnek érte 2500 pénzt. Utána 1 hét mire megvan a papír.

Kb 1 éve még az volt hogy bementem, vártam 10 percet, megcsinálták, kiadták a leletet 2000 forintért.

Most azt mondták hogy nagyon sokan vannak és nem bírják.

1 év alatt ennyit romlott a helyzet?

Ennyit ér a tb hogy évente egyszer 1 percre is fizessek?


Szerintem ez azért van mert a nyugdíjasoknak az a napi program hogy mennek az orvoshoz. Mert beülnek a váróba, ott ülnek egész nap. Beszélgetnek panaszkodnak.

Olyan mint a fiataloknak a szórakozó hely. Ott gyűlnek össze.

És bárhová megyek, ott ül már reggel 7kor nyitás előtt 348 nyugger.

Aztán háziorvosnál pl hallom hogy bent egy fél óráig beszél mindenféle felesleges dologról, gyakorlatilag beül beszélgetni.

Az orvos meg nem fogja kizavarni.


És akkor még azt mondják a fideszhívők hogy nincs semmi probléma. Dehát tapasztalni lehet hogy egyre gyengébben teljesít az eü.


2020. febr. 25. 09:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
66%
A nagyszüleidet is így szólítsd:sziasztok nyuggerek!
2020. febr. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
54%
Anyád még nem nyugdíjas? Nem baj, nemsokára az lesz, majd őt b....gasd!
2020. febr. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem az egészségügyi személyzetből is kevés van. Sokan elmentek külföldre v. magánrendelőkbe dolgoznak csak inkább.
2020. febr. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
23%
"Olyan mint a fiataloknak a szórakozó hely. Ott gyűlnek össze. És bárhová megyek, ott ül már reggel 7kor nyitás előtt 348 nyugger."
2020. febr. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Nem a nyugger a lényeg.

Hanem az hogy 1 év alatt ennyit romlott a helyzet.

2020. febr. 25. 09:30
 6/13 anonim ***** válasza:
30%

"Olyan mint a fiataloknak a szórakozó hely. Ott gyűlnek össze. És bárhová megyek, ott ül már reggel 7kor nyitás előtt 348 nyugger."


Anyád lehet, hogy "nyugger", de mások nem azok!

Viszont az agybajodból arra lehet következtetni, hogy hamarosan valamelyik intézetben fogsz te is "szórakozni" reggel 7-től, este 10-ig.

2020. febr. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Molyember ***** válasza:
77%

Tüdőszűrőt évek óta magánban csináltatok. 5 rongy, és még aznap, e-mailben küldik a leletet, nem kell ott szobrozni.

Szerintem nem egy év alatt romlott a helyzet, ez régebben se volt jobb. Beszélgetős nyuggerek meg mindig voltak és lesznek, és nem csak az orvosnál, gyakorlatilag mindenhol, ahol megjelennek, feltartanak mindenkit, legyen az kormányablakos ügyintézés, vagy buszjegy vásárlás. Ők ilyenek, nem lehet velük mit csinálni, azt viszont kétlem, hogy szórakozásból járnának orvoshoz. Egyszerűen csak nem sietnek, és fel sem merül bennük, hogy feltartják a sort.

2020. febr. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
65%
Mit gondolsz, egy tüdőgondozóban milyen a személyzet átlagéletkora ? Megsúgom: 65 év felett. Az nem paraszolvenciás szakma, ott egy fiatalnak felkopik az álla. A nyugdíjasok meg az orvos által felírt gyógyszerek mellékhatásai miatt mennek többnyire orvoshoz, meg azért, mert csak 3 havi gyógyszert írnak fel neki akkor is, ha valamit folyamatosan kellene szednie és láthatóan kicsattanó egészségben van egyébként 65 évesen is.
2020. febr. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem a beteg lett több, hanem a személyzet kevesebb.

Adott 100 beteg. Ha van 2 orvos valtott műszakban akkor fele annyi idő alatt végeznek mint ha 1 van 1 műszakban.

2020. febr. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Valószínű kevesebb az ember az egészségügyben. Akik vannak sem biztos, hogy elhivatottak. Az oep is elég kevés vizsgálatot fizet napi szinten.

Ha valóban beszélgetni megy egy nyugdíjas, akkor az orvosnak rövidre kéne zárnia és hívni a következőt. Szerintem.

2020. febr. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!