Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Te is úgy érzed, hogy a...

Te is úgy érzed, hogy a magyar nép szinte kívánja az erős vezetőt?

Figyelt kérdés
A demokráciával semmit se tud kezdeni. Azt szereti, ha fenn megmondják, mi legyen.

2020. márc. 4. 17:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
82%

Igen, de nem ezt.

Másban kéne hogy erős legyen.

2020. márc. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
74%
Nem csak szinte.
2020. márc. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
13%
A parlamenti választásokon általában magas a részvétel, ez pedig cáfolja a második mondatod. Orbán attól erős vezető, hogy a választók túlnyomó többsége őt támogatja. A gyenge jelöltek (Mesterházy, Karácsony) sorra elbuknak. Nehogy már pironkodnia kelljen amiatt, hogy ennyire népszerű. :)
2020. márc. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
38%
Lásd be,ha az emberek azt csinálnak amit akarnak akkor csak felfordulás lessz.
2020. márc. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
82%

"Nehogy már pironkodnia kelljen amiatt, hogy ennyire népszerű."


ja nepszeru a 45-99 eletkoruaknal, a romanoknal, meg az ukranoknal... nem tudom de fidesz gyulesen nem sok fiatal/kozepkorut (18-40) latni...

2020. márc. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
85%
Talán... De az biztos, hogy emellett szabadok is akarnak maradni. Ugyan ki mondana le a szólásszabadságról? A saját véleményéről? Én nem tudok olyanról, aki komoly képpel diktatúrát akarna. Ami ebből kisülhet, az kicsit a Kádár-rendszerhez visszanyúló, félfeudális rendszer, erős vezetéssel, de kis kapukkal
2020. márc. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
18%

#5: Teljesen igazad van, barátom! (Leszámítva a szikár tényeket...) :D

[link]

2020. márc. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%
Nullázhatsz görcsösen ahányszor csak akarsz, a felmérések akkor is engem igazolnak. :D
2020. márc. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
58%

#6 ,,Ugyan ki mondana le a szólásszabadságról?" Másokéról elég hamar és elég könnyen lemond az ember,ideológiától függetlenül. Egyébként olyan totális szólásszabadság még az USA-ban is csak papíron létezik.(m@s kérdés hogy Magyarországon még bizonyos mondatokért börtönt is kaphatsz csakúgy mint sok nyugati progresszív államban) Mondhatni mondhatsz ott akármit, törvényileg jogod van hozzá, csak aztán a gyakorlatban ez sem így működik.

,,A saját véleményéről?" Az emberek többsége amúgy sem rendelkezik saját véleménnyel. Ez a demokrácia egyik legnagyobb hibája(mármint ilyen az emberek többsége, ezzel nagyon nem lehet mit kezdeni). Saját igényeik, vágyaik gondolatait is csak ritkán, mivel sajnos az igények nagyrészét a média kelti.

,, Én nem tudok olyanról, aki komoly képpel diktatúrát akarna." Hát pedig én azt látom, hogy nagyon sok ember akivel beszélgetek, ezt kifejezetten igényli. Ez egyébként logikus is. Az ember alapvetően, mint a legtöbb társas kapcsolatra képes lény, törekszik a hierarchiára. Ezt még egy demokratikus rendszerek, szocializmus, liberalizmus, sem tudták megváltoztatni. Többek között ezért nem megvalósítható a kommunizmus(és mellesleg szerintem az ideálisnak mondott klasszikus liberalizmus sem), mert nem számol az emberi természettel.

,,Ami ebből kisülhet, az kicsit a Kádár-rendszerhez visszanyúló, félfeudális rendszer, erős vezetéssel, de kis kapukkal" Ha a magyarok összes gondolatát összevetnénk és mixelnénk, akkor igen, valószínűleg ez lenne.

2020. márc. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
54%

"Horthynak, a Nemzeti Hadsereg

megteremtőjének, ennek fényében „az ősi tradíciókból táplálkozó új, modern, diadalmas

magyar katonaszellem megteremtése” a hivatása.67 Az itt vázoltakat logikusan egészítette ki

az „erős kéz politikája”, amely jegyében valósulhatnak meg a nemzeti vágyak, így a

fővezérnek erős kézzel, „parancsszóval” kell vezetnie a magyar nemzetet a kijelölt célok

elérésé felé."


[link]


Nem, nem kívánja. Ezt csak a diktátorok állítják be nép-akaratnak, amihez szükséges egy ellenségkép is.

Vajon véletlen a két politikai irányvonal egyezése?

2020. márc. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!