Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ezek tényleg teljesen elmebete...

Ezek tényleg teljesen elmebetegek?

Figyelt kérdés
[link]

2020. márc. 7. 19:24
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
19%

#38 Az a gond, hogy a hozzád hasonló emberek korábban meg máglyára küldtek volna embereket pontosan az ellenkezőjéért, amiért az akkor mindenki által bizonyosnak mondott teremtés elmélet tagadásáért és az evolúció felvetéséért.

Amit ma te biztos tudásnak nevezel az soha nem volt az. Egy elmélet aminek jelenleg a legnagyobb a realitása.

És nem, nem vagyok teremtés hívő vagy evolúció tagadó, szóval ne gyere ezzel! A hozzáállásoddal van a baj, hogy fel sem merül benned, hogy mint a történelem során a legtöbb dologban, a tudósok ebben is tévedhetnek vagy nem ismerik még a teljes igazságot.

2020. márc. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:
26%

Felesleges vitatkozni valamiről, ha az alapokat nem vagytok hajlandóak elolvasni.


Rögeszmés embereket nincs is értelme meggyőzni, mert szélmalomharc. Ti nem az objektív tudományos módszertan szerint játszotok, és vitáztok. Ezen a terepen bármit teszünk, esélytelen a hívőket meggyőzni.


Viszont amikor az én adóforintjaimmal játszanak ezek a szemetek, akkor jogosan vagyok felháborodva. Mi lesz a következő? Az iskolákban evolúció helyett keresztyén teremtéstörténet lesz, meg hittan óra biológia helyett? Az lesz az utolsó nap amit ebben az országban töltöttem.


Kaptam egy nagyon jólfizető állást USA-ban, már csak az tart itthon, hogy szeretem ezt a földet és itt is boldogulok, még ha 7-ed annyi fizetést is kapok.

2020. márc. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
50%

#42 Helyes! Menj csak az USA-ba!

De ugye tudod hogy onnan indult a lapos Föld elmélet, ott élnek azok akik szerint a Föld csak 5000 éves - éppen úgy akik azért tanulnak klingon nyelvet hogy minél könnyebben tudjanak majd kommunikálni ha a kormány végre elismeri hogy az 51-es körzetben ufókat tartanak?

Egy intelligens amerikai (és igen, nálunk is van hasonló, meg mindenhol):

https://www.youtube.com/watch?v=K9iR6sLwDKY

2020. márc. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:
26%
Egy kreás szájából ezek különösen röhejes szavak 😃
2020. márc. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:
19%

#42 Ez még mindig csak a te szubjektív véleményed, mivel érdemben semmire nem vagy hajlandó reagálni csak ideböfögöd, hogy te vagy a szaktekintély. Rögeszméid meg neked vannak. Az evolúció jelenleg a hivatalos vallás innentől kezdve nem a hívők a birkák(ti szavaitokkal élve), nem úgy mint párszáz éve... Ma ti vagytok az uralkodó szekta. Az evolucionizmus száz meg egy helyen vérzik.

,,Felesleges vitatkozni valamiről, ha az alapokat nem vagytok hajlandóak elolvasni." Én elhiszem hogy te vagy itt a nagyokos, de azért felfoghatnád, hogy az alapműveltségnél bőven több megvan. Csak mivel te azt hiszed, hogy ha mindenki tudná amit te, akkor mindenki ugyanarra a következtetésre jutna, ezért a vita el sem kezdődik. Éppen ezért lennék kíváncsi arra hogy SZERINTED miért megkérdőjelezhetetlen tény az evolúció? Mik azok a dolgok, amit ha mi tudatlanok tudnánk, akkor mi is azt gondolnánk amit te? (továbbra sem vagy kreacionista sőt mégcsak keresztény sem) Hallhatnánk valami érdemi választ is, vagy csak a minősítgetés megy?

2020. márc. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:
62%

Nem ereszkedek alá a disznóólba. Ennyi ideje nincs az embernek. Vannak tehetséges és érdeklődő diákok, inkább velük foglalkozok.


Ha érdekel a téma olvasd el az alap cikkeket. Közérthetően bemutatja az összes bizonyítékot. Erről már nincs tudományos vita, maximum a részletekről, hiányzó láncszemekről.

2020. márc. 8. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 Fizikakedvelő ***** válasza:
62%
#41:Elnézést a személyeskedésért,de érdekelne valami. Reálértelmiségiként miért véded meg,pontosabban miért nem érzed át kutató kommenttársunk problémáját? Az áltudomány zavaró,s káros. Aki pedig vallásnak nevezi az evolúciót,egyértelműen számot adott tájékozatlanságáról,összeesküvésekhez való közelállásáról. Nyilván aggasztja 12 millió forint,amely egy ilyen csoportnak megy. Had ne említsem most meg a kreacionizmus és a többi evolúciótagadó irányzat vitakultúráját...
2020. márc. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:
55%
#47 A vitakultúráról majd akkor kezdjünk el beszélgetni, ha lesz érdemi vita! Az nem vita, hogy kijelentitek, hogy ez az objektív valóság, meg hogy ex post facto alapon minden bizonyítékot úgy magyaráztok, hogy visszaigazolja az élőfeltevéseiteket! Világszerte több ezer olyan, tudományos életben résztvevő, magasan kvalifikált ember van, akik a saját szakterületükből kiindulva, azt állapították meg, hogy a darwinizmus nem állja meg a helyét(bár nem mintha ehhez reálértelmiséginek kellene lenni). Az pedig, hogy tájékozatlannak nevezel, megint csak minősítgetés, ami alapvető érvelési hiba(nem mintha érveltél volna egyébként bármi mellett is). Milyen összeesküvés? És egyébként vagy huszonhatszor leírtam, hogy nem vagyok a kreacionizmus híve, de mégcsak keresztény sem. De akkor inkább fel is teszek egy konkrét kérdést! Hogyan lesz élettelen molekulákból, tudattal rendelkező(tehát önnön létét tapasztalni képes) organizmus?
2020. márc. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 Fizikakedvelő ***** válasza:
81%
#48:Ez még nem megválaszolt kérdés. Nem is állítottam. Konkrétan a kreacionizmusra utaltam,illetve az evolúciótagadáshoz kapcsolódó pénzekre. Tisztában vagyok vele,hogy az evolúció nem egy zárt,merev keret. A populációk örökletes tulajdonságainak összetételének változása az evolúció,ismereteim szerint. Ennek a miértjeire vannak modellek,amik fejlődnek természetesen.
2020. márc. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:
67%

#47 Ahogy #48 is már írta itt nem azt védem hogy valaki tagadja az evolúciót, egyszerűen a hozzáállását nem tartom helyesnek amiképpen véleményt mond.

Éppen amiatt hogy reálértelmiséginek tartom magam, nem szeretem az olyanokat akik ex katedra kijelentik, hogy márpedig az úgy van és annak sincsen helye hogy valaki felvesse a kétségeit. Mert pontosan ugyanilyen módon utasították el korábban ugyanilyen magabiztos emberek hogy márpedig az evolúció elmélete baromság. És éppen így tartottak mindent bizonyítottnak.

Éppen a reálértelmiségieknek kell a mai világban ragaszkodni ahhoz hogy mindent és mindennek az ellenkezőjét is feltételezni kell, hogy az újdonságok, nagy felfedezések vagy éppen kis, apró világmegváltó gondolatok abból születtek és születnek, amikor valaki nem fogad el ténynek valamit csak mert mások annak vették előtte.

Az evolúció eddig az egyetlen olyan elmélet ami értelmes magyarázattal szolgál a világunkra. De nem tagadhatjuk el hogy vannak zavaró leletek, értelmezhetetlen vagy még megmagyarázatlan dolgok, amikre nem ad választ. Ettől még nem kell eldobni, csak azokat sem kell megbélyegezni és lenézni akik ebben többet látnak és esetleg saját magyarázatot adnak rá.

A teremtés elmélete valóban badarság ha emberi léptékkel veszed figyelembe. Ha a bibliai 7 napot valóban 7 napnak nézed, szó szerint veszed hogy Ádám oldalbordájából teremtették meg Évát stb. De amit túllépsz ezen és a Bibliát akként kezeled mint egy laikus elmesélésének többszöri továbbadása után keletkezett írást, amit fordítottak egyik nyelvről a másikra, miközben eleve olyan dolgokról beszél aminél nem lehettek ott hogy lássák megtörténni - akkor felvetődhet, hogy az a bibliai 1 nap talán évmilliókat jelent vagy éppen éveket, a modern géntechnológia már bemutatja hogy teremteni bizony lehetséges stb. stb. Miért lenne baj ha nem vetem el ennek lehetőségét és azt hogy más akár ragaszkodhasson ahhoz hogy szerinte az evolúció nem bizonyított tény?

2020. márc. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!