Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az emberek miért hiszik azt,...

Az emberek miért hiszik azt, hogy egy egy kormányváltás után, majd istenek fognak jönni? Miért van ennyi agymosott?

Figyelt kérdés
Nagyon sokan akik csalódtak a jelenlegi kormányban, azt hitték hogy ők valamilyen csodára képesek 10 év alatt. Az a helyzet hogy ők is emberek, csodát nem tudnak tenni. Persze hogy a saját érdekeiket is nézik, ők is ugyanolyan emberek mint bármilyen más emberek. Sokan minket neveznek agymosottnak, mert kvázi mi Istenítjük a kormányt. De ez egyáltalán nem így van, mi tudjuk, és mondtuk is már hogy szerintünk sincs minden rendben. Viszont minden jól halad, és az ország többségének az ideológiájaval, egyezik a kormány ideológiája. Én egy családkocentrikus, kérésztény, konzervatív, családból származom, részben ezért is értek egyet a vezetéssel. Más olyan erős párt mint a Fidesz-KDNP nincs az országban aki képviselni tudja a nézeteim. És ezt nem fogom a posztkomcsik előtt szégyellni, hiába áll úgy a helyzet hogy az ország egyik fele még mindig megragadt és belenevelkedett kommunistakból áll. Pont ez is a baj, hogy középen nincsennek normális pártok. Vagy magukat baloldalinak nevező posztkommunista ideológiát valló szélsőbaloldali pártok vannak, vagy pedig szélső jobbos fasiszták. Meg ott a tény is, hogy szerintem jobban nem lehetne csinálni mint a jelenlegi kormány. Na meg ha fel is tünne egy másik szimpatikus párt, azt is az ellenzék rőgtön a Fidesz csicska párjának nevezné, a másik pedig hogy évtizedekig nem lenne politikai ereje, mert a bizalmat nehéz kialakítani, hogy nem e fordul át és fog össze a Gyurcsányi baloldallal. Nem az a baj hogy az embereket megossza az ellenzék, hanem az hogy kik osszák meg. Mert mind megrekett, vagy bele nevelkedett komcsikról beszélünk, akik pozitív irányba nem tudnak, nem akarnak fejlődni csak rossz irányba. Az hogy a Fideszben van pár személy aki kicsi iskolás korában volt komcsi KISZ-es, vagy kutatási célokból lépett be a pártba az teljesen más dolog, és ők legalább tudtak fejlődni. Nem úgy mint a hazug kígyó Gyurcsány...

2020. márc. 8. 11:11
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
91%
Jaj, de naiv vagy.
2020. márc. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
75%

Akkor miért kellett leváltani a komcsikat és miért nem lett vissza tapsolva Gyurcsány, ha ugyan mindegy ki kormányoz?

Miért különb a fidesz, mint Gyurcsány?

Miért jobb az mikor milliárdokat lopnak a közösből? Miért jobb hogy romokban az egészségügy? Miért jobb az, hogy nincs rendesen megfizetve az ember munkája?

Miért nem ér annyit a pénzem, mint 5 vagy 10 éve? Ha nincs válság miért hagyok ott egyre többet ugyan azokét a termékekért, úgy hogy a fizetés alig nő?

2020. márc. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
79%

Lehet rosszul gondolom de ha jönne egy közép párt te is elpártolnál a Fidesztől


A kérdésedre válaszolva:istenekben senki nem hisz,abban viszont igen talán jönne egy szociálisabban érzékenyebb kormány akik nem stadionokra vagy külföldi templomokra költené a pénzt és nem kreálna oligarchákat

2020. márc. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:

"Akkor miért kellett leváltani a komcsikat és miért nem lett vissza tapsolva Gyurcsány, ha ugyan mindegy ki kormányoz?"


Nézd meg most is mit csinálnak Budapestel... Még azt sem tudják különben vagy jobban csinalni, amiért előtte lázadoztak. Azt is a Fideszen kérik számon hogy miért nincs, amikor ők sem hajlandóak rá...


"Lehet rosszul gondolom de ha jönne egy közép párt te is elpártolnál a Fidesztől"


Még maga Orbán is azt mondta, hogy nem hisz abban hogy örökké hatalmon tud maradni...


Az ország nem ment csődbe tíz év alatt. Ez nagy teljesítmény!

2020. márc. 8. 11:42
 5/38 anonim ***** válasza:
82%

Nyuszifül, a posztkomcsik ma is a Fideszben ülnek. Ügynökakták felröhögnek, ahogy itt véded az egykori elvtársakat.

Komcsik, Soros ösztöndíjasok, csuhások térdre, liberális internacionálé, nemzethy keresztyény, Erdogán és a nagy muszlimbarátság, klímahisztiből nemzeti klímastratégia...

Mit is mondtál, milyen elvek? Persze csodát valóban nem tudnak tenni, ám nem is akarnak. 10 év 2/3-os korányzással már jópár területet rendbe lehetett volna tenni, de a korrupció kiépítése láthatóan fontosabb.

2020. márc. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:
Jól kitomboltad magad? A Fidesz korántsem posztkomcsi ideológiát valló párt. Továbbra is ők tudtak fejlődni, nem az ellenzék. Emlékszel még a rendszerváltó fiatalokból álló Fiatal Demokraták Szövetségére?
2020. márc. 8. 12:02
 7/38 anonim ***** válasza:
87%

"Az ország nem ment csődbe tíz év alatt. Ez nagy teljesítmény!"


Ez szánalmas, meddig akarunk még süllyedni, hogy egyeseknek ez már nagy teljesítmény, hogy nem ment csődbe az ország. Szerintem ennek minimum elvárásnak kellene lenni a választott vezetőknél.


"Az hogy a Fideszben van pár személy aki kicsi iskolás korában volt komcsi KISZ-es, vagy kutatási célokból lépett be a pártba az teljesen más dolog, és ők legalább tudtak fejlődni"


Azért az a vicces, hogy ilyenkor nem számít, bezzeg ha előjön a Momentumos vagy más személynél még az apját, meg a nagyapját is górcső alá veszik. Bezzeg, ha Fidesznél tennénk egy máris jön a magyarázkodás, hogy nem számít, mert az nem ő. Annyira nevetséges ez a kettős mérce.

2020. márc. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
85%

El nem olvastam, amit írtál. A válaszom csak az, hogy a mostaninál csak jobbak lehetnek. Más kérdés, hogy Csodát nem lehet várni, mert szart hagynak maguk után ezek.


Elég csak azt megnézni, hogy az elvesztett kerületek milyen botrányosak. Szétcsaltak mindent, aztán még Karácsony vezette Zuglót húzták le. Ha egy film lenne röhögnék az egészen.

2020. márc. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
100%

Én nem hiszem, hogy istenek jönnének. Igazából nem is tudom mi az életképes alternatíva. Vannak irányzatok, amik tetszenek, de azoknál kb. azon kell aggódni, hogy vajon bejutnak-e, vagy egyáltalán lesznek-e még a következő választáskor.


Én fidesz szavazó voltam, (vagyok?) sok dologban egyetértek, értettem velük, sőt, nagyon sok intézkedésükből mi kifejezetten profitálunk.


Azonban, emellett sok és egyre több olyan terület van, ami nagyon csípi a szemem. Sok dologgal addig nincs baja az embernek, amíg többször nem szembesül vele a saját bőrén vagy közeli hozzátartozók miatt közvetlenül. Vagy amíg csak egy távoli probléma és nem érinti. El lehet addig bagatelizálni, nem tudomást venni róla.

2020. márc. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:

"Ez szánalmas, meddig akarunk még süllyedni, hogy egyeseknek ez már nagy teljesítmény, hogy nem ment csődbe az ország. Szerintem ennek minimum elvárásnak kellene lenni a választott vezetőknél."


Sőt még az ipar is sokkal jobban teljesít, és igen az ország nem ment csődbe. Ennyi volt az elvarasom Gyurcsány Ferenctől is.


"Azért az a vicces, hogy ilyenkor nem számít, bezzeg ha előjön a Momentumos vagy más személynél még az apját, meg a nagyapját is górcső alá veszik. Bezzeg, ha Fidesznél tennénk egy máris jön a magyarázkodás, hogy nem számít, mert az nem ő. Annyira nevetséges ez a kettős mérce."


Azért mert nagyon hasonlít a politikája az apjáéhoz. Sőt talán még a monentumos fiataloknak is tart előadást, ebben nincs semmi meglepő. Mind halott pártokból, nem véletlen hogy az SZDSZ utódparjanak nevezik.

2020. márc. 8. 12:15
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!