Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az iráni koronavírusosokat...

Az iráni koronavírusosokat szegregálták a korházba?

Figyelt kérdés
Arról számoltak be az indexnek az irániak szabadon bocsájtásuk után, hogy egymással és más irániakkal voltak bezárt. Ők mondták nekik is, hogy pozitív lett a tesztje. Most is az új betegek is, mind irániak. Szegregálva kekszenek a Szt.Lászlóba?

2020. márc. 10. 21:34
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Nincsenek szétválasztva ha kexelnek ha nem..pont ez a probléma most is a legújabb kormányintézkedés a határlezárások mellett a hazautazók azonnali kórházi karanténba helyezése,ami azt jelenti,ha éppen fertőzött területről jöttél olaszból és egyébként semmi bajod nincs akkor összezárhatnak egy tünetes beteggel akinek pozitív lett a tesztje...nem kapsz külön szobát...gyakorlatilag ki vagy nyírva..

Az iráni közvetlen kontaktoknál is ez volt a probléma akikből a következő 3 fertőzött lett,hogy az első 2 tesztjük negatív volt,de az egyiknek pozitív és azt kötelezték a hallgatásra,mert "helyhiány" miegymás,de mikor visszatérve a szobába elmondta a társainak persze,hogy fellázadtak....rájuk zárták az ajtót még az erkélyajtót is kulcsra zárták,mert szökni próbáltak....ugye pár napja benne volt a hírekben,hogy balhéztak bent és dobálták a székeket ki kellett hívni hozzájuk a rendőröket,ráadásul alig beszélnek bent angolul szinte semmit nem kommunikáltak velük, hát én sem tűrném csendben,hogy kinyírjanak...2 napra rá meg is lett náluk a pozitív teszt...az olaszból hazatérők is elbúcsúzhatnak a családjuktól borzalom ami itt folyik...

Tegnap volt az ATV-ben anyám nézte tegnap énis rákerestem,durva helyzet..

2020. márc. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Illetve túlreagáltam nem vagy kinyírva mert még megvan aza 400 ágy...csak szövődményed ne legyen a fertőzés viszont garantált..
2020. márc. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Összeraknak pár beteget akik a végtelenségig odavissza fertőzik majd egymást,sztem onnan senki nem fog kijönni csak aki az intenzívre utazik,aztán már kekszelhetik de nem pánikolok..
2020. márc. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

#11


A négy országból (Kína, Olaszország, Dél-Korea, Irán) hazautazó magyar állampolgárokat két hétre otthoni karanténra kötelezik -nem kórházira. Kórházi karanténba azok kerülnek, akik a már betegekkel kontaktusba kerültek (pl. egy háztartásban élnek). Ezeket a betegektől elkülönített kórtermekben tartják. Ha ezek között a tesztek után találnak pozitívot, azonnal elkülönítésre kerül.


Az iráni diákok tiltakoztak a kórházba szállítás ellen -utólag arra hivatkoztak, hogy "ők csak haza akartak telefonálni a szüleiknek". Ezt a mentőből és a kórházból is bármikor megtehették. Majd némelyek tiltakoztak a tesztek ellen, utólag reklamáltak, hogy csak este értesültek az eredményről, stb.

Tizenegynéhány diákon kellett a teszteket elvégezni úgy, hogy közülük néhányan ellenálltak. A teszetek eredménye után a beteget azonnal elkülönítették.

2020. márc. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Ez mind szép utolsó, de miért kell összezárni azokat, akikről még nem tudjuk fertőzöttek-e? 1-2 nap egy szobában, és garantáltan mind az lesz. Ez nem vall éppen átgondolt intézkedésre.
2020. márc. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Több szobában voltak elhelyezve, csak a már betegektől voltak elkülönítve. Többségük korábban egy "közösségben" élt, valamint egy részük az egyetem korábbi javaslatát -nem ajánlott hazautazniuk, illetve 14 napos önkéntes karantént- sem fogadta meg. Ezért is köztük a legtöbb a beteg, mondhatnám ők és a brit férfi hozta be az országba a fertőzést.


Ezzel együtt kevés volt az esély -semmi-, hogy Magyarországot elkerüli a fertőzés, legfeljebb időben eltolódott volna. De ez már a jövő zenéje...

2020. márc. 12. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Mint az egyik diák elmondta: a kiérkező rendőrök nyugtatták meg őket.

Hogy a kórházi dolgozók hívására kiérkező rendőrök "nyugtatása" hatásosabb volt, mint az angolul beszélő orvosoké, azért elgondolkoztató...

2020. márc. 12. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

#14 Igen először más oldalon olvastam a hivatalos kormány maszlagot ezért kevertem össze,de itt a gov.hus:


"Ők a Magyarországra való belépés során, egészségügyi vizsgálaton esnek át, amely eltűrésére kötelesek. Akiknél az egészségügyi vizsgálat az új koronavírus-fertőzés GYANÚJÁT!!!! állapítja meg, a kijelölt karanténban (pl. kórházi karantén) kerülnek elhelyezésre. Akiknél az egészségügyi vizsgálat során a fertőzés GYANÚJA nem merül fel, ők is kötelesek 14 napra lakóhelyükön vagy tartózkodási helyükön hatósági házi karanténnak alávetni magukat..."


itt alapos orvosi vizsgálatról beszélnek,vagyis lázmérés belenéznek a torkodba és vérvétel..tesztet csak ha bekerülsz valamikor,(a bellaboros orvosok szerint halmozódnak a vizsgálatra váró vérminták,tudjuk,hogy az anyagot beszállító cégnek a kormány tartozik és addig nem szállít amíg nem rendezi).


Vagyis ha éppen taknyos,vagy influenzás vagy könnyen kórháziba tesznek...Hát így már egészen más sokkal nyugodtabb vagyok...de legalább a Kútvölgyi-tömböt készítik így kicsit kibővül a kórházi karantén mit ad isten az atv beszámoló után jött ki az infó..


Az irániakat nem különítették el sajnos kicsit le vagy maradva: [link]

2020. márc. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

#18


14-ben és 17-ben az iráni diáktól baloldali lapokból idéztem, melyek részletesen beszámoltak a panaszaikról, melyek a fentiek alapján megkérdőjelezhetőek.

2020. márc. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

#18

"...fertőzés GYANÚJA...": Az egész bekedés a fent említett négy országból érkezettekre vonatkozik (valószínű a lista bővülni fog) érkezőkre vonatkozik. Erre megvan a megfelelő WHO-protokoll.

2020. márc. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!