Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vannak még olyanok, akik...

Vannak még olyanok, akik szerint a koronavírus körüli felhajtás csak hiszti, és el van túlozva?

Figyelt kérdés

Az én munkahelyem egy több ezer fős multi, és semmi másról nem esik szó.

Ha mégis, akkor csak a vírussal kapcsolatban.

Ma elrendelték, hogy hétfőtől mindenki otthonról dolgozik, aki tud.

Máshol is csak ez a téma?

Mivel nálunk vannak idősek, fiatalok, városiak, vidékiek, férfiak, nők, és mindenki erről beszél, azt gondolom, hogy máshol is ez a jellemző.

Majdnem minden nap gyakorizom, és azt nagyon furcsállom, hogy itt nincs túl sok koronavírusos kérdés. Nem megyek bele minden kategóriába, hanem a kulcsszavakra szűrök, és napi 1-2 kérdés, ez nekem nagyon furcsa. Kevés.

Vajon más közösségekben nem ennyire téma ez most, vagy itt szűrik ezt? Vagy a kereső nem dob ki mindent?



2020. márc. 13. 17:32
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

igen, értem. :)


Persze, próbálkozunk.

sokan mondogatnak már régóta egy újabb gazdasági válságot.

Hát most 99,99%, hogy tényleg lesz.

Abba is sokan bele fognak halni, az előzőből kiindulva. (öngyilkosságok)

De sokak élete tönkre fog menni, el fogják veszíteni mindenüket.

2020. márc. 13. 18:29
 12/24 anonim ***** válasza:
57%

Igen, minden értelmesen gondolkodó ember. Sajnos elég kevesen vagyunk. Nézzük a tényeket:

- A koronavírus által okozott betegség semmivel sem súlyosabb, mint az influenza.

- Az influenzát évente átlagosan 2 millióan kapják el csak Magyarországon, a koronavírust eddig az egész 139 ezren.

- Belehalni önmagában nem lehet, legfeljebb a haldoklást rövidíti le az öreg, súlyos beteg embereknél.

- Bár igaz, hogy lappangási idő alatt is fertőz, viszont azt már nem szokták hozzátenni, hogy ez nagyon ritka.

2020. márc. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
64%

Hogy el van túlozva, az enyhe kifejezés. Csak nézd meg a számokat és hasonlítsd össze más halálozási adatokkal, lakosságszámmal, stb.

Sajnos az emberek nem látják, hogy emögött az egész mögött ismét a bankok állnak. Ursula von der Leyen az alábbiakat nyilatkozta: "A Bizottság arra is áldását fogja adni, ha a tagállamok gyorssegélyt akarnak adni a likviditási problémákkal küzdő vállalkozások számára, vagy a bankokat tőkésítik fel annak érdekében, hogy hitelezni tudjanak a cégeknek. Azt is elképzelhető megoldásnak tartják, hogy egy ország engedélyezze a járvány miatt különösen sújtott szektorok vállalkozásai számára, hogy késsenek az adófizetéssel."

A bankok eddig is mindenáron hitelezni akartak, hiszen a semmiből előállított hitelpénz kamatra való kihelyezése a legjobb üzlet. Márpedig egy válság után ugyanúgy rengeteg hitelre van szükség, mint ahogy egy háború után. Ha tehát meg kell hitelezni a bajba jutottakat, azzal irtózatosan sokat lehet keresni. És szerintem itt a lényeg. A bankok! 2008-ban is a bankokat segítették ki, a kisemberek, nyugdíjalapok vagyona meg elúszott. Mert hogy is működnek a dologk? Első:zavarkeltés. Második:az általa kirobbantott krízishelyzet elmélyítése. Harmadik: fiskális "segítség"-természetesen kizárólag a Pénzügyi "Elit"-től, az ő bankjaitól! KAMATRA!!!

És nézzetek utána a hitelpénz keletkezésének!!! (Én nem írom le, mert nem hinnétek el a valóságot.)

2020. márc. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

"Majdnem minden nap gyakorizom, és azt nagyon furcsállom, hogy itt nincs túl sok koronavírusos kérdés. Nem megyek bele minden kategóriába, hanem a kulcsszavakra szűrök, és napi 1-2 kérdés, ez nekem nagyon furcsa. Kevés."


Kulcsszavakra szűrve nem jön elő a kérdések többsége, mert sokan nem írják bele a kulccsszavak közé a koronavírust, a járványt, stb.

Jelen pillanatban, a politika rovat ELSŐ oldalán 14 koronavírussal kapcsolatos kérdés van. Egy oldalon 24 kérdés jelenik meg, tehát legalább minden második kérdés a vírussal kapcsolatos. És ez csak a politika rovat.

Kulccszavakra szűrve kevés találatot kapsz.

2020. márc. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Én már ilyeneket hallok hogy lezárják az utakat, nem lehet menni sehova. Meghogy kifosztották a tescot stb.

Ebből mennyi igaz azt nem tudom.

2020. márc. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Köszi a kulcsszavakkal kapcsolatos leírást, jogos.

Bár azt gondoltam, hogy nem csak akkor kéne rátalálnia a keresőnek egy szóra, ha valaki beírja kulcsszónak, hiszen a kérdésben is szerepel... de ezek szerint tévedtem.


Utolsó: a boltok kifosztásában van realitás, már vagy 2 hete rengeteg olyan fotó volt a neten, hogy tartós élelmiszerek polcai üresek voltak. Aztán ez csak pár napig tartott, de ki tudja, mi jön...


Van, amit már most sem lehet kapni, pl. a kézfertőtlenítő, meg a fertőtlenítő szappanok. Ezekkel az a baj, amit már egyesek felismertek, de az emberek 99%-a nem: hogy vírusra nem hatnak!

Csak a baktériumokat pusztítják el.


Aki szerint a bankok állnak az egész hátterében: mindenféle személyeskedés nélkül mondom, én csak sajnálni tudom az olyan embereket, akik minden mögött egy összeesküvés-elméletet látnak.

Mutációval létrejött egy olyan új vírus, amiről semmit nem tudunk, nem ismerjük a hosszútávú hatásait, emberek tömegei halnak bele, még nagyobb embertömegek veszítik el a szeretteiket, és jön egy ilyen elmélet... Tényleg nem célom, hogy bárkit megbántsak, de aki szerint ez így nem reális, hogy az emberek ettől félnek, és ez egyszerűen, természetes módon alakulhat ki, azoknak valami nagyon nem OK az életében.

2020. márc. 13. 19:45
 17/24 anonim ***** válasza:
68%
Ember, nézd már a számokat! Ti tényleg ennyire vakok vagytok? Ezek a számok limesz nullák más halálozási és megbetegedési adatokhoz, meg a lakosságszámhoz képest.
2020. márc. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
52%

"Aki szerint a bankok állnak az egész hátterében: mindenféle személyeskedés nélkül mondom, én csak sajnálni tudom az olyan embereket, akik minden mögött egy összeesküvés-elméletet látnak."

Te mivel magyarázod, hogy voltak ennél komolyabb járványok is az elmúlt években - nem is beszélve az influenzáról, ami minden télen van, és kb. a koronavírushoz hasonlóan súlyos -, mégsem keltett eddig soha ekkora pánikot a média? Minden egy újabb gazdasági világválság felé mutat, mert a tömeghisztéria miatt nem mennek be az emberek dolgozni, nem lesz termelés. Akik mindezt előidézték, azok jó előre fel is készülhettek rá, és nagyon jól jöhetnek ki belőle.

2020. márc. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
0%
Az influenza is halálos?
2020. márc. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Új műfaj van születőben a "Coronakonteó" ISIS konteók, Kalergi terv, Thunberg utálat és társai most jégre kerülnek, mostantól évekig hallgathatjuk, hogy a zsidók, a szabadkőművesek az NWO és társai felelősek és szándékosan gerjesztették, és valójában még jót is tett volna, ha mindenki elkapja!
2020. márc. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!