Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az 1848-as forradalom idején...

Az 1848-as forradalom idején kik voltak a nevesebb Habsburg-párti magyar személyek?

Figyelt kérdés
2020. márc. 15. 14:36
 1/4 anonim ***** válasza:
pl. gróf Zichy Ödön
2020. márc. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Benedek Lajos táborszernagy
2020. márc. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy a katolikus vezetőség testületileg kiállt a Habsburgok mellett, vagyis jobban mondva: a forradalom ellen.


Voltak szép számmal magyar tábornokok az osztrák seregben. Pl Benedek Lajos.


Kiegészítésként mondom, hogy volt osztrák tábornok, akinek a naplóját olvastam, és áradozott a Szent Koronáról, meg elítélte a forradalmárokat.


Nem minden úgy van, ahogy azt utólag mondják.

A nagy Kossuth "apánk" elmenekült, később meg az amcsi kőműves haverjaival pettingelt,meg élt 90+ éves koráig a pénzükön, miközben itthon húsz éves srácokat akasztottak fel. Az meg hab a tortán, hogy a történelmünk egyik legnagyobb hadvezérünket, Görgeit kiáltotta ki bűnbaknak, közutálat tárgyává téve élete végéig.

2020. márc. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az arisztokrácia egy része:

Esterházyak, Dessewffyek (pl. Dessewffy Aurél vagy Dessewffy Emil - ők mindketten a konzervatív párt elnökei voltak).

Katolikus főpapság egy része: pl. Hám János és Scitovszky János.

2020. márc. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!