Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most hirtelen miért hiszünk...

Most hirtelen miért hiszünk Kínának, hogy náluk lecsengőben a járvány, mikor eddig milliószor bizonyították, hogy hazudnak?

Figyelt kérdés

Egyik napról a másikra bejelentették, hogy náluk véget ért a járvány.

Most sokat olvasgatom ezt a témakört, és több kérdésnél megjelent az a fajta válasz, hogy ott már vége, most Európában tetőzik, ha a kínai adatokból indulunk ki, akkor 1-2 hónap és itt is véget ér.

De Kína eleve azzal indított, hogy titkolózott több, mint egy hónapig. Másik: aki figyelmeztetni akarta a világot, hogy nagy baj van, azt a diktatúra módszereivel elhallgattatták.

Harmadik: mikor Kína látta, hogy a nagyvilág sem tud megbirkózni a vírussal, akkor már próbálták magukat a legjobb színben feltüntetni, hogy amúgy nem is biztos, hogy tőlük indult, meg ők bezzeg milyen jól kezelték.


Ezek után miért hisszük el, hogy most igazat mondanak?

A világ jelentős része Kínától függ. Rengeteg árucikk onnan érkezik, sok cég onnan rendel az olcsóság miatt. Most ez a sok-sok cég észrevette, hogy nem jó egyetlen beszállítótól függeni, mert ha náluk baj van, akkor mindenhol baj van. Kína gazdasága beleroppan, ha a világ országai már beszállító után néznek. Olcsó munkaerő máshol is van. Én úgy gondolom, most próbálják menteni a menthetőt, és szépíteni az adatokat, elhallgatni a valóságot. Mi van, ha ma is több ezren haltak meg ott? Soha nem derül ki, ha ők maguk nem ismerik be.

Nem akarok összeesküvés-elméletet gyártani, szó sincs ilyesmiről.

Csak nem értem, miért hisszük most el feltétel nélkül nekik ezt.

Vajon ez csak pszichológia, nevezzük reménynek? Hinni AKARUNK? Akarunk végre jó hírt is hallani? Főleg most, hogy meghalt egy magyar?



2020. márc. 15. 16:58
 1/10 anonim ***** válasza:

Meghalt egy magyar? Naponta 4 száz magyar hal meg.


Nem kell elhinni semmit se de gondolom nálad meg a kedves újságíróknál vannak kompetensebb személyek is akik esetleg ennek utána tudnak nézni hihető forrásokból.

Most ha feloldják a korlátozásokat és még jobban elterjed náluk mit érnek vele? (ugyanaz lenne mint Dél-Koreában ahol miután bejelentették, hogy vége a járványnak indult be csak igazán )

2020. márc. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Pont ezt beszéltük ma, hogy ott állítólag vége a járványnak. Na jó, de ki hisz a kommunista korrupt kínai vezetésnek.
2020. márc. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Egy szóval sem mondtam, hogy én kompetens lennék, nem tudom, miért ilyen stílusban válaszolsz.

Nem írtam olyat se, hogy hagyják kontroll nélkül terjedni...


Nem a kérdésemre válaszoltál.

És amúgy nem hiszem, hogy vannak kompetens személyek, akik utána tudnak nézni egy diktatúra hiteles adatainak, amit tud egy szűk kör, akiknek leírtam, mi az érdekük.

2020. márc. 15. 17:18
 4/10 Koplárovics Béci ***** válasza:
71%

"Egyik napról a másikra bejelentették, hogy náluk véget ért a járvány."


Nem ezt jelentették be. Hanem azt, hogy ők már túl vannak a nehezén. Az viszont tény, hogy Európa most tart ott, ahol Kína tartott február elején.

2020. márc. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
55%
A járványnak se úgy van vége mint egy filmnek.
2020. márc. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Valami olyasmi megfogalmazás volt, hogy ők leszámoltak vele.

Nyilván nem úgy gondoltam, hogy tegnap még 67843-en voltak a fertőzöttek, ma meg 0.

De ez sem a kérdésre válasz...

2020. márc. 15. 17:36
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Kínának ha tetszik, ha nem, be kellett jelenteni hogy vége náluk a járványnak. Nyilvánvalóan hazudnak, mert mindenhol azt látjuk, hogy akár csak egy fertőzött is belép egy városba, és konttaktba kerül valakivel, akkor ott nagyon rövid idő alatt krízis alakul ki. És kínában van jónéhány város. Vuhanban feloldották már a karantént? Jött ki onnan cenzúrázatlan objektív információ az elmúlt 2 hétben? Akik megpróbáltak bármilyen információt kijuttatni onnan, azok nyomtalanul eltűntek. A világgazdaság a termelés kiszervezése miatt 100%-ban kínától függ. Ha nem indulnak be azonnal a gyárak, akkor nagyon rövid idő alatt bedőlhet az egész világgazdaság. A világ számos pontján zavargások lennének, néhol akár polgárháború is lehetséges,ami kombinálva a járvánnyal, katasztrófához vezetne de mindenképp általános politikai bizalmatlanságot szülne. Megingana a bizalom a demokráciában, a jelenlegi vezetőkben. A hatalom természete az, hogy túlélni akar, tehát a mostani vezetők mindenáron ragaszkodnak a jelenlegi állapotokhoz. Ha borul a bili, akkor a mostani elitnek annyi, de ha túl is élik, mindenképp presztízsveszteséggel számolhatnak. Szóval érted? Mindenképp el kell indulni a nagy fogyasztói gépezetnek ha továbbra is a jelenlegi világrendet akarják megtartani.
2020. márc. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Na pontosan ezekre céloztam én is.

Akkor lehet, sőt elég valószínű, hogy közel sincs vége náluk, és mi sem bízhatunk ebben.

Sokan mondják, hogy majd a jó idő... nagyon jó lenne, de erre ott a sok ellenpélda a melegebb éghajlatú országokkal.

2020. márc. 15. 18:07
 9/10 anonim ***** válasza:

A többes szám nem indokolt, kedves Kérdező.


Én pl. nem hiszek a hivatalos kínai bejelentéseknek. Valószínűbb, hogy már nem egy jól definiálható epicentruma van a fertőzésnek, hanem több, kisebb. Ha ezt nem veszik tudomásul a kínai hatóságok, akkor van igazán baj. Ahogy Vuhanból/Hupejből más kontinensekre is átterjedt a fertőzés, ugyanúgy Kínán belül is lehetnek új, kisebb gócpontok.


Minden tiszteletem a kínai orvosoké és nővéreké. Nyugodj békében, Dr Li Wenliang!

2020. márc. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mai napig karantén alatt van Wuhan, plusz még, ki tudja melyik városok, tegnap láttam az Euronews-on.
2020. márc. 16. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!