Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van-e reális esély arra, hogy...

Van-e reális esély arra, hogy Magyarország Kormánya hamarosan kijárási tilalmat rendeljen a koronavírus miatt?

Figyelt kérdés
Elképzelhető-e, hogy hamarosan kijárási tilalmat fognak elrendelni Magyarországon? Ha igen, ez mit is jelent egész pontosan? Mit tehet, illetve nem tehet egy magyar állampolgár, ha elrendelik a kijárási tilalmat? Egyáltalán nem lehetne elhagyni a lakást, még élelmiszer és gyógyszer vásárlás céljából sem? Megfelelő politikai döntés lenne ez, vagy sem?
2020. márc. 16. 22:19
1 2
 11/20 anonim válasza:
47%
És a boltban dolgozokat nyugodtan fertozhetik? Boltban dolgozom, örültek háza van 5 napja kb. Az értelmetlen kovalygast látom mindenhol, felesleges dolgokért 10 perceket állnak sorban az emberek. Nagyon is jól bepasszol nekik ez a helyzet. Ezzel kéne valamit kezdeni..
2020. márc. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Igen jó esély van rá, csak idő kérdése.

A kijárási tilalom azt jelenti, hogy csak feltétlenül szükséges esetben hagyhatod el a házat. Ilyenek: munkába menetel, gyógyszertárba/orvoshoz menetel, élelmiszervásárlás, illetve ha valakihez gondozás céljából mész el. A kutyasétáltatás is engedett, de csak rövid időre és a lakhely környékén, és úgy hogy ne érintkezz közben más emberekkel.

2020. márc. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Egy Olaszországban élő magyar írta, hogy a társasházban, ahol élnek, egyetlen kutya van, azt felváltva sétáltatják most a lakók 0-24-be, hogy egy kicsit kiszabaduljanak "igazoltan".
2020. márc. 18. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 Ollókezű Edward ***** válasza:
Ki tudja? Itt napról napra változik a hivatalos álláspont. Amúgy én határozottan örülnék neki, és annak is, ha a megszegéséért járna valamiféle retorzió. Ilyen kivételes VESZÉLYhelyzetben ne kolbászoljon senki sehol csak úgy. Munkába, bevásárolni, gyógyszertárba, oszt csókolom. Semmi csoportosulás, fertőzgetés. Az még jobb lenne, ha meg lenne szervezve az élelmiszer- és gyógyszer házhoz szállítása, így mindenki hozzájutna ahhoz, ami kell, és a dolgozók sem lennének kitéve a fertőzésveszélynek.
2020. márc. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim válasza:

Szerintem 100%, hogy elrendelik napok kérdése. Muszáj, mert az emberek még mindig nem veszik komolyan a helyzetet.


Boltba, patikába lehet majd menni, de csak indokolt esetben és egyedül, nem családi programként. Igazoltathatnak az utcán és ha nem igazoltan mész A-ból B-be akkor megbüntethetnek stb.

2020. márc. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Ma 15 órakor bejelentés Orbán fb oldalán. Szerintem ez már az lesz és főleg a semmivel sem törődő nyugdíjasok miatt.
2020. márc. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 TappancsMancs ***** válasza:
Amit alapul lehet venni az a többi ország eddig helyzete a vírus terjedésében. Még intézkedések mellett is különféle mértékben lehet visszaszorítani, tehát fokozatok vannak. Ha megugrik a regisztrált esetek száma, akkor kénytelenek bevezetni, mert nem akarunk nyilván "olasz" helyzetet, akik ellazáskodták az egészet.
2020. márc. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
44%
Hát ja. Csalódott is vagyok, hogy ezt most még nem lépte meg a kormány. Minél előbb, annál jobb lenne.
2020. márc. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
én már megkaptam a kijárási engedélyt arra az esetre ha kijárási tilalom lenne. de elég jol mutatja a helyzetet, hogy már joval korábban is lemondtam távolsági buszos utazást, itt röhögtek rajtam a trollok, mikor ezt leirtam, s sehova se mentem csak boltba és munkahelyre gyogyszertárba s ezt is egy fust alatt ahogy utba estek, nem kulon mentem el mindenért. s nem szálltam fel 3 megállok miatt buszokra csak ha hosszabb táv volt s akkor is leultem arra az ulésre ahol a legkevesebben voltak korulötte. s nyugton maradtam. s ha tehettem leszálláskor nem használtam kapaszkodot sem. hazaérve pedig zsacskoba vetkőztem majd azonnal szaunaszeru forro furdő. jo pár napja pedig önkéntes karanténban vagyok konzervhegyek között. szoval nem én leszek az aki visszaél a zsebében levő kijárási engedélyel, csak akkor használom, ha berendelnek, s akkor is körultekintőbben fogok közlekedni még a korábbiaknál is. pedig én oda mehetnék az igazolványommal (a gyakorlatban) ahova akarnék, de csak oda fogok menni ahova rendelnek lehet ép ezért van ilyen igazolványom... Már ha egyáltalán rendelnek valahova, tartalékos vagyok. Ha meg nem kerul sor rá akkor itthon maradok, hogy ne sulyosbitsam a helyzetet. Ez az amit tehet most mindenki az országért s annak a lakosaiért, hogy nyugton marad. Még akkor is ha nincs kijárási tilalom, ép ezért hogy ne is legyen. Rajtunk is mulik, lesz e.
2020. márc. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Elvileg hétfő éjféltől.

A nyugati minta alapján.

2020. márc. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!