Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Körvonalakban hogyan fog...

Körvonalakban hogyan fog kinézni ez a digitális oktatás?

Figyelt kérdés

Persze biztosat még nem lehet tudni, illetve nem biztos, hogy sikeres lesz, de elméletileg hogyan kellene elképzelni ezt a digitális oktatási formát? Hogyan lesznek a tanórák, a vizsgák?

Illetve milyen esélyeket láttok arra, hogy egy ilyen rendszer Magyarországon sikerrel tudjjon működni?



2020. márc. 14. 18:18
 1/8 anonim ***** válasza:
53%

"Illetve milyen esélyeket láttok arra, hogy egy ilyen rendszer Magyarországon sikerrel tudjjon működni?"


Miért ne működne? Van 4G? Van sőt már az 5G is Ki lett építve...


Inkább vidéken kisebb falukban probléma, ahol 4g de még internet is alig van (térerő).


De én bízom benne, hogy sikeres lesz.

2020. márc. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Oké, én is remélem, nem is annyira a technikai feltételekre gondoltam, hanem az oktatásmódszertani részekre, elvégre sok idős pedagógus (no offence!) évtizedek alatt megszokta a tábla-kréta oktatási módszerét, nem vennék rá mérget, hogy olyan könnyen állnának át digitális módszerekre.
2020. márc. 14. 18:26
 3/8 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
69%

Az idősebb pedagógusok számára tényleg megpróbáltatás lesz a következő időszak, én is kíváncsian várom, hogy mennyire lesz működőképes a dolog. Mindamellett én rengeteg oktatóanyagot találok az interneten, amik eleve nagy segítséget nyújtanak a diákoknak.

A nagyobb kérdés, hogy a feleltetések/dolgozatok hogyan lesznek. Kis csoportokban le lehet ezeket is bonyolítani, ez is egy megoldás.

2020. márc. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%

Csak arra kérlek, az illetékes döntéshozótól ezt meg ne kérdezd. Hatására beindul az agya és további őrültségek pattannak ki belőle.


Látom, néhányan úgy képzelik, ott a 4-5G hadd menjen. Ja az ott van. És ki fogja találni a tananyagot, beprogramozza magának, kioktatja a kezelőket, hogy csak a triviálisat említsem.


Lesz, ahol fog menni, áldozatos munkával. És lesz, ahol semmi sem fog történni. Nem a falu vagy város mivolta dönti el. Az irányító és használó emberek minősége.

Egyetlen - létező - példát említek. A műegyetem már pár napja így döntött. Ott van bizonyos hagyomány, e téma oktatási tárgy, sőt fakultási irány. Majd beledöglenek az erőfeszítésbe, tanárok és szakértő hallgatók. De természetesen egy 600 tanulós általános iskolában, ahol jó ha van kettő informatikához konyító tanár, na ott aztán ihaj.

Azt a néhány felelőtlen kormánytagot, akik tönkretették az iskolarendszert, hoznak feltételek biztosítása nélküli fellengzős intézkedéseket, kötelezném a direkt irányításra. Minden hiba egy vesszőcsapás a hátára. Pár nap múlva egy se élne.

2020. márc. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
55%

TEGNAP dőlt el hogy zárva lesznek az iskolák. HOLNAP lesz első lehetősége erről a pedagógusoknak beszélni az iskolában - mert ők mennek dolgozni. HOLNAP majd megnézik milyen lehetőségek vannak és ki mit tud megcsinálni belőle, kinek milyen segítségre van hozzá szüksége.

Már érkeznek az ötletek, javaslatok, de még senkinek nem volt lehetősége erről az intézményekben beszélnie.

Várjatok már legalább addig hogy hétfőn a tanárok is megnézhessék mi a helyzet!

2020. márc. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Emailben kiküldik, hogy aznap melyik fejezetet olvassák el a könyvben.
2020. márc. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
24%
Körvonalakban: képzelj el egy kört és benne egy x-et!
2020. márc. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én 65. vagyok,van csoportos Skypera gondoltam, de az egyre az MS TEAM-ot tolja, ez a hétvégén eldölt.

Alig találtam webkamerát 3napis szállításra, de talán lesz.

A gimis lányim meg tanulóköröket szerveztek alapvetően messengeren.

A kisebbeknél fogalmam sincs.

A fiatalabb tanárok fűzfaggyöngék az infóban, a gyerekeknek mitől volna net vagy számítógép? Nem bekerülési követelmény egyik se.

2020. márc. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!