Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen hatást gyakorolhat a...

Milyen hatást gyakorolhat a világjárvány, külünősen Magyarország munkaerőpiaci helyzetére?

Figyelt kérdés

Nagyon szépen kérlek Titeket aki tud segítsen nekem! Nem kérem, hogy helyettem dolgozzátok ki, csak hogy kulcsszavakban vázoljátok fel... Én ehhez nem nagyon értek...

A válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm!



2020. márc. 20. 13:16
 1/4 anonim ***** válasza:
15%
Ha lenne járvány sem gyakorolna semmilyet, így meg...
2020. márc. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Na mégis milyet? Rosszat. Nincs alapanyag sok helyen . Leáll a gyártás. A munkáltatón múlik mi lesz a melóssal. Áthidal egy hónapot kettőt valami juttatással vagy kirúg mindenkit?
2020. márc. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A járvány által leginkább sújtott ágazatokban most igen jelentős leépítések vannak(turisztika, vendéglátás stb.), innen rövid idő alatt rengeteg ember ki fog esni.


Ezen kívül a járvány által nem közvetlenül érintett területeken is lehet hasonlóra számítani, bár itt legfeljebb átmeneti jellegű munkanélküliség várható(lásd ideiglenesen leállt gyárak).


A kormány több százezer új munkanélkülivel, és gazdasági visszaeséssel számol.

2020. márc. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Rosszat csak a munkáltatón múlik, hogy amikor ennek vége vissza veszi-e a munkásait mert alapanyag sincs.
2020. márc. 24. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!