Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek valóban időben...

Szerintetek valóban időben fogják bejelenteni a kijárási tilalmat?

Figyelt kérdés

Lehet ez is csak egy álhír, hogy hétfőtől lesz kijárási tilalom, de akkor miért kapnak a boltban dolgozók igazolást erről?

Szerintetek elfogják rendelni?


2020. márc. 22. 14:34
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Most van a sajtótájékoztató, ma is elmondták, hogy NEM terveznek egyenlőre kijárási tilalmat.
2020. márc. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

Aki erre határozott igennel vagy nemmel felel, attól többé semmit se hallgass meg. Hazudik, vagy nem tudja, mit beszél.

Ha a helyet úgy kívánja, bevezetik. Mégpedig aszerint, hogy az a legnagyobb hasznot eredményezze. Ha nem kívánja, nem teszik.

Totális kijárási tilalmat felejtsd el. Akkor ugyanis nem lesznek híradások, sötét lesz, nem folyik a csapból víz és még éhen is halsz (na jó, felhalmoztál, tehát szomjan).

2020. márc. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogják előre bejelenteni, hogy a sok városi lemeneküljön vidóra. Majd mondják és onnantól elfogadható ok nélkül a katonák senkit nem engednek ki a településéről
2020. márc. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
55%

Elfogják rendelni, de még dolgoznak rajta. Még csak most rendelik be a tartalékos katonákat is. Majd utána lesz csak.

Mielőtt rémhíreket terjesztenél ez nem azt fogja jelenteni, hogy nem mehetsz sehova, dolgozni mehetsz, stb, de a vírus terjedésének lelassítása érdekében inkább ne menj sehova.

2020. márc. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%

Az álhírek és a pletyka terjesztése miatt terjed félelem.


Az, hogy megvan a lehetősége a lezárásnak, arra kötelezi a munkaadókat, hogy engedményt adjanak azoknak, akik elengedhetetlenek a jelenlétükkel. A döntést nem fogják meghozni, hogy nem lesz több karanténos, aki megszegi a szabályokat és nem lesznek bulik az elkövetkező héten.


De folyamatosan vannak ilyenek. Az idősek nem számítanak az önkormányzatra, mert eddig sem tudtak rájuk számítani. Ezért mennek maguk a boltba. Ezt nem nehéz Belátni, hogy nem jókedvéből vásárol be magának az, akinek maga a járás is fájdalom.


Ellenben ezek az idősek nem tömegben utaznak és mossák rendesen a kezüket - már amelyik! Van olyan öreg, aki végig nyalja a kezét és fogadossa a kenyereket. Itt Érden sok ilyen van sajnos, de Móricz Zsigmond körtéren is láttam ilyen időseket a boltokban.


Ellenben ezek az emberek ugyan azokkal érintkeznek. Nem mennek olyan közösségbe, ami új és új tagokat vonz be különböző helyekeről.


Aztán vannak, akik most is azt hirdetik, mivel nincs kijárási tilalom, ezért nekik szabad bulizni menni és utazni és bármit is csinálni. Vannak közönyösek, özők, körültekintők, izgulósok, vannak ellenállók és vannak együttműködők is.


A jelenlegi intézkedézek mellett is terjedni fog a fertőzés, be fogják vezetni a ssigort. Addig felesleges és talán elég megkérni, hogy aki teheti, ne járkáljon ki, csak ha szükséges.


Bármelyik nap lehet változás.

Addig én biztos megteszek mindent, amit tudok, hogy ne terjedjen a kór.

A futároknak 500at adok borravalóra és aki kér segítséget tőlem tanulásban, vagy informatikában, annak távolról segítek.

2020. márc. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Bolti dolgozó vagyok, én is kaptam papírt/munkáltatói igazolást, de csak azzal a céllal adták hogy HA bevezetnék a kijárási tilalmat, akkor már nálunk legyen az igazolás, de ettől még nem ismert hogy bevezetik-e, és ha igen akkor mikor.
2020. márc. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
# 5 mit jelent az időben? Feltételezem azt, hogy előtte pár nappal jelentik be. De sajnos hogy nekik mit jelent az, hogy "időben" én sem tudhatom.
2020. márc. 22. 15:47
 8/9 A kérdező kommentje:

De nyilván itt folyamatosan változik a helyzet, mint pl. amikor az iskolák bezárására is azt mondták, hogy nem tartják szükségét most, és rá két napra (szerdán mondták ezt és azthiszem pénteken már elrendelték) már meg is hozták a rendeletet az iskolák bezárásáról.

Szerintem csak napok kérdése, hogy a kijárási tilalmat is meghozzák, amiről persze nem akarok álhírt terjeszteni, hogy sehova nem mehet senki, mert dolgozni és pl. boltba ellehet menni.

Egyébként szerintem szükséges lenne mindenféleképpen, mert sajnos nagyon sok ember nagyon makacs és hiába kérjük, hogy főleg az idősebbek maradjanak otthon, de amikor bementem az egyik körúti bevásárlóközpontba ahol sajnos a 80% idős volt, akkor úgy érzem, hogy sajnos a "szép szó" már nem elég...

2020. márc. 22. 15:53
 9/9 árokpart ***** válasza:
0%
Nálunk már nem fogják bevezetni. Olaszországban tegnap tetőzött a járvány és szerencsére már csökken a fertőzöttek és a halottak száma. A járvány visszájára fordult.
2020. márc. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!