Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van itt köztetek aki már...

Van itt köztetek aki már nagyon megbánta, hogy korábban nem ment ki végleg külföldre?

Figyelt kérdés
Most baromira irigylem azokat az ex magyar honfitársaimat, akik már csak popcornnal a kezükben röhögnek az itthon maradottakon miközben ők voltak annyira okosak (nyelvtudás+tapasztalat) és bátrak, hogy egy új országban új életet elkezdve újdonsült nyugati állampolgárként az egész életük biztonságos burokba kerüljön. Most lehet nálunk elszabadul a nyomor, kilátástalanság és totális diktatúra és rengeteg ember fogja elveszíteni a munkahelyét. De a gazdagok helyében se lennék annyira boldog, mert ők is egy rezsim béklyója alá fognak kerülni és alkalmazkodni kell az újdonsült társadalmi nyomorhoz/feszültséghez és diktatúrához. Lehetséges, hogy úgy fogják élni ők is az életüket, mint Azerbajdzsánban vagy Dél-Afrikában, hogy 3 méter magas falat kell húzniuk és az utcán bárki kirabolhatja őket. Semmi erkölcs, egzisztenciális stabilitás és szociális védőháló nem maradt ebben a nyomorult országban és én pont most végeztem gazdaságinformatikusként a legnagyobb káoszban. Ráadásul nagyon bánom, hogy a németet és angolt nem tanultam agyvérzésig, mert így ha még maradt is csöppnyi esélyem már nem fogok tudni emigrálni.

2020. márc. 23. 15:17
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
68%

Igen.

Én megbántam.

A külföldön elért keresetemből most lenne tartalékom(nem Magyarországon hanem "ott").

A hazaiból most nincsen.

2020. márc. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
82%

Stop it. Get some help.


Azért kicsit körülnézhetnél, mert nyugaton is ugyanaz van mint itthon de pont a kivándorolt keleti vendégmunkásoktól szabadulnak meg első körben, vagy nem tűnt fel, hogy elég nagy a sor a határon, mert mióta kitört a vírus jönnek haza ezrével azok akik külföldön dolgoztak.


(amúgy ha nem csak haluzod a "gazdaságinformatikust" akkor azért itthon is elég szépen meg lehet élni, bár ha igaz akkor meg az a nagyon elszomorító, hogy egyetem után is csak ennyi eszed van)

2020. márc. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
73%
Sajnos most nincs olyan ország, ahol normálisan lehetne élni, és ne hoznának korlátozásokat.
2020. márc. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
69%

Én. Viszont ha vége a vírusnak indulunk.


Egyszerűen nem fogunk diktatúrában élni.

2020. márc. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 mindentudó99 ***** válasza:
66%
Az antidepresszánst el ne felejtd bevenni. És azt se felejtsd aki nyelvtudás és szakma nélkül megy ki annak se kánaán kinn. Kint is csak a tehetséges emberek jo szakmával nyelvtudással tudnak érvényesülni és jutni valamire. Egyéb munkákból max ingyen szállással jutsz valamire. Kétség kívül jobb keresetek vannak de sokan jöttek már haza leszegett fejjel nyugatról is. De akinek lehetősége van próbálja meg.
2020. márc. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
37%
Kicsit nyisd ki a szemed, és nézz körül, hogy mi is megy abban az általad "biztonságos burok"-nak nevezett nyugaton. Én proginfón végeztem, felsőfokú németem és angolom van és eszem ágában sincs elköltözni itthonról.
2020. márc. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
35%

Utolsó 2 válaszoló.


Analfabéta ismerőseim németben az építőiparban havi 7-800 ezret keresnek, 0 nyelvtudással.

Sokan kimennek semmi nélkül, átlag betanított munkát csinálni 4-5x ször annyiért.


Ne hasonlítsik már össze ezt a putrit a jóléti országokkal.


Az hogy mo. semmivel se jobb mint a nyugat csak a mélymagyarok álomvilága. De ők szívesen maradnak a fertőben, szóval hajrá.

2020. márc. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

#7: Pedig már simán megtehetted volna. És lehet sajnál is fogod, ha életbe lép a felhatalmazási törvény és nyílt diktatúra lép életbe. A gazdasági összeomlás miatti óriási társadalmi nyomor és feszültség pedig lehet téged is érinteni fog közvetetten azzal, hogy kirabolnak vagy megölnek amiért sok pénzed van.

Simán lehet, hogy fél év múlva itt Caracas-i meg Acapulco-i körülmények lesznek, ahol az erőszak és a rablás mindennapos lesz.

2020. márc. 23. 17:03
 9/19 anonim ***** válasza:
Igen, utolsó, és ebből mennyi megy el, ha normális lakást akar bérelni, normálisan akar étkezni? Befektetésre futja?
2020. márc. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Utolsó kb a kereset 1/3-a kajával együtt. Honnan tudom? Talán mert nem egy álomvilágban élek.

Itt meg 100+ egy albérlet és 150 az átlagfizu. És akkor az még csak a lakhatás.


Ja hát a mamahotelben meg örökölt lakásban tényleg kész kánaán.

De sokan elköltöznek a faluból és inkább lakást bérelnek.

Aztán rájönnek hogy dolgozni külföldön is lehet, csak ott nem éhbért kapsz.

2020. márc. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!