Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha most nem fizetek albérletet...

Ha most nem fizetek albérletet a válságra hivatkozva, vagy annak csak a töredékét fizetem, mint mindenki, akkor annak lehet később jogi következménye?

Figyelt kérdés
Vagy ezt is el fogja engedni az állam?
2020. márc. 24. 13:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez magánjogi szerződés, ehhez az államnak semmi köze. Ha nem akarsz fizetni, akkor kiköltözöl. De ha nem fizetsz, a tulaj jogosan fogja rajtad később kamatokkal együtt behajtani. Azon kívül gondolj arra is, hogy könnyen lehet, hogy aki kiadja neked a lakást, annak is megcsappantak a jövedelmei, tehát neki sincs pénze.
2020. márc. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mégis milyen alapon?

Esetleg próbálj meg alkudni a tulajjal, hogy engedjen valamit belőle erre a pár hónapra. Olyat ne csinálj, hogy nem fizetsz, mert az szerződésszegés és jogosan fog a tulaj kivágni és akkor a kauciót is bukni fogod.

(Az állam meg biztosan nem tud erre hatni, ha ilyen rendelkezést hozna, akkor minden tulajdonos azt mondaná, hogy akkor inkább álljon ott üresen.)

2020. márc. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha az én albérlőm lennél, akkor egyrészt kiraknálak első alkalommal, amikor töredéket akarnál fizetni, ezt követően a srácok bevasalnák rajtad a jogosan járó bérleti díjat.


Nem muszáj albérletben lakni, haza lehet költözni,

Mit szólnál, ha felvenne valaki dolgozni, de a válság helyett csak a fizud töredékét adná oda, de neked ugyanúgy teljesítened kell.

2020. márc. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Az összes ismerősöm csak töredékét fizeti, vagy egyáltalán nem fizet.

Válság és vészhelyzet van, hiába dühöngenek itt az ingatlan tulajok, munkanélküliség van, mindenkinek csökkentették a bérét akinek még meg is maradt, kilakoltatni a jelenlegi helyzetben nem lehet.

Szóval akkor, mit tudtok tenni?

2020. márc. 24. 14:53
 5/8 Micimacko67 ***** válasza:
100%

A boltban sem akarsz fizetni?

Amúgy meg a tulaj helyében kiraknálak a francba es mehetsz pereskdni a hìd alól...

2020. márc. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szóval még neked áll feljebb? Mit gondolsz a tulajok a semmiből szülték a lakást, amiben te pöffeszkedsz?

Szóval ha nekem a bérlőm normálisan kérné, hogy a helyzetre való tekintettel pár hónapig csökkentsem a díjat, szó nélkül megtenném. De ha ilyen stílusban kezdene el ugrálni, mint ahogy te, akkor azonnal repülne, és ha nem akarna menni, akkor olyan kártérítést vasalnék be rajta, amit még akkor is nyögni fog, amikor már mindenki elfelejtette a vírust.

2020. márc. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi az hogy nem lehet kilakoltatni? Ez nem állami bérlakás. Hidd el, aki akarja, meg tudja oldani. Azon túl pedig ha nem akarsz kimenni és nem is fizetsz, a bérleti díj ketyeg. Ezt pedig utólag, amikor vége lesz ennek a szarságnak, be lehet majd hajtani rajtad, tehát le fogja tudni tiltatni a fizetésedből a tulaj.
2020. márc. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, hogyan gondolod azt, hogy az állam elengedi a lakásbérleti magánszerződés alapján fizetendő bérleti díjad? Nem az államnak fizeted.


Valamit hallhattál, olvashattál, de az egyes, nem lakás céljára szolgáló helyiségekre vonatkozó rendelkezés. És nem bérleti díj csökkentéséről, elengedéséről van szó, hanem arról, hogy nem emelhető, illetve, a szerződés nem mondható fel.

„3. § (1) A turisztikai, a vendéglátóipari, a szórakoztatóipari, a szerencsejáték, a filmipari, az előadóművész, a rendezvényszervező és a sportszolgáltatást nyújtó ágazatok tekintetében a nem lakás céljára szolgáló helyiségre vonatkozó bérleti szerződéseket 2020. június 30-áig nem lehet felmondással megszüntetni. A felmondási tilalom a Kormány rendeletével a veszélyhelyzet fennállásáig meghosszabbítható.

(2) Az (1) bekezdés szerinti bérleti díj a veszélyhelyzet fennállása alatt nem emelhető, abban az esetben sem, ha azt a szerződés egyébként lehetővé teszi.”

↑ 47/2020. (III. 18.) Korm. rendelet


Ugyanez a kormányrendelet rendelkezik arról is, hogy a fizetésre kötelezett felfüggesztheti a hitelező által üzletszerűen nyújtott hitel- és kölcsönszerződés, illetve pénzügyi lízingszerződés részleteinek és kamatainak fizetését. ← 47/2020. (III. 18.) Korm. rendelet 1. §

Itt sem elengedésről van szó, hanem halasztásról; egy ideig nem fizet, aztán majd folytatja, ennyivel hosszabb ideig fog törleszteni; de véglegesen nem engednek el semmit sem. És ebbe amúgy sem tartozik bele a magán lakásbérleti szerződés.


A kilakoltatást sem pontosan tudod.

A bírósági végzésen, vagy adóhatósági rendelkezésen alapuló végrehajtások lettek felfüggesztve; a járványügyi bírságok behajtásának kivételével. ← 57/2020. (III. 23.) Korm. rendelet.


Ha a lakását bérbeadó nem fogadja el a bérleti díj megfizetésekor a csökkentett összeget, vagy a fizetés elmaradását, egyszerűen él a szerződés felmondás jogával, a lakcímed érvényteleníti, a hivatalos eljárás neve: lakcímfiktiválás. (De ha esetleg nincs bejelentve lakcímedként, akkor ezt sem kell tennie.) Kérhet hatósági intézkedést a lakás kiürítésére, hiszen engedélye, hozzájárulása nélkül tartózkodsz ott; nem tudod az ott tartózkodásod jogosságát bizonyítani: ugyanis annak egyik feltétele a bérleti és egyéb megállapodás szerinti díjak fizetése.


Úgyhogy, szépen kérheted a bérbeadót, hogy legyen belátó. Ha nem akar az lenni, vagy nincs módja – például nélkülözhetetlen bevételi forrás számára -, akkor az, hogy nagy magabiztossággal pontatlanul, rosszul tudsz dolgokat, nem segít rajtad. Az sem, hogy másokra hivatkozol.


Nem vagyok bérbeadó – ha a nem neked helyeslő válaszomból erre gondolnál -; nagyon sajnálom azokat, akik most nehéz, vagy akár lehetetlen helyzetbe kerültek, kerülnek. Már csak azért is, mert a fiam jövedelme is jelentősen csökkent, a tartalékaimból segítem őket. Ha három-négy hónap múlva rendeződik a helyzetük – és közben nem lesz rosszabb -, akkor szinte észrevehetetlenül átvészeljük a helyzetet. Végül is, ez a pénz tulajdonképpen nem ajándék, hiszen ő örökli; ha most elfogy, akkor nem fogja. Hiába mondom nekik, mégis nehezükre esik elfogadni, de az unokáimra tekintettel, kénytelenek. Még ilyen helyzetben sem jut eszükbe követelőzni, elvárni; nagy szívességnek érzik. Te pedig idegen emberrel szemben fogalmazol meg követelést, méghozzá nem létező jogokra hivatkozva.

2020. márc. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!