Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az magyar állam miért nem...

Az magyar állam miért nem nyomtat pénzt?

Figyelt kérdés
Annyit nyomtathatna amennyit akar és akkor meg tudná segíteni a cégeket,magánszemélyeket.

2020. márc. 24. 14:08
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
60%

Nem ártana ha tisztában lennél, hogy működik a pénzkibocsájtás. A nyomás eleve nem kibocsájtás. A magyar államnak a forint kibocsájtást fedezni kell euróval. Ráadásul ez a pénz növeli az inflációt.

Viszont a világban a kint lévő pénz 87%-a hitelpénz, amit nem az államok állítottak elő, hanem a magánbankok. Létrehoznak egy hitelszámlát negativ összeggel, meg egy folyószámlát, pozitívval. Ez utóbbit bekerül a gazdaságba és elkölthető. Erre persze kamatot szednek. A pénz nagy része lényegében így keletkezik. Ezért is érdekük a bankoknak, hogy minél jobban el legyen mindenki adósodva, minél több hitel legyen kint minél hosszabb távra.

2020. márc. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
2020. márc. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
50%
A 11 kapiskál már egy kicsit. Hogy mindenki tisztában legyen vele,az euró-atlanti integráció legelső követelménye az volt, hogy az állam mondjon le a pénzkibocsájtás jogáról, tehát igazából semennyit se tud nyomtatni. A pénzkibocsájtás joga jelenleg a jegybanknál van, aki egyedül az frankfurti EKB felé tartozik elszámolással. Teccik mindenki emlékezni, hogy nem is olyan rég a fél ország tüntetett a jegybank kormánytól való függetlenségének védelme érdekében? Pedig csak akkor arról volt szó, hogy a kormány be akarta rakni egy emberét a felügyelő bizottságba, hogy kicsit rálátása legyen mit pusmognak ott a fejünk felett. Szóval ha lóvé kell, akkor az a menet, hogy az állam bocsájt ki állampapírt, amit nagyrészt lejegyeznek a bankok, vagyis pénzt adnak érte. Itt az a trükk, hogy ezért az államnak kamatot kell fizetni. Mindenki sivalkodik, hogy ha az állam pénzt tolna a gazdaságba, az milyen ördögtől való mert infláció gerjesztő. Ez igaz is, de a hitelpénz is inflációt gerjeszt, mert az is plusz lóvé a gazdaságban ráadásul kamattal terhelt. Erre mondhatnánk, hogy a hitel visszafizetésével ez a többlet pénz eltűnik a gazdaságból, de a kamat ott marad, ami viszont infláció gerjesztő. De mondhatnánk azt is, hogyha az állam nem hitelpénzt, hanem saját kibocsájtású pénzt nyomna a gazdaságba, akkor megoldhatná, hogy amint lehetősége van rá, ki is vonhatja onnan, ami egyenértékű lenne a hitel visszafizetésével, azzal a különbséggel hogy nem kellene kamatot fizetni utána. Jelenleg a fejlett világban minden állam elvesztette a saját pénzkibocsájtási jogát, talán olyan lator államok mint É-Korea és társai nem, de őket pénzügyi karanténban tartják a tudjukkik. A pénzszerzés másik módja a hitel, ami annyiban különbözik a kötvény-hitelpénztől, hogy azonnali, tűzoltás jellegű, viszont még kisebb a felvevő mozgástere, és a kamatok is nagyobbak szoktak lenni.
2020. márc. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Az egész világ el van adósodva, amit ez a válság még tovább mélyít.
2020. márc. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Hiába szúrtam be linket, nagyvonalúan figyelmen kívül hagyták a válaszolók.Szóval gyártják a pénzt amiből részvényeket vesznek gyakorlatilag korlátlan mennyiségben.Ez olyan mintha a legyártott pénzt direktben odaadnák a részvényt kibocsátó nagyvállalatoknak.Ott miért nem okoz óriási mértékű inflációt?
2020. márc. 25. 12:50
 16/16 anonim ***** válasza:
Kicsit utána kéne nézni a dolgoknak. A Federal Reserve egy magántulajdonban lévő bank, ami jobb híján betölti az USA jegybankjának szerepét. Tehát nem az USA kormányának jegybankja. Ott is úgy mennek a dolgok, hogyha trampliéknak köll a lóvé, akkor kiállítanak a bank felé egy ígérvényt az összegről, amivel aztán egyből megterhelik az államadósság számláját, majd jóváírják az összeget az állam folyószámláján. Persze ezért a kis közreműködésért a bank kamatot számol fel. A hír max annyi, hogy van egy éves hitel plafon amit elméletileg nem szabadna átlépni. Ezt a plafont viszont jó párszor átlépték, és most is ez történik. Az USA kormánya, tagállamai a legeladósodottabbak a világon. Hogy miért nem dőltek be eddig, vagy miért alacsony náluk ennek ellenére is az infláció? Mert az USD a kereskedelmi világpénz, tartalékvaluta, és életben tartja hogy világon mindenhol az energiahordozók kereskedelmében csak ebben a valutában lehet üzletet kötni. Ha valaki nem így cselekszik, akkor mennek a demokratikus bombázók, rakéták, és helyreállítják a rendet.
2020. márc. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!