Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 2022 Választás? Mit gondoltok...

2022 Választás? Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Simon András műsorvezető a felhatalmázási törvényről és a nyomában kialakult vitáról kérdezte a vendéget. Török kifejtette, hogy nézete szerint az ellenzék belesétált Orbán csapdájába. A felhatalmazási törvény nem a diktatúra bevezetéséről szól, hanem leginkább arról, hogy a Fidesz már azon gondolkodik – megint jóval az ellenzék előtt járva –, hogy mi lesz 2022-ben.


A törvényt direkt úgy szövegezték meg – például ezért nem határozza meg a rendkívüli jogrend időkorlátját –, hogy az ellenzék ne szavazhassa meg, és a kormánypártok elmondhassák, hogy az ellenzék miatt nem volt olyan sikeres a válságkezelés. Ez „felelősségátruházó, ellenzékhibáztató politika”, politikai csapda, amibe „a hisztérikus ellenzék belesétált” – mondta Török Gábor.


„A választók elvárásával ellentétben a rendkívüli helyzetek nem semmisítik  meg a politikai logikát, csak ennek elrejtésére ösztönzik a politikusokat” – fejtegette a politológus. Ilyekor helyzetben is azt figyeli minden valamire való politikus, hogy hogyan kerülhet közelebb a politikai céljaihoz. És a legfontosabb politkai cél mindig a következő választási győzelem.


„Orbánék nem arra gondoltak, hogy itt az idő bevezetni a diktatúrát. Inkább arra gondoltak, hogy itt az alkalom átgondolni, hogy mi lesz a 2022-es választási esélyekkel. Minden, ami most történik, az 2022-ről is szól” – véli Török Gábor.


Orbán fölismerte, hogy a válságnak még ebben a viszonylag korai szakaszában van esélye arra, hogy politikai előnyt szerezzen. Tudja, hogy nagyon mély, brutális gazdasági válság előtt áll az ország, és egy ilyen nagy visszaesés közben vagy után nagyon nehéz lesz visszaszereznie a népszerűségét. Ezt a lehetőséget nem vette észre az ellenzék.


„Ha ez a járványveszély viszonylag hamar, 3-6 hónapon belül véget érne, én azon sem lennék meglepve, hogy ha ezután a kormány már azon gondolkodna, hogy nem fogja tudni kihúzni a 2022-es választásokig a népszerűségének megtartásával, és mondjuk egy sikeres válságkezelés után előrehozott választások irányába vinné az országot



2020. márc. 26. 02:05
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
8%

#20 Gyurcsányt nem a válság miatt okolom én sem meg a legtöbben mások sem, hanem amit ELŐTTE tett az országgal. Ha másnak nem is, legalább neki elhihetnéd, mert elmondta még 2006-ban Őszödön, hogy semmit nem csináltak kormányon, hogy majd megszakadtak hogy úgy tűnjön mintha kormányoznának és csak hazudtak reggel, éjjel meg este.

Ott vannak fehéren feketén a gazdasági adatok. Pontosan azért tiltotta meg gyurcsány a pénzügyminiszterének hogy a törvény szerint időben napvilágra kerüljenek az ország gazdasági adatai 2006-ban a 2005-ös évről, mert tudták hogy ha azt megismerik az emberek akkor már nem tudják tovább hazudni hogy itt minden rendben megy. Már 2005-ről!

Szerinted miért kellett megszüntetni a kedvezményes, támogatott forint lakáshitelezést? Mert 2004-ben már olyan rosszul állt az ország hogy nem tudta a hitelek 6% feletti kamatkiegészítését fizetni.

Gyurcsány nem a válságért hibáztatható és nem amiatt felelős, hanem amit az országgal tett a válság ELŐTT egy konjunktúrában, amikor mellettünk a velünk együtt csatlakozó országok száguldottak előre. Míg nálunk visszaesés volt, ott 5-10% közötti növekedés.

2020. márc. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 readymix ***** válasza:
0%
#18-as 2010 előtt alig jött kohéziós pénz. 2010 után meg a többszöröse, aminek jó része vagy helytelenül, csili-bilire lett felhasználva vagy el lett lopva. Nem a széles! tömegek napi életszínvonalának javítására, kényelmére lett forditva. Ezek a pénzek most jól jönnének... Nem csak magának a járványnak a kezelésére, hanem annak következményei kezelésére is úm. bérkompenzáció, több eü.-személyzet megfelelő bérrel, KKV-k felszínen tartása, közigazgatási infrastruktúra flott működtetése, oktatás sorolhatnám. Ezeken a területeken nincs tartalék, mert normál menetben is ki lettek üresítve és el lettek hanyagolva. Most derül ki, hogy a nagy GDP, ami egy makroszám, nem tükröződik a mindennapi színvonalban. Ezt hívják népgazdasági szegénységnek és mentális deficitnek, amibe a társadalmat lökte a FideSS... nem csak az anyagiakat tekintve.
2020. márc. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem a gazdasági válság miatt a Fidesz népszerűsége az év második felében fog csökkenni. 40%-ra szerintem le fog menni. De 22ig még visszaszerezhetik ha lesznek jó intézkedések.

Látom vannak itt viták, normális érvekkel és ellenérvekkel.

Jobb vitázni mint más anyukáját szídni privát üzenetben (akinek inge nyugodtan vegye magára).

2020. márc. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 readymix ***** válasza:
45%
#21-es A többiek száguldottak? Az Eurostat és OECD statisztikák szerint most is hátulról a harmadikok vagyunk a 2004-ben csatlakozottak ill. az EU27-ek sorában. Csak Bulgária és asszem Észtország van mögöttünk. Románia is elhúzott mellettünk. Az anyagilag súlyosan deprimált, jövedelmi szegények száma Mo.-on a legnagyobb. A felső 10% birtokolja a javak/jövedelmek 60%-át. Világrekorder a 27%-os ÁFA. A GDP az uniós átlag 70%-a. Mi olyan jó most?
2020. márc. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
11%

#24 Nézd meg magad a számokat. Tudom hogy nem tetszik, de akkor is az az igazság, hogy míg 2004-től a többi állam nagyon jól haladt a válságig, addig Magyarországon a gazdasági növekedés nagysága csökkent és 2007-ben már alig fél százalékos volt. A többi országnak nem kellett akkora imf hitelt sem felvennie és nem lett olyan magas az államadósságuk sem.

Ástak a kedvenceid nekünk egy hatalmas gödröt és onnan még nem tudtunk elég magasra jutni, hiába volt jó a teljesítményünk.

2020. márc. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
38%

#25-ről lehagytam a linket

[link]

2020. márc. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
62%

#22


"2010 előtt alig jött kohéziós pénz."


Majdnem igaz.

2010 előtt Az EU kohéziós és strukturális keretek alig több mint 10 %-át (pontosan már nem emlékszem, 15 % körül) használták fel a magyarok. Egyéb olyan EU-s keretek is léteztek, melyekből egy fillért sem hívtak le, hiába kaptak erről részletes tájékoztatást.


Ezt követően a Fidesz-kormány igyekezett 100 %-ot lehívni.


Ha sikerül lekűzdeni a járványt és az azt követő gazdasági válságot, több mint esélyes a Fidesz győzelme.

2020. márc. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
48%

27-hez kiegészítés:


Egyetlen egy plusz EU-s keretfelhasználást történt:

"3. országbeli EU-s beruházások támogatása": Gyurcsány észak-szumátrai érdekeltsége. (Erről akkoriban egyetlen egy cikk tesz említést.)

"Furcsa módon" sehol nem szerepel a vagyonnyilatkozatában.

(Jónéhány ügylet nem az ő nevén fut.)

2020. márc. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
16%

Folyhat itt szócsatározás, de mindaddig értelmetlen, amíg a gyökerekhez le nem ásunk. Induljunk el a kályhától.MAGYARORSZÁG GYARMAT! Aki nem hiszi, az ne olvassa tovább, hanem pontozzon le.

Mennyi szabadsága van valójában nemzetünk kormányának? Talán ezzel még ők maguk sincsenek tisztában. Van-e értelme bármiféle demokratikus választásnak, amikor nemhogy a nép akarata nem érvényesül, de valójában még a politikusok sem irányíthatnak. Amíg a pénzrendszer magántulajdonban van, addig a pénzhatalmi világelit bábjai vagyunk csupán. Az államok felett világbirodalmak működnek és maradnak fenn ebben a pénzrendszerben.

Mik a legégetőbb feladatok, amiket a demográfiai válságban lévő országunkban a kormánynak meg kell oldania és mik arra az esélyek, hogy ezek meg is fognak történni?

https://www.youtube.com/watch?v=d54IN0nPmSg

A szabadkőműves páholyok mindenhol jelen vannak a világban, még Magyarországon is. Mi az, ami irányítja a világot? Mi a globális pénzhatalmi világelit célja?

Mi a helyzet ma Magyarországon? Kik Magyarország igazi urai? Kik irányítják Magyarország bankrendszerét? Kik azok, akik beleszólhatnak a magyar ügyekbe?

A politikai szféra világszerte élet-halál harcot vív az államok felett álló magánszervezettel, pénzhatalmi világelittel.

https://www.youtube.com/watch?v=RP9e42j80Rg

Torgyán Józsi bácsi mondaná a szavazásról, hogy "elvált a tüdő a májtól". Az ellenzék csapda helyzetbe került a szavazáskor, mert meg akart felelni a "tartó gazdáiknak", miközben nem vették észre, hogy ez a 2022-es választáskor a megsemmisülésükhöz vezet! (Lehet hogy a tartó gazdáik csak így tud megszabadulni ettől a bohóckodó, erőtlen, szalonképtelen ellenzéktől?)

A ma esti Egyenes Beszédben Schiffer Andrást kérdezték a szavazásról. Érdemes utólag visszanézni, mert azt az atmoszférát nem lehet leírni. Schiffert egy szókimondó, hiteles véleményformálónak tartok, aki felültud emelkedni a pártérdekeknek, és a nemzeti érdeket tartja elsődlegesnek.(Ellenzéki szimpatizánsok tanulhattok tőle!)

2020. márc. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
27%
Magyarnak már nincs jövője így sem úgy sem. Ennyi volt, el kell fogadni.
2020. márc. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!