Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A jelenlegi helyzetben visszau...

A jelenlegi helyzetben visszautazhatok busszal Budapestre?

Figyelt kérdés
Egyetemista vagyok, hazajöttem vidékre pár hete. Ebben a két hétben visszamehetek Pestre az albérletbe ( nem jönnék már haza, ameddig rossz a helyzet)? Nincs bejelentett lakcímem Budapesten, ha ez számít.

2020. márc. 28. 20:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Egyetemistaként azért illene tudni értelmezni egy 2 oldalas szöveget. Nem tilos az utazás, csak ne utazz most Budapestre, 3 nappal később megint haza, majd vissza. Illetve ha tömegközlekedéssel utazol, tars távolságot másoktól.
2020. márc. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Elolvastam a rendeletet, csak külön erre nem tért ki, nincs olyan nyomós indokom, mint amiket felsoroltak (azért mennék vissza, mert több könyvem is ott maradt, illetve itthon csak a kiabálás megy, nem tudok tanulni).Nem jönnék haza semmiképpen sem 3 nap után, nem vagyok ennyire felelőtlen. Pesten sem mászkálnék ki, csak hetente egyszer, hogy élelmiszert vásároljak. Mindenképpen megvárom az április 11-ét, addig itthon maradok (hátha nem lesz meghosszabbítva a korlátozás), de valószínűsítem, hogy meg fogják hosszabbítani a korlátozást (vagy akár még szigorítják is).
2020. márc. 28. 20:23
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondták, választani kell egy tartózkodási helyet, és ott kell maradni lehetőleg. Ez lehet albérlet, nem muszáj bejelentett lakcímnek lennie. Ezt mondták a sajtótájékoztatón.
2020. márc. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen, ezt is tudom. Viszont már él a korlátozás ugye, és abban nem voltam biztos, hogy közben is meg lehet változtatni a tartózkodási helyemet.
2020. márc. 28. 20:35
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Vicc az egész. Mehetsz. Rajtad kívül úgyse lesz senki a buszon.
2020. márc. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
De most mi a francnak mész be a nagyvarosba? Nem jobb helyed van otthon?
2020. márc. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Alapvetően nyilván biztonságosabb vidéken lenni, de a szüleim egész nap visítanak örültek módjára mindenen. Regge 6-kor már kiabálásra ébredek. Mindig is ilyenek voltak, ha valami probléma van (legtöbbször ilyen pitiáner ügyekről van szó), azt egyből felemelt hanggal tudják csak “megbeszélni”. Szerették volna, hogy hazajöjjek, azt reméltem naivan, hogy ebben a helyzetben majd tekintettel lesznek arra, hogy nekem tanulnom kell.
2020. márc. 28. 22:00
 8/9 anonim ***** válasza:
Sajbalom,biztos sok csaladban van ez.
2020. márc. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az ilyen szülőkel tényleg legjobb csak távolról, max. e-mailben kapcsolatot tartani.
2020. márc. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!