Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi az oka annak, hogy a...

Mi az oka annak, hogy a magyar egyetemi oktatók nagy része izraelita származású?

Figyelt kérdés
Azt tapasztaltam, hogy sokszor komplett tanszékeken csak izraelita származású oktatók vannak, kivétel nélkül. Mi az oka ennek? Elvégre a társadalomnak viszonylag kis része izraelita. Egyáltalán nincs semmi problémám ezzel, nem vagyok előítéletes, csak felvetődött ez a kérdés, még ha egy kicsit érzékeny téma is lehet manapság.

2020. márc. 30. 14:27
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
72%

Mi alapján állapítod meg valakiről, hogy izraelita?

Ami mellesleg vallás és nem származás ;-)

2020. márc. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
55%

"Ami mellesleg vallás és nem származás"


Egyes, hú-húúú, méhkasba nyúltál, én már többször próbáltam ezt elmagyarázni nekik (hogy vallás és nem faj), de olyan sötétek ezek, mint az éjszaka, nem értik... :)

2020. márc. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
57%
Mert a goj erre szavazgat!
2020. márc. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:

#1 és #2 Könnyű lesötétezni másokat..

Egyébként javaslom az alábbi linkeket olvasásra. Ezek teljesen objektív írások, az egyiknél még egyetemi oktatót is megkérdeznek, nem valami kis jobboldali zuglap írásai. Maga Izrael is be akarta vezetni a DNS-tesztet...

[link]

[link]

[link]

2020. márc. 30. 14:37
 5/37 anonim ***** válasza:
65%
Én a saját egyetememen nem látom, hogy többségében lennének az izraeliták, sőt, kifejezetten kevesen vannak szerintem.
2020. márc. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:
#6 Melyik egyetemen tapasztalod ezt, ha szabad kérdezni?
2020. márc. 30. 14:40
 7/37 anonim ***** válasza:
62%
BME.
2020. márc. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
43%

Honnan veszel ilyen hülyeségeket?

Sehol nem nézik/kérdezik az emberek vallását, mert tilos. Egyedül a 10 évente készülő népszámlálásnál kérdés a vallás, de az is csak önkéntes alapon és később nem lehet név alapján visszakeresni.

Még azt sem lehet felmérni hogy a börtönökben melyik népcsoport vagy közösség tagjaiból mennyien vannak, pedig ott bűnözőkről van szó. Hát még egy ilyen valóban érzékeny téma esetén hogy lehetne bármit is kijelenteni a számokról?

A saját meg párom egyetemi pályafutásunk alatt (4 egyetem, 15 év) összesen azt hiszem 3 olyan oktató volt aki valóban "izraelita" - és ezt ők maguk mondták el amikor másfajta étkezési szokásuk került szóba.Azért ez igen kicsiny része annak a több száz főnek akik oktatnak.

2020. márc. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
31%
5 és 10, az esetetekben (vagy esetedben, lehet, hogy egy személy), az egyetem kérdése csak teoretikus, lévén hogy téged/titeket legfeljebb takarítani engednének be egy ilyen intézménybe.
2020. márc. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:

"Honnan veszel ilyen hülyeségeket?"


Talán tapasztalat. Eddig kivétel nélkül izraelita származású oktatókkal volt dolgom. Ezzel nincs gondom, mert a legtöbbjüknek sikerült jó kapcsolatba kerülnöm, de felmerült a kérdés, hogy az egyetemeken miért vannak olyan nagy létszámban. Egyébként meglehet nézegetni a tanszékek oldalait, ott vannak az oktatók.


"Sehol nem nézik/kérdezik az emberek vallását, mert tilos. Egyedül a 10 évente készülő népszámlálásnál kérdés a vallás, de az is csak önkéntes alapon és később nem lehet név alapján visszakeresni."


Ki beszélt itt vallásról?


"Még azt sem lehet felmérni hogy a börtönökben melyik népcsoport vagy közösség tagjaiból mennyien vannak, pedig ott bűnözőkről van szó. Hát még egy ilyen valóban érzékeny téma esetén hogy lehetne bármit is kijelenteni a számokról?"


Nem objektív statisztikáról van szó, csak szimplán tapasztalat.


"A saját meg párom egyetemi pályafutásunk alatt (4 egyetem, 15 év) összesen azt hiszem 3 olyan oktató volt aki valóban "izraelita" - és ezt ők maguk mondták el amikor másfajta étkezési szokásuk került szóba.Azért ez igen kicsiny része annak a több száz főnek akik oktatnak."


Nagyon érdekes, kíváncsi lennék, hogy melyik egyetemen és melyik területen.

2020. márc. 30. 14:53
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!