Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak én látom úgy, hogy a...

Csak én látom úgy, hogy a részben magyar, részben izraelita származású emberek döntő többsége elsősorban izraelita identitású? Mi lehet az oka ennek?

Figyelt kérdés

[Próbáltam úgy megfogalmazni a kérdést, hogy ne legyen sértő, kirekesztő vagy provokatív a legkevésbé sem, ha nem szükséges ne töröljétek, kösz!]


Én legfeljebb két-három olyan magyar zsidóról / zsidó magyarról (ahogy tetszik) tudok, aki nacionalista, nemzeti érzelmű lenne, liberálisból, globalistából pedig számtalan van.


Mi az oka annak, hogy pl egy félig szláv - félig magyar ember sokkal nagyobb esélyjel tartja magát elsősorban magyarnak és büszke a magyarságára, mint egy félig izraelita - félig magyar?


2015. dec. 8. 17:14
 1/7 anonim válasza:
73%
Gondolom mert több zsidóellenes megszólalás van mint mondjuk szláv ellenes:)
2015. dec. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
47%
A zsidók nagyon összetartóak. Ennyi a magyarázat.
2015. dec. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy ma divat zsidónak lenni.
2015. dec. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Egy sváb is hamarabb lesz magyar, mint egy félzsidó.

De ott van pl.: Radnóti Miklós. Ő vér alapján nem is magyar.

2015. dec. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
24%

Száz éve még erős asszimilációs törekvés volt a zsidók részéről, azaz a Magyarországra települt zsidók igyekeztek asszimilálódni.

Ma ez a tendencia megfordult.

1947-ben létrejött egy erős zsidó állam, és nem kell a zsidóknak egy európai "gazdaállam" (mint pl. anno a Magyar Királyság) védelmére bízniuk magukat.


Végső soron jó lenne leszámolni azzal a tévhittel, hogy rendelkezik kettős identitás. Egy fenékkel csak egy lovat lehet megülni.

"Magyar zsidó" nem létezik, csak magyar és zsidó.

A magyarba pedig belefér a zsidó származású ember, aki viszont teljesen asszimilálódott, azaz feladta a régi hagyományokat. Én ismerek ilyet, aki pont leszarja, hogy az anyja zsidó, ő 100%-ban magyarként él és semmilyen közösséget nem vállal a zsidókkal.

2015. dec. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
33%

"Próbáltam úgy megfogalmazni a kérdést, hogy ne legyen sértő, kirekesztő vagy provokatív a legkevésbé sem"


Hát ez nem annyira sikerült, de az előítéleteiről ritkán tehet az ember, szóval ezért még nem kell töröltetni a kérdést :) (különben se szokták, csak ha nyíltan kamu vagy ha eldurvul a kommentszekció, utóbbiról meg nem te tehetsz).


Mit jelent neked az "izraelita identitás"? Mert megfogalmazásod alapján a liberalizmust és a globalizmust tartod annak. Ezek rám is igazak, pedig nem vagyok zsidó. Izraelita identitásnak mondjuk azt nevezném, amikor valaki izraeli, és ott ugyanolyan mély hazafi, mint itthon a nemzeti érzelműek. Ez az általad felvázolt személyektől baromi távol áll. Magyarországon is vannak zsidók, akik hazafiak, de annyiban nehezebb a dolguk, mint egy nemzsidó hazafinak, hogy a nemzeti oldal kiveti őket maguk közül, lásd pl. Szegedi Csanád. Szóval ha akarna se tudna egy magyar zsidó túl messze elmenni a turulos-jobbikos-tarsolyos magyarság irányába.

2015. dec. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a holokauszt traumája az oka, valamint az, hogy sokan a magyarok közül összekeverik a nemzeti érzést az antiszemitizmussal. Nagyon kevés egészséges nemzeti érzésű magyar van. Vagy semmit se jelent nekik a hazájuk, vagy ha igen, akkor rögtön gyűlölködnek más népek irányába (zsidók, cigányok, románok, szlovákok, stb.). A holokauszt idején a zsidók azt élték át, hogy hiába érzik magukat sokan magyaroknak is, a magyar nemzet kiveti őket magából, náciknak szolgáltatja ki őket, besegít a népirtásba (a bevagonírozásban a magyar csendőrség is tevőlegesen részt vett). Ezek után nem csoda, hogy a mai magyar zsidók nagy része inkább a zsidóságával azonosul, hiszen ők a sok elszenvedett üldöztetés miatt mindig is összetartó közösséget alkottak.
febr. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!