Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti hogyan gondoljátok?

Ti hogyan gondoljátok?

Figyelt kérdés

Az ellenzéki pártok 2022-ben kormányváltást tűztek ki maguk elé. A Parlamentben a minap leszavazták a Fidesz_KDNP javaslatát a koronavírussal kapcsolatban azzal az indokkal, hogy Orbán véglegesen be akarja betonozni a hatalmát és nem volt hajlandó a 30, 60 ill. 90-napos időpontot rögzíteni.

Na most - ha ezt a javaslatot megszavazták volna, nem hullott volna-e ölükbe a korlátlan hatalom 2022-ben? Netán nem biztosak abban, hogy 2022-ben leváltják a mostani kormánykoalíciót?



2020. ápr. 1. 15:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
26%

Ez az újabb Magyarország elleni támadás megalapozta a fidesz 2/3-ot 2022-ben.... :D

Majd a járvány végeztél Orbán visszaadja a felhatalmazását, aztán jöhet a szembesítés.

2020. ápr. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
45%

Az ellenzék csak egy díszlet a parlementben.


Azért kellenek a Fidesznek, mert ha nem lennének, akkor Magyarországot azzal lehetne vádolni, hogy diktatúra van.


Nem kell az ellenzékkel foglalkozni. Nekik az a dolguk, hogy ott üljenek, és fent lehessen tartani velük a látszatot.

2020. ápr. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
39%

#2

Ha diktatúra lenne, akkor már rég a böriben rohadnál. Vagy lehet a föld alatt.

Csak úgy szólok.

2020. ápr. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
48%
Az ellenzéknek nincs annyi kompetenciájuk, hogy elemi logikai összefüggésekre rájöjjenek. Ők még ott tartanak, hogy a kormánynak minden háziorvosnak naponta biztosítani kellene a maszkot, mert az megvéd a koronavírustól. Megvéd a maszk a koronavírustól epic
2020. ápr. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

1-es,

kifejtenéd bővebben? Nem értem a válaszod. Köszönöm.

2020. ápr. 1. 16:14
 6/11 anonim ***** válasza:
75%

"Ha diktatúra lenne, akkor már rég a böriben rohadnál. Vagy lehet a föld alatt."


Nem ez a diktatúra ismérve, ne vigasztald magad. Inkább tanulmányozd az alábbi táblázatot figyelmesen:

[link]


Valamint ezt a kivonatot:

[link]


Na ugye, hogy már régóta diktatúra van és csak egyre durvább fokozatra kapcsol benne az Orbán kormány!!!

2020. ápr. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
55%

#6 Aha. Szóval az elmebaj tünetei a következők:

1.Gondolkodási zavarok

2. téveszmék

3. hangok

4. érzelmi zavarok

Nálad mindegyik teljesül - ergo elmebeteg vagy.

Mit zavarjon engem ha egyik sem igaz csak én jelentem ki rólad?

Felsorolod a diktatúra jellemzőit, majd mindegyikről kijelented hogy így van itt is. Ettől még nem lesz igaz és nem is lesz diktatúra. Csak hazudsz, reggel, este meg éjjel, ahogy a mestered.

Itt te magad bizonyítod hogy azt mondasz amit akarsz - vélemény és szólás szabadság van. Hivatkozhatsz rengeteg kormányt szidalmazó portálra, újságra, egyéb médiára ahol folyamatosan a kormányt ekézik büntetlenül 24 órában 10 éve - vagyis nem csak szólás és véleményszabadság van, hanem sajtószabadság is. Számtalanszor bepróbálkoztatok gigamega tüntikkel, törtetek, zúztatok, rendőrökre támadtatok. Ismert politikusotok dobálta meg a rendőröket füstgránáttal, azóta sincsen semmi baja. Vagyis gyülekezési szabadság is van és semmiféle erőszakkal nem lépnek fel a tüntetőkkel szemben a hatalmon levő. Ugyanez az ellenzéki politikus volt az aki beveretett egy kormánypárti újsághoz és megpróbálta megfélemlíteni annak szerkesztőjét. Vagyis nem a hatalom lép fel az ellenzék újságíróival szemben, hanem fordítva.

Nem tudsz olyan jogot mondani amivel az ellenzék ne élt volna már vissza büntetlenül, hergelve a társadalmat, hazugságtól a rágalmazásig mindent megtettek már.

Sehol nincs itt diktatúra. Csak nem vagy képes felfogni, hogy az emberek nem kértek belőletek és éltek azzal a jogukkal, hogy mást tartsanak kormányon, nem azt akit ti szeretnétek.

2020. ápr. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

ma 16:47


Ajaj, úgy látom betalált az igazság! :D

2020. ápr. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

1. Nem, nem hullott volna, mert ha megnyernék a választást a Fidesz simán megszüntetné a vészhelyzetet.


2. Még ha az ölükbe is hullott volna, miért gondolod, hogy az ellenzék ugyanolyan diktatúrát akar kiépíteni mint a Fidesz? Ők is voltak már hatalmon, és nem tették.


3. Miért baj az, ha nem biztosak benne, hogy nyernek? Biztos csak az lehet az eredményben, aki már előre tudja, hogy meg fogja bundázni az egészet.


4. A jelenlegi felhatalmazással a Fidesz gyakorlatilag azt csinál a választással is amit akar, pl. betiltja a kampányolást területi alapon etc.

2020. ápr. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Tisztelt 9-es,

nem értjük egymást.

ad 1). A mostani ellenzék már határozottan állítja, hogy megnyeri a 2022-es választást. Ezt bizonyára Te is hallottad már tőlük. Tehát ha megnyerik, akkor minden mostani törvényt, előírást, rendeletet megkapnak. Aztán vagy eltörlik egyiket-másikat, vagy élnek vele. A Fidesz előre nem törli el, mert nem tudhatja, hogy veszíteni fog.

ad 2.) Nem állítottam és nem is gondoltam, hogy az ellenzék diktatúrát akarna majd kiépíteni, csak azt írtam, hogy ölükbe hullott volna készen. Persze, azonnal meg is szüntethette volna. Csak mellékesen jegyzem meg, hogy Orbánék ezt addig akarják alkalmazni, AMÍG SZÜKSÉGES a vírus miatt. Ezt az ellenzék nem fogta és most sem fogja fel.

ad 3). Ezzel a ponttal éppen magad alatt vágtad ki a fát. Már írtam, hogy az ellenzék biztos a dolgában és az eredményben 2022-ben. Szerinted ez azt jelenti, hogy már tudja a bunda módját. Én ezt így nem állítanám.

ad 4). Ha az ellenzék nyeri a választásokat, akkor ez is ugyanúgy az ölébe hull.

2020. ápr. 1. 19:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!