Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Petőfi Sándor milyen ideológia...

Kacsakároly kérdése:

Petőfi Sándor milyen ideológia követője volt?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 1. 18:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem semmilyené. Akkor még nem voltak olyan elmebetegek az emberek, mint most. Én se követek semmilyen ideológiát, mivel nincs rá szükségem.
2020. ápr. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
35%
Szabadság, egyenlőség, szeretet, elfogadás, vagyis full liberális.
2020. ápr. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
50%
Egy liberálisnak nem a szabadság, egyenlőség, szeretet az ideológiája, hanem a genderizmus, a multikulti és a nyílt társadalom.
2020. ápr. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 meszike91 ***** válasza:
100%
Nacionalista és liberális volt. Akkor ez a két ideológia még szorosan összetartozott. Petőfi a korszellemet képviselte.
2020. ápr. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
59%

#3

A szabadság, egyenlőség, testvériség a klasszikus liberalizmus, ajánlom hogy olvasd el a wikipédiát

Már látom, hogy jön a sok ember hogy "A LibSik CsaK migRrÁNSSimOGatÓ HAzAÁRULÓK BA+", de ez nem liberalizmus. Ha azt mondom magamra, hogy anarchista vagyok, attól még nem leszek anarchista. Az lesz liberális, aki liberális értékeket képvisel, nem az, aki annak mondja magát. Ez így van minden mással is.

2020. ápr. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
68%
Náci volt.
2020. ápr. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Liberalizmus + nacionalizmus.


Akkor még ez a kettő kéz nem igazán volt elválasztható, hiszen magyarként vagy királypárti voltál, vagy nemzetállami köztársaságpárti.

2020. ápr. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
40%

ma 19:04


Mélyen szánalmas vagy!

2020. ápr. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
52%

A liberális akkoriban a szabadságvágyó,rendszer ellenességet jelentett.A nacionalizmus, nem állt messze tőle patriotizmus főleg nem.

Akkoriban a szabad Magyarország volt a cél a császár ideológiája ellen.

Szóval aki azt mondja,hogy liberális volt az teljesen igaz de az is igaz,hogy teljesen mást jelentett a szó mint ma.Akkor egy patriótát aki szabadságért küzd az elnyomó Habsburgok ellen.

Manapság:meg na igen nem akarom ,hogy felforduljon a gyomrom...

2020. ápr. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Na igen! Magamtól a nacionalista és a liberális jutott eszembe, de ahogy olvastam a kommenteket, akkor jutott eszembe, hogy akkoriban tényleg nem váltak el a mai fő ideológiák egymástól, és akkoriban valóban mást jelentett a liberalizmus! A mai liberalizmustól az én gyomrom is felfordul... Köszönöm az eddigi válaszokat! ☺️
2020. ápr. 1. 20:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!