Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha Európa többi része és...

Ha Európa többi része és Amerika is azt mondja, hogy Magyarországból koronavírus autokrácia lett, akkor ők a hülyék és valóban mi magyarok vagyunk a zsenik?

Figyelt kérdés
Általában a fideszesek szoktak egybites "magyarázatokat" adni, hogy a teljhatalom az miért nem autokrácia/modern diktatúra, ami nagyjából olyan személyeskedésekben szokott kimerülni, hogy "hazaáruló, migránssimogató, tipikus ellenzéki", és hasonló olyan beszólások, amiket érvek hiányában próbálnak mondani.
2020. ápr. 2. 22:24
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
73%

Magyarország ellen másodszorra indulhat 7-es cikkely szerinti eljárás. Európa védelmezőjének mondjuk magunkat, közben hajlamosak vagyunk kínai, orosz és török érdekeket képviselni az EU-ban. Olykor csakazért fúrunk meg néhány EU-s döntést, mert ugyan hátrányunk nem származna belőle, de ütközik az "elveinkkel".


A fentieket ugyan láthatják más színben a fideszesek, ha nem látnák, nem is következtek volna be...de mostmár lassan eljutunk arra szintre, hogy mi nem az EU "feketebáránya" leszünk, ahogy eddig voltunk...kicsit különcek...hanem a kiutált és szégyenteljesnek tartott. Mi értelme van a magyarságnak, ha amelett hogy a lakosság fele máglyavasra kívánja a másikat, a világtól nyugatra lenéznek minket, keletre pedig csak hasznos gócpontját látják bennünk az érdekeik kibontakozásához.

2020. ápr. 2. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Mikor lett ezen az oldalon ennyire erős az ostoba fideszesek látogatottsága?
2020. ápr. 3. 08:49
 13/13 anonim ***** válasza:
74%

Kedves kérdező! Előre is elnézésed kérem a hosszú válaszért!

Az utolsó kérdéseddel kezdeném: „Mikor lett ezen az oldalon ennyire erős az ostoba fideszesek látogatottsága?”

Sok éve, kb. az Origo, a blog.hu és a megyei lapok bekelebelezésekor, illetve azok között. Ők vélhetően a fideszes párt bértolnokai, céljuk a szavazók – és főleg a fiatalok – befolyásolása a közösségi oldalakon és az internetes politikai véleményszekciókban, és az, hogy akár tudat alatt is elültessék náluk a káros, a fidesznek kedvező gondolkodási sémákat (a te szóhasználatod, véleményed, meglátásod elvitatása anélkül, hogy megmagyarázná, miben tévedsz; annak sugalmazása, hogy te részrehajló/Sorosbérenc/baloldali/nemzetáruló vagy, így a véleményed nem számít; relativizálás – viszonyítás a merőben más történelmi hátterű francia helyzethez vagy fonákságokhoz, Gyurcsányhoz képest; háttérhatalmi tervek, összeesküvések, baloldali hatalmi törekvések vizionálása; a tüntetés mint a kormánypárt számára tényleg veszélyes magatartásforma degradálása, lejáratása; a demokratikus választási eredmény, a legitim felhatalmazás szüntelen emlegetése, míg a választási törvény 2/3-os módosításairól és a csalásokról említést sem tesznek stb.) mémek, degradáló, negatív értéktöltetet hordozó szóvirágok (pl.: tüncikézés, sivalkodás, baller, libsi, egybites, bolsi had, üvöltve visít, gúnynevek – pl. aucstokrácia, dudaorrú (ezutóbbi különösen ízléses példány)).

Ezek a stratégiák letükrözik az orosz hatalmi és titkosszolgálati módszereket, az autokrácia, illetve a diktatúra kiépítésének módszerei. Ahogyan az is, amit a címben kérdeztél: el akarják hitetni a választópolgárokkal, hogy őket védik valami sokkal rosszabb hatalomtól, hogy mi vagyunk a mások, a zsenik, a különutasok, akik jobbat, többet tudunk másoknál, akik mindig kisebbségben vannak, akiket igaztalanul támadnak. Ez a felfogás elvitatja a politikatörténet többszázéves fogalmait, az emberi jogokat, a civil szervezetek érdemeit, az unió intézményrendszerét, a liberalizmus, a liberális minimum fogalmát, illetve kifacsarja azokat (pl. „illiberalizmus” ami egy nem létező, értelmetlen, teljesen paradox valami). Fogja az említett elveket, intézményeket érő jogos kritikákat, és felnagyítja, univerzálissá teszi azokat.

Igyekeznek elterelni a figyelmet arról a tényről, hogy az ún. „illiberalizmus” és az autokrácia lépcsőfok a diktatúra felé. Hiszen ők is új helyzetben találták magukat, globalizált, internetet használó, arányaiban minden korábbinál iskolázottabb társadalmat kívánnak uralni és államháztartási szempontból optimalizálni és (oktatási, egészségügyi, gazdasági stb. szempontból) a hatalom megtartására alkalmas színvonalúra formálni.


Mindenesetre szerintem örüljünk neki, hogy vannak, mert ez azt jelzi, hogy a fidesz még nem érzi teljesen megdönthetetlennek a hatalmát.


Jó, ha a fenti kérdéseket minél előbb felteszed, feltetted magadnak. Én sajnos későn kezdtem el foglalkozni ezekkel. Sosem bocsátom meg magamnak, hogy 2010-ben elsőszavazóként a fideszre szavaztam. Elkeserített az mszp oroszbarát, a sajtószabadságot és az emberi jogokat csorbító, cinikus, korrupt politikája. A fidesz megoldást ígért ezek ellen, én meg hittem nekik, sajnos… Aztán 2011-12-ben jött az új alkotmány… És az oroszbarát politika rengeteg megnyilvánulása, Paks; az ellenzéki sajtóorgánumok trükkös felvásárlásai, a választási törvények módosításai; a minden képzeletet felülmúló korrupció, az oktatás és az egészségügy végzetes, a mai koronavírus-helyzetben különösen fájdalmas leépítése, a gyűlöletszítás, a népbutítás, a propaganda stb. És azóta hiába nem szavaztam rájuk egyszer sem (ahogy a dk-ra és az mszp-re sem), hiába van számokat tekintve kevesebb szavazójuk, egyszerűen elmozdíthatatlanok 2/3-os módosításoknak és az orosz mintájú propaganda-taktikáknak köszönhetően. Ráadásul ebben a rettenetes helyzetben is a saját hatalmi és anyagi érdekeiket helyezik előtérbe. Úgy érzem, hogy alaposan át lettem baszva. Elkeserítő a helyzet, és személyesen felelősnek érzem magam a rossz döntésemért. Így én minden fideszellenes tüntetésen, amin tudok, ott leszek, mert a kötelességemnek érzem, és leírom a véleményem, például ilyenkor. Arról fogalmam sincs, hogy ezek segítenek-e bármit is, de egyelőre ennyit tudok tenni sajnos.

2020. ápr. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!