Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek is jól taktikázik...

Szerintetek is jól taktikázik Orbán Viktor?

Figyelt kérdés
Ugyebár állítólag diktatúra van, de szerintem annál okosabb ember, hogy ilyet csináljon, az EU sem tűrné ezt. A legvalószínűbb, hogyha lemegy a vírus, akkor visszaadja a hatalmat a parlamentnek, az ellenzék pedig meg lesz alázva azzal, hogy bocsánatot kell kérjenek. Ezzel pedig a következő választás meg is van nyerve. Úgyhogy szerintem jól csinálja, hogy hosszú távon gondolkozik, az ellenzék akármit csinált volna, csak rosszul jöhetett volna ki, így majd rájuk lehet fogni, hogy hátráltatták a védekezést, meg olyan lejáratókampány indul ellenük, hogy csak na. Néztem amúgy ellenzéki politikusokat, Jakab Péter a beszédei alapján szimpatikusnak tűnt, de aztán utánanéztem, hogy miket csinál, és rájöttem, hogy nagyobb bohóc, mint a többi. Tök vicces, hogy személyesen sértegeti a miniszterelnököt, ő meg csak ül nyugodtan. Meg azt bírom Orbánban, hogy kérdeznek tőle, ő meg csak felolvas valami előre megírt random szöveget:D Az ellenfelei meg majdnem felrobbannak mérgükben. Úgyhogy jó politikus meg nagy forma.

2020. ápr. 4. 00:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%
Orbán célja, hogy az ellenzék hülyét csináljon magából. Az teljesen mindegy, hogy ő mit csinál, az a lényeg, hogy az ellenzéket lehessen támadni. Ahhoz pedig támadófelület kell. Ehhez pedig megosztó lépéseket kell csinálni. Az mindegy, hogy mennyi hibája van a Fidesznek, az ellenzéki média úgyse jut el vidékre.
2020. ápr. 4. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
44%

#1 Olyan unalmas már ez a hülye képzelgésed az ostoba pesti agyadban, hogy "az ellenzéki média úgyse jut el vidékre."

Képzeld, a vidék nem azt jelenti, hogy pusztaságban legeltetik a birkákat.

Az ország lakóinak 80%-a vidéken él. Internetet használ és mindenféle újság megjelenik mindenhol. A tévé sem kerüli el a vidéket, a retek klub is mindenhol fogható.

Neked nem jut el az agyadig más, csak az agymosó médiátok és hiszed, hogy mások is ilyen korlátoltak.

A vidéken élők pontosan ugyanazt és ugyanúgy elérik, megkapják amit a fővárosiak. Csak a vidéken élők el is olvassák, meg is hallgatják, és közben nyitva tartják a szemüket és látják a valóságot.

2020. ápr. 4. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
12%

"Szerintetek is jól taktikázik Orbán Viktor?"

Igen.

Nem véletlenül nyerte meg a választásokat a fidesz-kdnp harmadszorra egy huzamban.

10 éve ugyanezt csinálja: tervez, nem két percre hanem évtizedekre. Az ország távlati érdekeit nézi és megfelelő szakemberekre bízza a dolgokat. Az ellenzékieknek mindig nyitva hagyja a lehetőséget, de felkészül arra is hogyha támadják, gáncsolják vagy éppen valamiképpen megakadályozzák a munkát.

A jelenlegi helyzetet is nagyon jól kezeli.

Semmi sem bizonyítja jobban hogy jól csinálja, minthogy az ellenzékiek jó része már egy világválságban reménykedett évek óta, hogy TALÁN az majd segíthet megbuktatni. de tévednek. Most nem az ő tehetségtelen politikusaik vannak kormányon. Orbánék ezt is meg fogják oldani, ahogy megtették 1998-ban a Bokros csomagot követő válságos helyzetben is, a 2010-es devizaválságnál is, a vörösiszap katasztrófánál is, a 2013-as hatalmas árvíznél és a 2015-ös migránsválságnál is.

2020. ápr. 4. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
49%

"Az mindegy, hogy mennyi hibája van a Fidesznek, az ellenzéki média úgyse jut el vidékre."


igen, mert köztudott, hogy vidéken nincs internet meg kábeltv és az újságos is rákospalotán található legközelebb

2020. ápr. 4. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
75%

Nem tudom. Én ugyan demokrata vagyok emiatt félek mi lesz.


Viszont Orbán eddig is mindent megtehetett. :D Nem szorult rá diktatorikus módszerekre. Akkor miért kockáztatna komoly eu-s pénzeket azzal hogy a teljes jogállamiságot felszámolja?

Nem tudom mit akar de mindkét opció benne van szerintem a pakliban. Bár tény az ellenzékre lehet nagyobb csapást mérne ha a diktatúrát kiáltók. Annyira jó lenne tudni mi jár a fejében.

2020. ápr. 4. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
39%

csak tudnám, hogy a globalizmus helytartójelöltjei miért hívják magukat demokratának


demokráciában a hatalom forrása a démosz, és nem egy megalomán pénzügyi kör aki megfizeti a lobbistáit

2020. ápr. 4. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
67%

#2, #4, kognitív disszonanciáról biztos hallottatok már. Van az embereknek egy erős meggyőződésük, amiket hosszú éveken át építettek fel maguknak. Ha van egy ellentétes álláspont, azt automatikusan elutasítják. Ezért hiába van rtl, nem fognak odakapcsolni. Hiába kapható az rtl nyomtatott kiadásban a bivalybasznádi újságosbódénál, nem fogják elolvasni. Lepattan róluk ez az információ, ugyanúgy, ahogy az enyém rólatok. Nem jut el a vidéki emberek tudatáig a baloldali propaganda, mert a fidesz haviszinten is milliárdos kampányai túlüvöltik a politikai mezőnyt. Például a jobboldali ellenzéket is.

Ti például teljesen jól reprezentáljátok a propagandát, mindenki a szemetekben belterjes pesti, miközben jobboldalibb vagyok nálatok, fideszbirkáknál.

2020. ápr. 4. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
88%

Tényleg ez a legfontosabb kérdés most, hogy jól taktikázik-e? Kivel szemben taktikázik?

Engem az érdekel, hogy hogy, milyen gazdasági rendelkezéssel véd meg minket, segít át a szarlavinán. És itt pl az 1000 féle katás közül 26-ot kiemelni marha nagy húzás volt, tele lehetett lihegni a sajtót, hogy a katásoknak nem kell fizetni, ja persze, néhánynak valóban nem kell.. Miközben "a mi csodagazdaságunknál évek óta sokkal rosszabbul teljesítő" németeknél egy sima regisztrációval 3 millió forintnyi eurót kap az egyszerű vállalkozó, hogy túlélje az elkövetkező 3 hónapot és legyen esélye fennmaradni, meg tudjátok: munkát adni másoknak.

Engem a Viktor úgy tudna megnyerni, ha végre másokat is segítene a saját sleppjén kívül, mert egy törlesztési moratórium valóban jó dolog, de attól még azt a pénzt ki kell majd fizetni és ha leesne nektek, megint nem Viktor ad, csak más kukkójával püföli a csalánt. (Jó szöveg volt anno a bankadó is, bár emlékeim szerint végül azt is mi, mezei polgárok fizettük meg.) Ő eközben valóban ad, pl vasútépítésre a tudjuk kinek, vagy ad kikötőfejlesztésre a tudjuk kiknek, ingatlanokat passzol át az egyházaknak és hasonló, életbevágóan fontos dolgok történnek.

Az a baj, hogy amíg a sok hívő azon vigyorog, hogy a vezető hogy tesz keresztbe az amúgy nem létező ellenzéknek, a csónakunk szép lassan süllyed. És most annak is lehet örülni, hogy végre tönkremennek a mindenki által utált "vállalkozók", csak az a gond, hogy ez le fog szivárogni az átlag polgár szintjére is, mert szépen lassan mindenki el fogja veszíteni a munkáját. Nem baj, jelen állás szerint mi leszünk az 5 millió közmunkás országa.

2020. ápr. 4. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
60%
A lehető legszarabbul. Gyakorlatilag most megásta a saját sírját.
2020. ápr. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
Mindegy mit tesz/nem tesz, mindig neki áll jól a szénája.
2020. ápr. 4. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!