Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik egyetértenek a multik és...

Akik egyetértenek a multik és nagyvállalatok magasabb adóztatásával, egyetértenek a többkulcsos SZJA fizetéssel is?

Figyelt kérdés

Akik szerint a multiknak és egyéb nagyvállalatoknak többet kellene adóznia, mert több bevételük és több pénzük van, egyetértenek a többkulcsos SZJA fizetéssel is?

Tökéletes párhuzam, aki többet keres, többet adózzon.


2020. ápr. 4. 23:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
2020. ápr. 4. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Egyikkel sem értek egyet. [link]
2020. ápr. 4. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
64%
Én egyetértek mindkettővel. A nagyvállalatoknak több adót kéne fizetniük, a gazdagoknak is több adót kéne fizetniük.
2020. ápr. 4. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
59%
rohadt aljas dolog ám mondjuk a 300 nettót munkabérből megkeresőkre rásütni, hogy "gazdagok"
2020. ápr. 4. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
57%

Áh, a "a többkulcsos adó magasabb adókulcsának a határa KIZÁRÓLAG AZ LEHET AMIT ÉN ÖNKÉNYESEN KITALÁLTAM" érvelés...

Nem is akarok ennél többet hozzátenni a témához. A "..." tökéletesen elegendő cáfolat önmagában.

2020. ápr. 4. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nem nagyon. A Tesco a világgazdasági helyzete miatt tud annyit keresni, én meg a szakmám, meg a gyakorlaton miatt (nem annyit 😁).

Ez a baj a párhuzammal.

2020. ápr. 4. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

4# senki nem akarja rásütni. Ami Magyarországon volt, a többkulcsos adózásnak egy pocsék, olyan tipikusan, magyarosan elcseszett változata.

Ausztriában jelenleg 4 adókulcs van és évi 10 000 euró alatt az SZJA 0% (ez jelenleg 3,65 millió forint évente, durván 300 ezer forint havonta).

Svédországban 3 sávos, ott évi 44 075 euró (évi 16 millió forint, havi kb 1,3 millió forint) alatt 0%.

Franciaországban 5 sávos, évi 10 000 euró alatt 0%.

Angliában 4 sávos, évi 12 500 fontig, azaz durván 5,2 millió forintig (havi ~430 ezer) 0%.

Nálunk természetesen nem ilyen volt, de ez nem azt jelenti, hogy nem is lehet ilyen.

2020. ápr. 5. 00:01
 8/14 anonim ***** válasza:
81%

"A Tesco a világgazdasági helyzete miatt tud annyit keresni, én meg a szakmám, meg a gyakorlaton miatt (nem annyit 😁).


Ez a baj a párhuzammal."


A Tesco csak a magyarországon megtermelt bevételéig köteles adózni, nem a világgazdaságban elért eredményéig. És az, hogy előnyből indulna...nos elég sok gazdag magánszemélyre is igaz ez (és nem, nem a nettó 300 ezres keresőkre gondolok, ahogy azt itt szalmabábozta)

2020. ápr. 5. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
60%
Ha valahol emelkedik az "adó", azt úgyis áthárítják a vevőkre! Ennyire nehéz felfogni, mi a valóság?
2020. ápr. 5. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
44%
Egyáltalán nem értek egyet az SZJA fizetéssel. Miért kéne magánembereket adóztatni? Ott van nekik az ÁFA az bőven elég.
2020. ápr. 5. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!