Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Munkanélküli lettem a járvány...

Munkanélküli lettem a járvány miatt. Hogyan segít pontosan az állam?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 5. 08:52
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
26%
Sehogy. Ez egy ilyen világ. Köszönd meg a sok pánikolónak, aki elhiszi ezt a koronavírusos mesét.
2020. ápr. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
65%
Még jobban megkoppaszt!
2020. ápr. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
85%

Aki elveszti állását- keressen magának másikat: üzeni Orbán.

Ezzel le van tudva.

2020. ápr. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 Estádio de Felchút ***** válasza:
84%
megvéd a migrantoktól, sorostól és a vájrusztól
2020. ápr. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
82%
Sehogy. A következő választásra gyúr.
2020. ápr. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
0%

Miért is, állami volt a munkahelyed ami megszűnt??

Tipikus magyar felfogás.. Nem értem miért állambácsitól várják a magyarok, hogy majd eltartja azokat akiknek megszűnt a munkahelye. Sose volt ilyen,nem most fogja elkezdeni. Sok köze nincs azokhoz a munkahelyekhez amik bezártak most a vírus miatt.. Nem kötelezett senkit, hogy húzza le a rolót. Viszont akik ezt tették, na azokban kellett volna legyen annyi gerinc, hogy a dolgozóinak továbbra is biztosítja a fizetését.(lásd:Audi) Náluk, a munkáltatóknàl kell verni az ajtót, nem állambácsinál. Pl. mehetsz te fodrászhoz és körmöshöz is,ez még a rendeletben is benne van, most az, hogy az összes beijedt és nem dolgozik hát istenem erről ő nem tehet. Egyébként 70 milliárd forintot osztanak szét az eü dolgozók részére még idén(bőven meg is érdemlik). Szerintem ha-ne adj isten-majd elfajul annyira a helyzet, hogy tényleg azt kell, hogy mondja, hogy "ezek és azok" a munkahelyek zárjanak be, mert nem lètfontosságúak, akkor lesz terv arra az esetre is,lesz támogatás, nem fog éhenhalni senki. Félre értés ne essék, nem védem, mert nem kedvelem én sem a őt és sajnálom én is a most munka nélkül maradtakat. De szerintem most az egyszer még épp időben kapcsoltak és jók a döntések amiket hoznak 👍 Nekem úgy tűnik, hogy napról napra próbálnak ezen dolgozni, hogy ne legyen nagyon baj később vagy épp totális csőd. Persze szarhatott is volna az egészbe, akkor lett volna az mint az olaszoknál, de akkor meg az lenne a baj.


Na mindegy is, ez csak az én véleményem, nem vitainditónak szántam :)

2020. ápr. 7. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

#16 Nekem is be akarta mesélni pár napja egy ismerősöm, hogy azért nem halad a házuk felújítása, mert az építkezési vállalkozó nem jön, mert csődbe fog menni. Hogy az építkezési vállalkozások 30-40%-a már csődbe is ment. Kérdeztem tőle, hogy ha ő fizetne, embere van, akkor miért nem jönnek hozzá dolgozni, hiszen AKKOR nem fog csődbe menni? Erre már nem tudott válaszolni. Közbe meg az utcánkban az építkezésen csak akkor nem dolgoztak az emberek, amikor lehetetlenné tette az időjárás - de belül akkor is voltak páran belső munkálatokat végezni, még a hétvégeken is. Na ők nem fognak csődbe menni.

Megy a hazugság ezerrel, közben meg akinek lenne munkája de nem végzi el, az sír a leghangosabban - és így nem hallatszik meg azok hangja, akik sajnos tényleg dolgoznának, de nincs mit.

2020. ápr. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
62%

Gonosz rosszindulatu nep.

Aki nem munkanelkuli most az nemis tudja mirol beszel, halvany gozotok fogalmatok sincs.


En 3honapja vagyok munkanelkuli, azota jelentkeztem, felvettek majd megse kellettem a virus miatt. Kb. 5helyen dolgoztam nehany napot es mindenhol leepites volt.

Arrol kar beszamolnom h hany helyen kijatszottak h fizetest sem adtak!

Shelles benzinkuton 3 nap dolgoztam 12orakar es NEM FIZETTEK KI, senkinek sem adjak oda a probaidore a penzt.

Ezutan dolgoztam mashol ahol felvettek de ugyanugy par nap utan nem kellettem, nem miattam , hanem egyszeruen a leepites miatt -irodai munka volt pedig.


Ezutan dolgoztam kiszallitokent -oda csak ugy vettek fel h feketen 5000ft-os berrel 11-22ig, telefonhivasokat nekem kellett fizetnem.


Persze az allam eveken keresztul vont le az adombol es most cserebe 0ft-ot ad mert 3havi munkanelkulim lejart es ennyi volt.


Igy kell dolgozzon a magyar, ez normalis elottem valaszolok?

Ugyesem erezhetitek at ameddig nem vagytok atverve, nincs kihasználva a raszorultsagotok.


Szlovakiaban a kormany miert tudta meghosszabbitani a munkakereso tamogatast, es itt miert nem tudja?

A valasz nagyon csúnya lenne így le sem irom.

De szõrnyű es sokak hozzáállása is

2020. ápr. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

kimaradt:diplomas vagyok es 31 éves nõ.

Most 0ft-ot kapok.

Ne sértegessetek egymast sem engem eleg a nehezsegem ,kulonben a ti sorotok is eljõn.

2020. ápr. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Menj ki Ausztriába önkéntesnek. 2000-2500€.
2020. ápr. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!