Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Elképzelhetőnek tartja valaki,...

Elképzelhetőnek tartja valaki, hogy a magyar kormány azért nem tesz intézkedéseket a válság kialakulásának megállítására, mert fent szeretnék tartani a felhatalmazási törvényt amíg tart maga a válság is?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 5. 15:32
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

kormány tesz intézkedéseket a munkahelyek megmentése érdekében mint azt már említettem. [link] Nem lehet azt mindani hogy nem csinál semmit. Pontosan milyen intézkedésekre gondolsz? Máshol is elveszítik az emberek a munkájukat, hiába ad a kormány pénzeket nekik. Szerencsére sokan nem segélyből akarnak megélni hanem minnél előbb munkába állnak és a munkaerőpiacon akarnak maradni, még akár kevesebb pénzért is.


Csökkentett munkaidővel például nálunk is lehet dolgozni, és ugyanolyan fizetést kapnak a munkások vagyis nem vonnak le semmit. Ez például pozitívum, és ha a munkáltatók így döntenek abban az esetben már kevesebb munkavállalót kell elbocsátani.


Az is jó megoldás ha ott ahol eddig nem nagyon volt, éjszakai munkát is vallalnak, így nem lesz (akkora) vesztesége a cégnek.


Vagy az otthoni munka amennyiben ez lehetséges. Ezek a kiskapuk mindig rendelkezésre állnak.


[link]

2020. ápr. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 Szeiff ***** válasza:

Kedves kérdező! Mivel szerintem nagyon pontatlan kérdést tettél fel ezért kérdésedet ketté szedném, és külön külön válaszolnék rá.

Kormány tesz-e kellő intézkedést a válság mérséklésére? Igen

Kormány tesz-e kellő intézkedést a válság időbeni rövidítésére? Nem. Indoklás:

Bár csak Viktornak lenne igaza, és ez a járvány csak úgy elülne magától pár hónap alatt. Jönne a nyári napocska, pár sebtében kifejlesztett gyógymód, és megáll. Sajnos ebben nem hiszek. Szerintem ez a járvány mindenütt ott áll meg, ahol az emberek többsége megkapta. (Kivéve ha jön oltás). Bár csak nem azt kéne mondanom: "Francba, már megint nekem lett igazam". Mert ha nekem van igazam, akkor az elmúlt heteknek a kórház kapacitások megtöbbszörözéséről kellene szólnia, már mint Korona témakörben. Na ennek a hiánya miatt lesz ez elhúzva.

"Adott halálozási ráta mellett, minél kisebb az egészségügyi kapacitás, annál tovább tart a járvány"

2020. ápr. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 Szeiff ***** válasza:

Kedves kérdező! Mivel szerintem nagyon pontatlan kérdést tettél fel ezért kérdésedet ketté szedném, és külön külön válaszolnék rá.


Kormány tesz-e kellő intézkedést a válság mérséklésére? Igen


Kormány tesz-e kellő intézkedést a válság időbeni rövidítésére? Nem. Indoklás:


Bár csak Viktornak lenne igaza, és ez a járvány csak úgy elülne magától pár hónap alatt. Jönne a nyári napocska, pár sebtében kifejlesztett gyógymód, és megáll. Sajnos ebben nem hiszek. Szerintem ez a járvány mindenütt ott áll meg, ahol az emberek többsége megkapta. (Kivéve ha jön oltás). Bár csak nem azt kéne mondanom: "Francba, már megint nekem lett igazam". Mert ha nekem van igazam, akkor az elmúlt heteknek a kórház kapacitások megtöbbszörözéséről kellene szólnia, már mint Korona témakörben. Na ennek a hiánya miatt lesz ez elhúzva.


"Adott halálozási ráta mellett, minél kisebb az egészségügyi kapacitás, annál tovább tart a járvány"

Egyszerűen azért, mert addig kell mindig fojtani az előrehaladását, hogy túl ne terheljük a kapacitást. így akár nagyon hosszú is lehet.

2020. ápr. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim válasza:
100%
Én egyetértek a kérdezővel, én sem látok kellően erős, hatékony intézkedèseket és ugyanazok az érzéseim ezzel kapcsolatban, mint a kérdezőnek. Vannak igen intézkedések, amik pont arra jók, hogy az emberek többsége-mint ahogy itt is látszik-úgy észlelje, mintha lennének intézkedések. Nem tűnik fel, hogy gyakorlatilag egy helyben ülünk egy köztes helyben. Se tesztelést, se azonnali beavatkozást...stb semmit nem látok, amire azt mondanám, hogy na vissza fogunk állni mi is hamarosan. És én is aggódom azért, hogy meddig fogjuk ezt húzni meg a különböző látszat intézkedésekre hivatkozva. Hozzátenném egyik kormány szimpatizánsa sem vagyok, nem érdekel a téma.
2020. ápr. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!