Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán Viktor lemond majd a...

Orbán Viktor lemond majd a teljhatalomról? Véget vet a vírus után a veszélyhelyzetnek? Érvek ellenérvek érdekelnének. Kérem a két oldalt ne egymást szapuljuk hanem érveljünk.

Figyelt kérdés

Én pl. kicsit úgy érzem hogy rossz színben akarta az ellenzéket feltüntetni akik belementek volna mindenbe így nyilván nem igaz hogy víruspártiak. Csak a szólásszabadság korlátozása és az időkorlát hiánya nem jött be.

Ugyanakkor riasztó hogy erőből mit kezdtek az elmúlt pár nappal. Városliget beépítése amire a főváros nemet mondott. Akkor ott az önkormányzatok kivéreztetése.


Kíváncsi vagyok ki mit gondol erről.


2020. ápr. 5. 22:40
1 2 3
 1/29 árokpart ***** válasza:
A kijárási korlátozás fog előbb véget érni szerintem mint a veszélyhelyzet. Már csak azért is, mert a gazdasági döntések év végéig tartanak és ha előbb szüntetné meg a veszélyhelyzetet akkor azok azonnal hatályukat veszítenék. A kijárási korlátozás szerintem reálisan nézve kb. egy május elején feloldódik talán.
2020. ápr. 5. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
64%
Azt mondta, hogy lemond. Amíg be nem bizonyosodik az ellenkezője, addig pedig el kell hinni neki, amit mond.
2020. ápr. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem egészen addig fogják fenntartani a vészhelyzetet, amíg az kínossá nem kezd válni a Néppártban is.


A közigazgatási bíróságok, a Soros kampány és a mostani városvezetési jogok elvétele is azért lett eldobva/hanyagolva, mert ezeknél kezdtek el panaszokat kapni az Eu-ból. Szóval szerintem most is az fog történni, hogy addig mennek el (addig tartják fönn a rendeleti kormányzást), amíg az nem kezd túl kínossá válni.


Tovább azért sem csinálhatják, mert még mindig nem fogadták el tudtommal a következő Eu-s ciklus költségvetését, és egy ilyen recesszió (ne adj Isten, gazdasági válság) után eléggé fájna Orbánnak is, ha elzárnák az uniós pénzcsapot.

2020. ápr. 5. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
93%
Elképzelhető, hogy csak annyira kell neki a dolog, hogy kivéreztesse az ellenzéki pártokat és az önkormányzatokat, utána pedig nagy kegyesen visszaadja, de akkor már mindegy lesz, mert a 2022-es választáson úgyis győz a teljesen erőtlen ellenzékkel szemben.
2020. ápr. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
0%

"Szerintem egészen addig fogják fenntartani a vészhelyzetet, amíg az kínossá nem kezd válni a Néppártban is."


Akkor tegnap előttig?

2020. ápr. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
29%

"önkormányzatok kivéreztetése."


Érveket, légyszíves.

2020. ápr. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
39%

Ezt csócsáljátok már hosszú ideje, de még nem sikerült megértenetek.

Az 1997. évi LXXVIII. törvény az épített környezet alakításáról és védelméről ezt tartalmazza:

"Tilalmak / 20. § /

(7) * A tilalom nem terjed ki:

a) * a tilalom hatálybalépésekor hatályos építésügyi hatósági engedéllyel megvalósuló építési javítási-karbantartási és a jogszabályokban megengedett más építési munkákra, valamint a 33/A. § szerinti egyszerű bejelentés alapján megkezdett tevékenységre,"

Vagyis a MÁR ENGEDÉLYEZETT beruházásokat nem lehet leállítani azzal a Karácsonyék által elrendelt változtatási tilalommal, amiről rendeletet hoztak. Nem is kell miatta tehát semmiféle új törvénymódosítás. Ha akarnák, az összes tervezett épületet megvalósíthatnák enélkül a törvénymódosítás nélkül De nem akarják megtenni a főváros ellenében és nem is teszik meg.

Hetekig próbálták elmagyarázni az illetékesek, hogy a változtatási tilalom a beruházások, épületek KÖZÖTTI ZÖLD TERÜLETEKRE és fásításokra, füvesítésre, járdaépítésre vonatkoznak. Vagyis pont azt nem lehet miatta megvalósítani, amiÉRT amúgy éppen a ligetvédők meg karácsonyék annyira kardoskodtak. Az épületek készen lennének, csak maradna körülöttük a füvesítetlen, járda nélküli, rendezetlen környezet - ahogyan mindig kinéz egy építkezés körül a helyzet. A törvényjavaslatban ennyi van indoklásképpen:

"A törvényjavaslat egyúttal az épített környezet alakításáról és védelméről szóló 1997. évi LXXVIII. törvény 21. §-ában szabályozott tilalomra vonatkozóan kimondja, hogy azt – ha a helyi önkormányzat el is rendelte – a törvény erejénél fogva nem kell alkalmazni. A változtatási tilalom alkalmazásának kizárása azért szükséges, mert a közfeladat ellátása sürgős, és az új vagy átfogóan módosuló helyi építési szabályzat elfogadásáig nem lehet várni. A javasolt törvényi szabályozás hiányában, egyrészt egymással összekapcsolódó építési beruházások ellehetetlenülésével kellene számolni, másrészt a kapcsolódó zöldfelületek, mint értéknövelő beruházások megvalósítását is akadályozza a változtatási tilalom fenntartása. A szabályozás tehát az érintett önkormányzat számára is kedvező lehet."

Röviden: karácsony nem akarja hogy még el nem kezdett épületekbe belekezdjenek. Nem fognak belekezdeni, pedig megtehetnék. Karácsony ezt nem hitte el és kitalálta, hogy majd a változtatási tilalommal éri el. A rendelet miatt azonban csak a zöldfelületek nem készülnének el és egy rendezetlen terület maradna vissza, hogy lehessen mutogatni a kormányra, hogy összecs*szték a ligetet. Emiatt a kormányzat ezt felülírta és most meg lehet csinálni a füvesítést, parkosítást, kutyafuttató kiépítést. AZT amit a Ligetben éppen Karácsonyék akartak.

Ennyi!

2020. ápr. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
45%
Kedves kérdező! Majd meglátjuk..... Orbán azt mondta hogy akkor igen véget fog vetni. A Fideszes oldalak ezt meg is osztották. Na most ha nem vetne véget azzal a saját követőinek is hazudott. Szerintem az ellenzéknek az igazi csapás nem az lesz ha nem mond le, hanem ha lemond a tejhatalmáról. Mert az azt jelenti hogy a Soros kórus már megint értelmetlenül rikácsólt. Az ellenzéknek válság helyzetben kompromisszumot kellett volna kötnie a kormánnyal itt lett volna az esélye a teljes össze fogásnak. Szerintem az ellenzék csak megakadtak osztani az embereket a Fideszes túlhatalom félelmével, ami már meg van a Fidesznek 2010 óta. Egyébként mióta megszavazták semmi nem változott. Az ellenzéki képviselők ugyanúgy tájékoztatva vannak mint eddig is. Szó szerint!
2020. ápr. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
27%

"Orbán Viktor lemond majd a teljhatalomról? "

Orbán nem mondhat le semmiről, mert nem az ő jogköre. A PARLAMENT fog dönteni arról, hogy mikor vonja vissza a neki adott jogköröket.

"Véget vet a vírus után a veszélyhelyzetnek?"

Igen. Miért tartaná meg? Nincs köze egymáshoz a veszélyhelyzetnek és a neki adott plusz jogköröknek. A parlament akár holnap visszavonhatná a többlet felhatalmazását, semmi nem korlátozza ebben, nincs megszabva hogy csakis akkor szavazhatnának ha a kormány már döntött a veszélyhelyzet visszavonásáról.

"Városliget beépítése amire a főváros nemet mondott. Akkor ott az önkormányzatok kivéreztetése."

Az előbb részletesen leírtam, hogy NEM lesz beépítve a Városliget. Ami építkezés folyik azt befejezik és ennyi. Ha nem kell a fővárosnak egy csomó beruházás. akkor nem kell. Most amúgy is jobb helyen lesz majd ez a hatalmas mennyiségű pénz ott, ahol nem gáncsolja a város vezetése hogy munkahelyek jöjjenek létre és állami költségvetésből fejlődjön a település.

Az önkormányzatokat nem véreztetik ki. Mit gondoltál honnan fogja a kormány azt a hatalmas mennyiségű pénzt előteremteni amibe már került a járvány és amit még kell költeni miatta?

2020. ápr. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem a 90 napos felhatalmazás elég kompromisszumkészséget jelentett...
2020. ápr. 5. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!