Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Várható, hogy a fed kamatcsökk...

Várható, hogy a fed kamatcsökkentésének hatására a forint megint jobban fog állni a dollárhoz képest?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy újra meg fog erősödni a forint most, hogy a dollárt korlátlanul nyomtatják? Ráadásul minket a vírus se nagyon érint, míg Amerikát igen. Igaz, hogy most már rossz ötlet dollárba fektetni?

2020. ápr. 6. 20:14
 1/9 anonim ***** válasza:
A vírushelyzetet látva nem túl jó ötlet. Mindenki látja, mi történik ott, ezért mindenki shortolni fogja a dollárt.
2020. ápr. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ezzel Magyarország is próbálkozott a II. világháború után.


Eredmény?


Gazdasági összeomlás, hiperinfláció, ebből pedig egyértelműen következett a kommunizmus térnyerése.


Gratulálok az amcsiknak. Sok eszük van.

2020. ápr. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

#2 vagyok:


Ha valaki nem veri agyon minél előbb ezt a dilettáns, szenilis Trump-ot, akkor totális gazdasági csődbe fogja taszítani Amerikát, a következő elnök pedig minél előbb ki fog robbantani valahol egy háborút, hogy újra beinduljon.

2020. ápr. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"akkor totális gazdasági csődbe fogja taszítani Amerikát, a következő elnök pedig minél előbb ki fog robbantani valahol egy háborút, hogy újra beinduljon."


Ennek a gazdasági mikéntjét levezetnéd nekem légyszi. Szeretném megérteni. Köszi!

2020. ápr. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

#3, #4-nek:


Ha tényleg nem érted ezt a teljesen nyilvánvaló összefüggést, akkor kérj meg egy történelemtanárt hogy magyarázza el példákon keresztül. Én ezt nem tudnám megfelelően előadni.


Ha gúnyolódtál, akkor nagyon ostoba vagy. XD

2020. ápr. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Engem komolyan érdekel, de leginkább a közgazdasági és matematikai oldala ahhoz meg egy történelemtanár kevés lesz :/
2020. ápr. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#5, #6-nak:


Tévedsz, nem lesz kevés!


Nyugodtan tegyél egy próbát.


A háború gazdaság-élénkítő hatása totálisan történelmi terület, nem?


A lényege egyébként az, hogy a hadiipar beindítása, a katonák besorozása, mind-mind új munkahelyet teremt amit az állam finanszíroz. Javulnak a mutatók, csökken a munkanélküliség.


A háborúk mögött pedig mindig anyagi javak megszerzése húzódik, ami kompenzálja majd a megelőlegezett kiadásokat.


Ez persze nagyon lebutított magyarázat, de lényegében erről van szó.

2020. ápr. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#7 de így nem teljes a matek, ezért is nem értem.
2020. ápr. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#7 vagyok:


"Matek", vagyis értelem?


A háború kirobbantása anyagi okból, soha nem tartozott az értelmes ötletek közé.


A háborús készülődés mindig csak ideiglenesen élénkíti a gazdaságot. Ha egy idő után mégsem robbantanák ki a háborút, az totális államcsődöt eredményezne!

2020. ápr. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!