Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak szerintem szánalmas ez a...

Csak szerintem szánalmas ez a helyzet ami most van? Nem lenne egyszerűbb ha az állam nem vonna vagy minimálisan vonna adót\nyugdíjat stb. aztán mindenki eldöntené mire akarja költeni a pénzét?

Figyelt kérdés

Fizessem 33,5 % adót aztán elmegyek a boltba még levonnak 27% ot. Vonnak nyugdíjra kitudja megélem-e vonnak EÜ-re de ha jót akarsz magadnak elmész magánkezelésre saját pénzen. Ha jot akarsz a gyerekednek magán suliba kuldod Stb...

De persze mentsünk ki mindenkit aki valahol valamikor bena volt vagy nem fizette azt amit kellett volna...



2020. ápr. 9. 02:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
73%
Neked az Usába kell költöznöd, ott az individualistáknak áll a zászló. Ja, ott is kell adózni.
2020. ápr. 9. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
81%

Engem inkább az zavar hogy fizetem a járulékokat nyugati árszínvonalon, és magánrendelőbe kell mennem ha normális ellátást akarok kapni.


Ha esetleg mégis az államiba mennék ugyanaz az ellátás jár nekem is mint annak a csencselőnek aki befizet 1 hónapot ha beteg lesz.


Másik a nyugdíj: fizetem a járulékot mint állat aztán mire nyugdíjas leszek már nem is lesz.

2020. ápr. 9. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
78%
De sokkal jobb volna. Nekünk, meg aki tud két hétnél tovább előre gondolkodni. Akinek rosszabb volna, az az átlag proli, aki az összes többlet pénzt felélné, aztán csak áll széttárt karokkal, mikor az orvos leteszi elé a számlát vagy csak valami méltányossági minimum nyugdíjat kap a 40 ledolgozott éve után. Meg ugye az államnak. Kevesebb pénzből kevesebbet lehet lopni.
2020. ápr. 9. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
A legtöbben minél biztosabbnak érzik a megélhetésüket, annál kevésbé tartalékolnak. Diplomától függetlenül, sőt. Kb a tetszőleges szintű pénzügyi végzettségűek közt vannak észrevehetően többen, akik mindenből jól tartalékolnak, esetleg iksz reál szakok tényleges eszesebbjei meg a szerencsésebb neveltetésűek lehetnek még beljebb, a nagy többségnek viszont max ilyen kiszámíthatatlanabb időkben jut eszébe gazdálkodni, amikor nagyon nincs is nekik mivel. Persze lesz mindenféle fogadalom, amik jobb időkben mennek is a sportolással és a mosogatással kapcsolatos fogadalmak szomszédságába, egyenesen a fogyasztási eufória háta mögé.
2020. ápr. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem felesleges ezen filózgatni. Mindenki menti magát, ahogy tudja. De milyen érdekes, hogy az egészség ügy felé, és egyéb szociálisan nehéz helyzetben élők felé mennyi segítség jön legyen az anyagi vagy cselekvés, étkeztetés stb.... Olyan emberektől, akik amúgy nem tartoznak a kőgazdag elit közé. Miközben amazok kitudja hol bujdosnak ilyenkor. A mészáros és hasonló bélférgek úgy eltűntek, mint szar a kanálisban. Ezen lehet agyalni.
2020. ápr. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
87%
Ha nem von tőled adót/járulékot, akkor éhen fog halni a nagyi, mert a felosztó-kirovó rendszer révén te fizeted a nagyi nyugdíját
2020. ápr. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
72%

#1


Miamiban leszálltam a gépről. A reptéren egy legalább 80 éves bácsika sepregetett hosszabbított nyelű seprüvel, lapáttal -nem kellett hajolgatnia.

Kérdeztem, hogy van ez, hogy ilyen idősen is dolgoznak. Elmondták, hogy elég sokan vannak, akik nem gondolkodtak aktív korukban előre.

2020. ápr. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
47%

#6

Oldja meg az állam a rendazer átalakítását. Ez a feladata. Elene nem kellett volna kinyírni a manyupot, hanem inkább kiszervezni hozzájuk a maradék állami nyugdíjat. Megegyezni a szolgáltatókkal, hogy kilyen feltétellel vállalják át a dolgot. Egészségbiztosítással ugyanígy.

2020. ápr. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy most, jelenleg lenne ebben ráció.
2020. ápr. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
54%

#8 - Az állam azt a pénzt tudja újra allokálni, amit beszed. Max inflációt gerjesztve nyomtathat pénzt, de azt is az emberek fizetik meg.


https://www.youtube.com/watch?v=YmqoCHR14n8

2020. ápr. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!